Onderzoek naar één P&O voor 4 gemeenten Klachten over afval na kustwandelmarathon MISHANDELING BRANDWEERMAN 24 SCHOUWEN-DUIVELAND Mossels eten in Bruse musea In de Bruse musea worden op woensdag 15 oktober mosselen gekookt. Deze lek kernij kunnen belangstellen den proeven en eten tegen een kleine vergoeding. De musea in Bruinisse zijn in de herfstvakantie geo pend van maandag 20 tot en met vrijdag 24 oktober van 14.00 tot 17.00 uur. Kerkbijeenkomsten aan Meeldijk De bijeenkomsten van Nehe- mia Ministries die vanaf 2 november in Burgh-Haam- stede worden gehouden, zijn niet in Grandhotel Ter Duin, maar aan de Meeldijk 14. De eerste bijeenkomst ech ter, op zondag 2 november, vindt wel plaats in het hotel aan de Hogeweg. Puzzelrit over landelijke wegen Motor- en autoclub Tholen houdt zaterdag 'een gezelli ge en ontspannen puzzelrit*. Er is een route uitgezet over de landelijke wegen in het westelijk gedeelte van Tho len. Inschrijven in gemeen schapscentrum De Meul- vliet, Zoekweg 8 te Tholen van 19.00-19.30 uur. De start is om 19.30 uur. Apollo houdt 'zap-aevend' Muziekvereniging Apollo houdt zaterdag 18 oktober een 'zap-aevend'. De brass band, de drumband en de blokfluitgroep 'zappen' dan langs alle tv-kanalen met de daarbij horende muziek. Het optreden vindt plaats in het Tonnenmagazijn en begint om 19.30 uur. Een half uur eerder gaan de deuren open. Hobbymarkt in Sint Nicolaaskerk In de Grote of Sint Nicolaas kerk in Brouwershaven wordt 18 oktober een hobby- markt gehouden. Alle hob byisten hebben weer hun best gedaan: eigen gemaakte schilderijen, kussens, ver sierde theepotten, kaarten, sieraden en nog veel meer. De hobbymarkt is open van 10.00 uur tot 16.00 uur. Zwemtoernooi voor scholieren Zwemvereniging ZV Onder dak houdt aanstaande zater dag, 11 oktober, voor de leer lingen van de basisscholen van Schouwen-Duiveland het School Zwem Toernooi. Om 13.00 uur wordt begon nen met het inzwemmen. Een half uur later geeft de burgemeester het start schot VLISSINGEN - De drie Walcherse gemeenten en de gemeente Schouwen-Duiveland pakken de vorming van één gezamenlijke af deling P&O (personeel en onder zoek) op als volgend project voor gemeentelijke samenwerking. Onderzocht wordt of fusie van de vier afzonderlijke afdelingen zin heeft. De ambtenaren (nu nog 35 in de vier gemeenten) komen dan in dienst van de 'gastgemeente' Schouwen-Duiveland. De Wal cherse gemeenten huren de dien sten van de 'Schouwse' afdeling P&O in. De samenwerking zou op 1 januari 2016 moeten ingaan. P&O heeft niet de primeur. De ge- meenten Vlissingen, Middelburg, het Veiligheidshuis en uitvoe ringsinstantie voor sociale wetten Orionis doen dit al op het gebied van ICT (met Vlissingen als gast gemeente). Op het gebied van ge meentelijke belastingen is Middel burg de gastgemeente en huren Vlissingen en Schouwen-Duive land de diensten in. Veere sluit zich binnenkort hierbij aan. Be gin dit jaar tekenden de Walcher se gemeenten en Schouwen-Dui veland een overeenkomst op het gebied van de GEO-diensten. Doel van de samenwerking is ver betering van de kwaliteit en be sparing op de kosten. Dat afval waaide tussen de grazen de pony's en runderen de duinen in, meldde bijvoorbeeld Oostka- pellenaar Ger Bijster. In de loop van dinsdag bleek de rommel als nog keurig opgeruimd door de schoonmaakploeg van de kust wandelmarathon. Organisator Lein Lievense hoorde ook van de klachten „Ik ben er 'dinsdagmiddag nog wezen wan delen met m'n vrouw", zegt hij. „We hadden vuilniszakken mee, maar hebben er nog geen toffeepa piertje gezien." Toch waren ze maandag bij Staats- j bosbeheer ook niet best te spre ken over de 'bende' die de wande laars ervan hadden gemaakt. Dat was na de hardloopwedstrijd niet het geval. Dat klopt, zegt Lie vense. Na het hardloopevene ment komen meteen al twee ploe gen in actie om zo veel mogelijk afval op te ruimen. Vervolgens lo- pen die op maandag en dinsdag de route na voor het 'fijne werk'. BRUINISSE BURGH-HAAMSTEDE THOLEN BROUWERSHAVEN BROUWERSHAVEN ZIERIKZEE OOSTKAPELLE - Maandag en dins dag regende het vanuit Oostkapel- le klachten van omwonenden die meldden dat de Lage Duintjes be zaaid lagen met plastic flessen, drinkbekertjes en andere ongerech tigheden van deelnemers van de wandelmarathon. De Akkerbloemstraat in Scharendijke. foto's Dirk-Jan Gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 54