Straattaal Pakkans hoge salaris zat 229, 79,- 129,- 479,- M BINNENLAND 5 Rembrandts oeuvre heeft er 70 schilderijen bij Boek nu: www.effeweg.nl of bel: 0529 - 46 96 67 rvjP i Thuiswerken lijkt recht te worden Werknemers krijgen waar schijnlijk een wettelijk recht op flexibel werken en thuiswerken. Een meerder heid van de Tweede Kamer lijkt vandaag in te stemmen met een initiatiefwet van CDA en GroenLinks om dat te regelen. Naast de indie ners zullen naar verwach ting ook PvdA en SP dit voorstel steunen. D66 aar zelt nog. F-16 bombardeert IS-voertuig in Irak Een Nederlandse E-i6 heeft gisteren in het noorden van Irak weer een voertuig van de terreurgroep Islamitische Staat (IS) gebombardeerd. Daarbij zijn mogelijk IS-strij- ders gedood. De F-i6-vlieger gooide de lasergeleide bom om Iraakse of Koerdische troepen te beschermen te gen IS-strijders. Bij de vori ge actie kwamen naar schat ting 8 a 12 IS-strijders om. 'Uitkeringsverdrag Marokko opgezegd' De gesprekken met Marok ko over een nieuw sociale ze kerheidsverdrag zijn mis lukt. De ministerraad zal morgen besluiten het ver drag met het land op te zeg gen. Het kabinet wil de uit keringen die naar Marokko gaan, aanpassen aan het le venspeil daar. De rechter had bepaald dat daar een nieuw verdrag voor nodig is. Directeur Stichting ALS stal een ton Eric Nolet, ex-directeur van Stichting ALS, heeft begin dit jaar bijna een ton gesto len van de stichting. Hij maakte 92.000 euro over naar zijn eigen rekening. De verduistering werd vrij snel ontdekt door de organisatie, die zich inzet voor mensen met de dodelijke spierziek te. Het geld is teruggestort. Nolet zegt vanuit geldproble men te hebben gehandeld. Albert Meijer, hoogle raar technologie in de publieke sector, constateert dat de po litie steeds vaker de daders grijpt naar aan leiding van filmpjes op sociale media. Al kan hij geen cijfers noemen, omdat de po litie die niet bijhoudt. Het Openbaar Minis terie wijst de politie korpsen niet expliciet op de mogelijkheid tot digitaal recherche ren. „Het gebeurt nu alleen waar het on derzoek dat rechtvaar digt'', zegt woordvoer ster Judith de Valk. „Bij een beperkte ca paciteit zul je afwe gingen moeten ma ken waar je wel en niet op rechercheert. We hebben belang stelling voor het on derwerp, maar er geen beleid op gefor muleerd." Als de politie sociale media gebruikt in een onderzoek naar een dader, is dat vaak in geval van een mis handeling. „Zware cri minele jongeren zet ten dit soort filmpjes nooit op internet", zegt criminoloog Jeroen van den Broek. „Ze weten dat het risi co om voor een rela tief licht vergrijp als een mishandelingetje gepakt te worden heel groot is." Onderdeel van de jon gerencultuur is hun straattaal. „Je kunt filmpjes wel bekijken op internet, maar als je niet begrijpt wat jongeren nou eigen lijk zeggen, heb je er nog niets aan." Crimi noloog Jeroen van den Broek pakt er een voorbeeld bij dat hij zag op Twitter: 'Die guy in die hoek heb ik laats nog gek- anti', schrijft een jon gere. Dat lijkt op het gehoor niet ernstig, maar is het wel. ,,'Ge- kanti' is een verbaste ring van het Papia- mentse woord voor 'beroven'. Die jongen in die hoek heeft hij laatst dus beroofd." Van den Broek komt aan die kennis door dat hij zich in het mi lieu begeeft. Sterker nog, hij woont er mid den in, in de Rotter damse wijk Delfsha- ven. „In een uitzen ding van Opsporing Verzocht werd een zaak genoemd die zich in mijn straat af speelde. Als ik uit het raam kijk, zie ik het allemaal voor mijn neus gebeuren." Veel straattaal deed hij al op door zijn ja renlange voorliefde voor Nederlandse hip- hop-muziek. „En als ik een woord niet be grijp, zoek ik het op op internet Echt alles is daar te vinden over deze straatcultuur." Voor belangstellen den is straatwoorden- boek.nl wellicht een begin. „Al klopt dat niet helemaal. Boven dien verschilt straat taal per groep, regio of soms zelfs per stad." helemaal niet heeft laten evalue ren wat het effect van de eerste verlaging is. Ook de Raad van Sta te drong aan op zo'n onderzoek. Volgens voormalig staatssecreta ris Yvonne van Rooy (CDA) is het effect van de eerste inperking al goed merkbaar. „Iedereen blijft zitten waar-ie zit, anders ben je een dief van je eigen portemon nee", constateert de voorzitter van de Nederlandse Vereniging van Ziekenhuizen. Ze stelt dat het Sinds 1 januari 2013 mogen bestuurders nog maar 130 procent van een ministerssalaris verdienen onmogelijk wordt om nog een goede afdelingsdirecteur te vin den, als die veel minder gaat ver dienen dan de specialisten aan wie hij leiding moet geven. Boven dien: als de mensen aan de top minder mogen verdienen, ont staat ook druk op de salarissen van het gewone personeel. Het kabinet moet oppassen dat er geen schisma ontstaat tussen over heid en bedrijfsleven, waar de top pers inmiddels een factor acht meer verdienen, waarschuwt Eric van Zelm van organisatieadviesbu reau Hay Group. „Straks is er weer een ronde nodig als in de ja ren zestig, toen ambtenaren er tientallen procenten op vooruit gingen omdat de overheid leeg liep." AMSTERDAM - Aan Rembrandt zijn de afgelopen jaren zeventig 'nieuwe' schilderijen toegeschre ven, schrijft Ernst van de Wete ring in het zesde en laatste deel van een overzichtscatalogus van schilderijen van Rembrandt, dat gisteren is gepresenteerd in het Rijksmuseum. Veel van de zeventig schilderijen waren eerder toegeschreven aan een leerling of een tijdgenoot. Door nieuwe technieken, zoals röntgen- en inffaroodonderzoek, is bepaald dat ze toch van de hand van de meester moeten zijn. Ook werden er nieuwe ontdekkin gen gedaan. Het oeuvre van de schilder telt nu 340 schilderijen. sauerlaridhotels. n I vanaf Sauerland All-inclusive .'WUWWI Rijncruise Düsseldorf Dortmund en Münster vanaf vanaf £1 v-TT' Keulen en Bonn 1 Lille, Canterbury en Brugge vanaf Beierse Woud Krakau GRATIS NAJAARS- EN WINTERBROCHURE 2014/2015 DONDERDAG 9 OKTOBER 2014 DEN HAAG DEN HAAG DEN HAAG AMSTERDAM Criminoloog Jeroen van den Broek effeweg.nl 4 daagse busreis - Vertrek: 31 okt, 7,14,21 nov Ind.: 3 hotelovernachtingen 3x uitgebreid ontbijtbuffet 4x lunch(pakket) 3x 3-gangen diner Welkomstdrankje 1 x koffie en gebak Alle consumpties, dagelijks van 17:00 - 00:00 Fakkelwandeling met schnapps Casinoavond 1x live muziek Activiteitenavond Gratis gebruik van alle hotelfaciliteiten Kofferservice Begeleiding door uw chauffeur, tevens reisleider Vervoer per Tourist Class touringcar 14 nov - van €259,- voor €229,- p.p.! Uw voordeel 30,- per persoon! 1 f# 1J 3 daagse bootreis Vertrek: 5, 7,9,1113,15,17,19 dec 1 VOLPENSION I 2 daagse busreis Vertrek: 28,29 nov, 5,6,12,13,19,20 dec 1 LOGIES EN ONTBIJT b 2 daagse busreis Vertrek: 5,6,19,20 dec LOGIES EN ONTBIJT 1 3 daagse busreis 1 Vertrek: 28 nov, 5,12,19 dec [LOGIES EN ONTBIJT 4r 8 daagse busreis Vertrek: 22 dec Ind.: 7 hotelovernachtingen 7x ontbijt 6x diner 1 x kerstdiner Welkomst- I drankje Fakkelwandeling Vervoer per Comfort Class touringcar 8 daagse busreis Vertrek: 22 dec Ind.: 7 hotelovernachtingen 7x ontbijt 5x diner 2x kerstdiner Vervoer per Comfort Class touringcar Alle fouten voorbehouden. Prijzen zijn vanaf en per persoon o.b.v. boeking van 2 personen. Exclusief excursie- en entreegelden en €18,- reserveringskosten per boeking. Ja, ik ontvang graag de nieuwe brochure Naam dhr/mevr Adres Postcode Tel. Nr. Plaats E-mail Zonder postzegel opsturen naar: effeweg.nl, antwoordnummer 778, 7700 VG Nieuwleusen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 5