even iets te gemakzuchtig geweest' 1 Q SPORT 31 66 Benfica is een grote club, met een hoog verwachtingspatroon 66 Je moet knokken voor je plek en niet naar het verleden kijken Nine-darters voor Wade en Thornton Darters James Wade en Ro bert Thornton hebben in hun duel in de tweede ron de van de World Grand Prix beiden een nine-darter ge gooid. Dat is een zeldzaam heid in een toernooi, waarin de spelers zowel met een dubbel moeten beginnen als eindigen. Alleen de Noord- Ier Brendan Dolan deed dat eerder, in 2011 tegen uitgere kend Wade. Die won gister avond wel van Thornton. Schaal lonkt voor Bruno Martins Indi Voor Bruno Martins Indi lonkt zijn eerste 'zilver werk' in het Nederlands elf tal. De verdediger (22) kan morgen tegen Kazachstan zijn 25e interland spelen. De geboren Portugees maakte op 15 augustus 2012 zijn de buut tegen België (4-2-ver- lies). Als de oud-Feyenoor- der in actie komt tegen Kazachstan, dan ontvangt de jubilaris na afloop als aan denken een zilveren schaal van de KNVB. Ruime zege voor trainer De Muijnck Jasper de Muijnck kende gis teravond een overtuigend debuut als interim-trainer van het Hongaarse Honved Boedapest De uit Middel burg afkomstige trainer, die de tijdelijke opvolger van de ontslagen Italiaan Pietro Vierchowod is, won de be kerwedstrijd tegen Gyirmot met 4-0. Spits Youla uit Gui nee scoorde drie keer. Door de zege plaatste Honved zich als poulewinnaar voor de volgende ronde. Vrouwen FC Ttoente verliezen van PSG De voetbalsters van FC Twente hebben de eerste wedstrijd in de Champions League tegen Paris Saint- Germain verloren. In En schede werd het gistera vond 1-2 voor de Fransen. Bij rust stond het 0-2 door goals van Kosovare Asllani en Shirley Cruz. Ellen Jan sen maakte na een uur de eerste CL-goal uit de Twent se clubhistorie. De return is woensdag in Parijs. Forse nederlaag voor FM Sranang Voor de zaalvoetballers van FM Sranang liep ook de der de thuiswedstrijd van het seizoen op een teleurstel ling uit. De Goesenaren gin gen voor eigen publiek te gen het nog puntloze ZW Eindhoven 2 met 6-11 onder uit. Halverwege de wed strijd was het 3-6. Voor de thuisclub waren Ugur Kah- veci (3x), Yordi Matondo, Weng Tran en Ibi El-Uarichi trefzeker. vreemd. Als je eenmaal bij Oranje zit wil je op dat niveau blijven. Twee jaar later zie je toch dat het lastig is. Je kunt niet blijven han gen in prestaties van een jaar eer der, daar kijken clubs en coaches niet naar. Dat telt allemaal niet meer." Is hij na dat mooie eerste jaar even wat te gemakzuchtig ge weest? John: „Misschien kun je dat wel zeggen, ja. Niet dat ik dacht: ik ben er nu al. Maar tij dens mijn vakantie in Dubai dacht ik wel: 'Ik heb heel veel ge speeld, dus dat zal komend sei zoen ook wel gewoon gaan gebeu ren'. Maar het liep even anders." Bij Benfica kwam hij tot slechts acht competitieduels. Met de win terstop in zicht gaf Ola John aan verhuurd te willen worden. Ajax was in beeld, het werd Hambur ger SV waar Bert van Marwijk aan het roer stond. „Dat ik niet speelde deed best veel met me. Het WK kwam eraan en ik wilde proberen in beeld te blijven. Ik moest er alles aan doen. Louis van Gaal gaf jonge spelers een eerlijke kans. Als je het goed deed, bleef je er gewoon bij. Bij HSV hoopte ik op de ommekeer, maar dat was daar niet mogelijk." Kort na zijn entree werd Van Mar wijk op straat gezet. „Toen werd het voor mij heel moeilijk. De nieuwe trainer speelde alleen met Duitsers. Hij is ook al ontslagen." Ola John besloot deze zomer niet op vakantie te gaan. „Na dat verve lende halfjaar bij Hamburg ben ik naar Nederland gekomen. Ik wilde scherp terugkeren bij Benfi ca. De hele zomer ben ik met mijn broers Collins en Paddy be zig geweest. We huurden vaak een zaaltje om te voetballen. Zo bleef ik fit. Ik wist dat ik het kon en wilde me weer laten zien. Ik moest me dit seizoen echt bewij zen." Voorlopig lijkt hij te slagen in die opzet, want Benfica-coach Jorge Jesus heeft weer vertrouwen in John. Zondag, na de 4-0-winst op Arouca, wees Jesus hem aan als de man die het verschil had ge maakt. „Ik kwam er na rust in bij 0-0. Met twee assists had ik een belangrijk aandeel in de overwin ning." Zijn ogen stralen. Dat eufo rische gevoel, die waardering, dat deed John echt even goed. „Het harde werken betaalt zich uit. Dit moet een nieuw begin zijn." De snelle aanvaller met de fraaie actie en dito voorzet wil graag één van de spelers zijn die straks klaar staat om de oude garde af te lossen bij Oranje. Dirk Kuijt is ge stopt als international, een vleu gelaanvaller als Arjen Robben heeft ook niet het eeuwige voet balleven. „Maar Robben reken ik echt niet tot de oude garde", zegt Ola John meteen. „Wat een spe ler! Fantastisch om te zien. Voor mij was Robben de beste voetbal ler op het WK." Hij hoopt op kor te termijn weer eens samen met Robben bij de selectie van Oranje te zitten. „Dat is nog steeds mijn doel. Voor mijn positie links voor in zijn er veel kandidaten. Jean- Paul Boëtius, Memphis Depay, dat zijn concurrenten. Ik ben de oudste van de drie, maar dat zegt in Nederland niets. Je moet knok ken voor je plek en niet naar het verleden kijken. Je wordt afgere kend op wat je nu laat zien." zijn geen uitzondering. Maar de clubs zijn met een inhaalslag be zig. Vroeger werden vooral oude re buitenlandse spelers aangetrok ken die aan het einde van hun car rière hun bankrekening wilden spekken. Tegenwoordig worden er jongere, betere spelers naar Ka- Kazachstan is de nummer 127 op de huidige Fifa- ranking, ingeklemd tussen landen als Liberia en Aruba zachstan gehaald, met name uit Portugal en Zuid-Amerika. Het niveau van de competitie gaat omhoog. Shakter Karagandy was vorig seizoen de eerste club die de groepsfase van de Europa Lea gue haalde. De ploeg speelde thuis gelijk tegen AZ en verloor in Alkmaar nipt met 1-0. Midden moot eredivisie, dat is momenteel het plafond van de sterkste clubs in de nog jonge republiek, die pas in 1991 onafhankelijk werd. De nationale ploeg heeft nog een lange weg te gaan. Kazachstan is slechts nummer 127 op de huidige Fifa-ranking, ingeklemd tussen voetbalkabouters als Liberia en Aruba. Vrijwel alle internationals spelen in de bescheiden eigen competi tie, slechts een enkeling heeft een contract in Polen of de Tweede Bundesliga. Het spel leunt vooral op fysieke kracht en snelheid. Een surplus aan techniek moet je in Kazachstan vooral zoeken in het zaalvoetbal. Kairat, uit Alma Ata, won vorig seizoen de Uefa Futsal Cup. Op het veld zijn successen van dat kaliber nog ver weg. De inter land morgenavond in Amsterdam tegen het Nederlands elftal wordt vooral gezien als een mooie kans om zich te meten met een top- land. In Kazachstan kent elke voet balliefhebber de spelers van Oran je, de nummer twee en drie van de laatste WK's. Omgekeerd ligt dat wat anders. Bij een rondgang van een verslag gever van PowNews begin deze week langs de Oranje-internatio nals kon niemand een naam van de komende tegenstander opnoe men. De enige naam die viel was, inderdaad, die van Borat. cp DONDERDAG 9 OKTOBER 2014 DUBLIN AMSTERDAM BOEDAPEST ENSCHEDE GOES Ola John Ola'John Yuri Krasnozhan, de bondscoach van Kazachstan, was net als Guus Hiddink coach van FC Anzji. De Rus diende na drie maanden echter al zijn ontslag in, zonder ook maar één officiële wedstrijd te hebben afgewerkt, foto Korotayev Artyom/VI Images

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 31