'Met The Roosevelt in top-10 van boutiquehotels' Onderzoek naar één P&O voor 4 gemeenten College komt met locatie brede school c 24 WALCHEREN TOERISME Man aangehouden na tip bewoner Een Vlissinger (23) is in de nacht van dinsdag op woens dag aangehouden nadat hij op heterdaad betrapt was bij een inbraakpoging in een woning aan de Hendrik straat De bewoner hoorde rond 00.20 uur iets en zag ie mand weglopen. De inbre ker kon door agenten wor den aangehouden. Aquariumwater kan getest worden Aquariumvereniging Barbus Conchonius in Middelburg houdt zaterdag 18 oktober een open dag. Belangstellen den kunnen die dag hun ei gen aquariumwater laten tes ten. Ook kunnen ze terecht met vragen over aquarium- planten, vissen of de inrich ting van een aquarium. Van af 10.00 uur, Herengracht 52. Voorlichting over fysiotherapie De Commissie Welzijn Serooskerke houdt een voorlichtingsmiddag voor 55- plussers op dinsdag 14 oktober in de Zandput Aan vang 14.00 uur en de toe gang is gratis. Het thema van deze middag is: Fysio therapie in relatie tot het ouder worden, door W. Kou semaker. Energiecafé in bibliotheek In de foyer van de Zeeuwse Bibliotheek in Middelburg wordt morgen, de landelijke Dag van de Duurzaamheid, een EnergieCafé georgani seerd. Het thema is: vereni gingen, festivals en duurza me energie. De gasten geven praktijkvoorbeelden, tips en inspiratie. Om 19.15 uur be gint de bijeenkomst. Clubzondag Jeu de Boules Club Jeu de Boules houdt zondag 12 oktober een club zondagmiddag op het com plex aan de Koudekerkse- weg 139 in Middelburg. Er kan dan door belangstellen den worden gespeeld op één van de 32 beschikbare ba nen. Iedereen is welkom. Er wordt vanaf 14.00 uur met de ballen gegooid. Keuring voor verlenging rijbewijs Senioren, chauffeurs met rij bewijs C/D/E en overige au tomobilisten die voor verlen ging van hun rijbewijs moe ten worden gekeurd, kun nen hiervoor terecht op het spreekuur op 24 oktober en 21 november op de locatie Het Getij, Oosterschelde- straat 18 b in Middelburg. Info: www.regelzorg.nl. EP Het antwoord, ontdekten Ray monde en Martin van der Louw, is dat er in Middelburg behoefte is aan meer hotelkamers in het luxere segment. Hun plan om aan de overkant, de Rouaansekaai, een hotel te beginnen, mislukte. En toen stuitten ze op het Polder huis, aan de Nieuwe Burg, tegen over de Abdij. Een betere locatie en fysiek beter geschikt als hotel dan wat ze aan de Rouaansekaai op het oog hadden, constateerde het echtpaar. „Je hebt volume no dig om een hotel rendabel te ma ken. Hier kunnen we 28 kamers in maken. Bovendien is dit een AAA-locatie: midden in de stad en vlak bij alle restaurants", legt Raymonde van der Louw uit. Het Polderhuis was het kantoor van het waterschap Walcheren en later voor verschillende andere in stanties. De werkkamers worden de hotelkamers. Sommige met de badkamer beneden en de slaapka mer boven (videkamers); sommi ge met een kleine patio; sommige met genoeg ruimte om te dienen als familiekamer. De vergader zaal, die uitkijkt op de Abdij, wordt een bruidssuite, die - als het bed eruit gaat - ook dienst kan doen als conferentiezaal. „Van zichzelf is het een vrij sober gebouw. In overleg met onze ar chitect hebben we voor de inrich ting gekozen voor rijke materia len", zegt Martin van der Louw. Hij omschrijft de sfeer als 'ja- ren-50-chic'. De kamers zullen tussen de 100 en 300 euro per nacht kosten, parkeren kan op ge reserveerde plaatsen in de parkeer garage aan de Kousteensedijk. In Dit is een AAA-locatie: midden in de stad en vlak bij alle restaurants maart 2015 gaat The Roosevelt open. Er zullen, naast het echt paar, nog acht mensen een baan in vinden. „Onze ambitie is om een plek in de top-10 van bouti quehotels te veroveren." Met hun hotel dragen ze bij aan het streven van de gemeente Mid delburg om de hotelmarkt te ver groten en het toerisme te stimule ren. Maar, vindt het echtpaar, daar moeten de gemeente en de andere ondernemers zich ook voor inspannen. „Middelburg heeft de potentie om jaarrond een attractie te zijn. Mits we daar samen meer voor doen. Er moe ten meer activiteiten voor toeris ten komen. En ja, sommige hore cazaken zijn nu op zondag en maandag dicht." VLISSINGEN - De drie Walcherse gemeenten en de gemeente Schouwen-Duiveland pakken de vorming van één gezamenlijke af deling P&O (personeel en onder zoek) op als volgend project voor gemeentelijke samenwerking. Onderzocht wordt of fusie van de vier afzonderlijke afdelingen zin heeft. De ambtenaren (nu nog 35 in de vier gemeenten) komen dan in dienst van de 'gastgemeente' Schouwen-Duiveland. De Wal cherse gemeenten huren de dien sten van de 'Schouwse' afdeling P&O in. De samenwerking zou op 1 januari 2016 moeten ingaan. P&O heeft niet de primeur. De ge- meenten Vlissingen, Middelburg, het Veiligheidshuis en uitvoe ringsinstantie voor sociale wetten Orionis doen dit al op het gebied van ICT (met Vlissingen als gast gemeente). Op het gebied van ge meentelijke belastingen is Middel burg de gastgemeente en huren Vlissingen en Schouwen-Duive land de diensten in. Veere sluit zich binnenkort hierbij aan. Be gin dit jaar tekenden de Walcher se gemeenten en Schouwen-Dui veland een overeenkomst op het gebied van de GEO-diensten. Doel van de samenwerking is ver betering van de kwaliteit en be sparing op de kosten. Wethouder Dick Verboom wil nog niet zeggen voor welke loca tie is gekozen voordat de gemeen teraad is geïnformeerd. De discussie over een nieuw geza menlijk onderkomen voor de openbare Tweemaster/Kameleon en de christelijke Burcht-Riet heim sleept zich al jaren voort. Met de keuze voor de Karolingi sche Burcht dacht de gemeente raad vlak voor de verkiezingen een doorbraak te hebben bereikt. De rijksdienst voor cultureel erf goed verbood echter bebouwing van dit rijksmonument. Vervol gens hebben burgemeester en wethouders afgelopen zomer een onderzoek laten uitvoeren naar al ternatieven. Wat wethouder Ver boom betreft, neemt de raad op 16 oktober een besluit op basis van de gegevens uit dat onder zoek, waarna het plan kan wor den uitgewerkt: „Het is tijd dat een keuze gemaakt wordt. De H3 zaak sleept al elf jaar." VLISSINGEN MIDDELBURG SEROOSKERKE MIDDELBURG MIDDELBURG MIDDELBURG Raymonde en Martin van der Louw verbouwen het Polderhuis in de binnenstad van Middelburg tot boutique-hotel met 28 kamers, foto John Lucieer MIDDELBURC - Het idee om een nieuw hotel te beginnen, ontstond aan hun keukentafel. Die staat aan de Kinderdijk in Middelburg, in het monumentale pand waarin ze al ja ren een B&B uitbaten: Guesthouse 1560. „Wij zitten altijd vol. Altijd! We vroegen ons af: hoe kan dat nou?" Raymonde van der Louw OOST-SOUBURG - Het Vlissingse col lege van B en W is er voor zichzelf uit waar de gezamenlijke huisves ting voor de Souburgse scholen Tweemaster/Kameleon en Burcht-Rietheim moet komen. Die keuze zal aan de gemeenteraad worden voorgelegd.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 24