Japanse zwemmer geschorst na diefstal Wawrinka en Nadal onderuit in Shanghai Dammer Boomstra wint opnieuw op EK Droom komt uit voor 32 SPORT Clinic curling in Vlissingen Nationaal kampioen uit Terneuzen (24) heeft met talenten Hugo (13) en Klaske (11Julsing al twee opvolgers klaar staan. Tomita, een voormalig wereld kampioen op de kortebaan, had het fototoestel ter waarde van zo'n 6000 euro gestolen van een voor een Zuid-Koreaans persbu- De Zwitser, die voör de eerste ron de een 'bye' had, verloor vorige week in Tokio meteen van de lo kale favoriet Tatsuma Ito. De Spanjaard David Ferrer sloeg zich wel naar de derde ronde. De Ron Heusdens en Wouter Sipma kwamen ook op vier punten. Dat ging ten koste van respectievelijk de Oekraïner Igor Kirzner en de Azerbeidzjaan Farhad Goeseinov. In de derde ronde zitten Booms tra en Heusdens vandaag tegen- reau werkende journalist. Hij werd betrapt dankzij bewa kingscamera's en door zijn land meteen verbannen van de Spelen die gehouden werden in de Zuid-Koreaanse stad Incheon. To mita moest zijn terugreis zelf be talen. De schorsing van achttien maan den werd woensdag gemeld door Kyodo. Het Japanse persbureau wist tevens dat Tomita (25) zijn baan bij sportkledingfabrikant De- scente kwijt is. nummer vijf van de wereldrang lijst klopte Martin Klizan uit Slo wakije in drie sets: 4-6 7-6 (4) 6-4. Ferrer stuit nu op Andy Mur ray, die het Poolse servicekanon Jerzy janowicz in twee sets opzij zette (7-5 6-2). De Amerikaan Jack Soek zorgde voor een daverende verrassing door de Japanse num mer zes van de wereld Kei Nishi- kori te verslaan: 7-6 (5) 6-4. Rafael Nadal ging ondanks een blindedarmontsteking toch de strijd aan met landgenoot Felicia- no López, maar verloor die in twee sets: 6-3 7-6 (6). over elkaar. Alexander Baljakin, die was begonnen met een remi se, versloeg de Rus Anton Permja- kov. Pim Meurs was te sterk voor de Pool Mariusz Slezak. In het vrouwentoernooi spelen de Nederlandsen vooralsnog een on dergeschikte rol, al kwam Ester van Muijen op drie punten dank zij een zege op landgenote Vitalia Doumesh. Haar volgende tegen standster is de Letse titelkandida te Zoja Goloebeva. Heike Verheul kwam remise overeen met de Rus sin Christina Osipova. TERNEUZEN - Waterskiër Roy Per daen vierde vorige maand zijn co meback op het Nederlands kam pioenschap met een titel in de open klasse van het slalom water skiën. Een schitterende prestatie, aangezien de 24-jarige Terneuze- naar zes jaar niet had kunnen deelnemen aan de titelstrijd. „Ik hoopte wel op een podiumplek, maar een Nederlandse titel had ik niet direct verwacht", bekent hij. Er was nog meer Terneuzens suc ces op het meer van Handel in Brabant, vlakbij Gemert. Bij de jongens veroverde de dertienjari ge Hugo Julsing in de slalom en trickski (figuurskiën) de nationa le titel, terwijl zus Klaske Julsing (11) Nederlands kampioen slalom waterskiën werd bij de meisjes tot veertien jaar. De prestaties mogen uniek wor den genoemd, omdat het trio de enige wedstrijdsporters van de Zeeuws-Vlaamse waterskivereni ging zijn. Perdaen behoort tot de absolute top van Nederland. Het waterskitalent won bij de junio ren al twee nationale titels (2005 en 2006), nam deel aan de Europe se kampioenschappen in Zweden en België en vertegenwoordigde Nederland in 2006 op de wereld kampioenschappen in Frankrijk. „Ik heb toen één keer een finale- plek behaald. Bij de jeugd ben ik ook kampioen van de Benelux ge worden, maar ik weet niet meer in welk jaar." Perdaen heeft vele prijzen gewon nen. „Ik heb niet zo veel met be kers. Ze zitten in een doos op zol der." Het is op een zaterdagmor gen dat ouders, bestuursleden en de kersverse kampioenen zich hebben verzameld bij een steiger in De Braakman. De omstandighe den zijn redelijk, omdat er niet veel wind staat. Perdaen doet een laatste training achter de boot van zijn vader Frank, voordat hij voor zijn werk bij de luchtmacht naar het buitenland vertrekt. Om die reden moest hij de laatste jaren verstek laten gaan op het NK, dat meestal in de zomer plaatsvindt. „Ik was bovendien in 2009 uitge schakeld door een enkelbreuk op de training. Dit jaar had de bond ervoor gekozen om het NK aan het eind van het seizoen te hou den. Dat kwam goed uit." Waterskiën heeft drie disciplines: slalom, trick en schansspringen, waarbij snelheden van rond de honderd kilometer per uur wor den gehaald. De wedstrijden spe len zich in een tijdbestek van en kele minuten af. Tijdens de finale van het Nederlands kampioen schap slalom bleven er na de schif ting nog acht waterskiërs over, on der wie zijn concurrenten Freek Schol en Rico Vleerbos. Perdaen: „Ik haalde als enige vier boeien Ik train bij voormalig Europees kampioen Mare Strobbe aan de kortste lijnlengte van twaalf meter, tegen 58 kilometer per uur." Op het onderdeel trick plaatste hij zich als beste voor de finale, maar verspeelde door een val een podiumplaats. Waterskiën is een vrij dure sport. Roy Perdaen begon al op zeer jon ge leeftijd met waterskiën. Vanaf zijn negende jaar werd het se rieus. Omdat de trainingsfacilitei ten in Terneuzen ontbreken, zijn de Zeeuws-Vlaamse waterskiërs aangewezen op België. De Otheen- se Kreek leent zich er wel voor, maar de gemeente ziet het water gebied niet direct als geschikte lo catie voor waterskiërs. De Braakman is (te) windgevoe lig, zodat er in het natuurgebied slee trail Dat ken. oud den de t Ger de a j ster zelf i bij a Mai tech 1 rijk (Tijd j 1 in F VLISSINGEN - Twee leden van het Nederlands curlingteam zullen vanavond samen met bondscoach Shari Leibbrandt een clinic verzor gen op de ijsbaan in Vlissingen. Tijdens de clinic, die onderdeel is van de campagne 'Zeeland houdt van schaatsen', zal in de Machine fabriek uitleg worden gegeven over het spel, de regels, de tech niek en de tactiek. De Nederlandse internationals Carlo Glasbergen en Wouter Gos- gens zullen vanaf 19.00 uur actief zijn op de ijsbaan. Volgende week, op donderdag 16 oktober, zal opnieuw door een deel van de nationale curlingploeg een clinic worden gegeven op de ijsbaan in Vlissingen. Het nieuwe contract houdt in dat ze alle steun en materiaal krijgt om haar loopbaan te vervolgen. Nancy van de Ven, die in de klas se MX 2 op een 250CC viertaktmo- tor rijdt, krijgt drie monteurs tot haar beschikking. Broer Rinus van de Ven blijft zijn zus begelei den en trainen. „Ik had eigenlijk nooit verwacht dat ik zo'n aanbieding zou krij gen", vertelt de zestienjarige Van de Ven. „Ik krijg straks fabrieks materiaal, dat rechtstreeks van Yamaha komt. Ook met speciale kits. Alles wordt dus nog beter. Ik sta onder contract bij Yamaha Ne derland maar wordt ook onder steund door Yamaha Europa." Nancy van de Ven stond ook in Als ik mijn diploma heb, wil ik me een jaartje puur op het crossen richten de 1 Eur tear ste heil lan< niei Nar doe Sch in r ver dru naa rijd stra jaar ten. tere door Peter van Leeuwen TOKIO - De Japanse topzwemmer Naoya Tomita is voor anderhalf jaar geschorst door zijn bond nadat hij bij de Aziatische Spelen was be trapt op het stelen van een came ra. SHANGHAI - De Zwitserse tennisser Stan Wawrinka zit in een dip. De nummer vier van de wereld werd voor de tweede week op rij al met een uitgeschakeld op een ATP-eve- nement. Wawrinka moest in de tweede ronde van het masterstoer- nooi in Shanghai buigen voor Gilles Simon uit Frankrijk: 5-7 7-5 6-4. TALLINN - Roel Boomstra heeft ook zijn tweede partij op het Europees kampioenschap dammen in Tallinn gewonnen. Na de zesvoudig Bel gisch kampioen Ronald Schalley versloeg de grootmeester uit Em- men landgenoot Dik de Voogd. Roy Perdaen keert terug met 'n titel door Aector Dooms Roy Perdaen Nancy van de Ven: „Ik krijg straks fabrieksmateriaal, dat rechtstreeks van Yamaha komt. Alles wordt dus nóg beter." archieffoto Lex de Meester door Barry van der Hooft VLISSINGEN - De carrière van Nancy van de Ven krijgt een nieuwe wen ding. De getalenteerde motorcros ser uit West-Souburg heeft een driejarig contract getekend bij Yam aha Nederland en zet daardoor op nieuw een flinke stap vooruit. „Dit is een droom die uitkomt", vertelt Van de Ven. „Ik reed al op een Ya maha, maar de nieuwe motor wordt straks nóg beter." Nancy van de Ven „W Nai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 32