Van Boom wil vaart achter 'verscentrum' I/I/Wf doe jij? al les ruimer) we op tegeri hoge /(ortiriget) op de complete riajaarscollectie \f\jAvr Sociale werkplaats gaat op de helling door Participatiewet. Dethon hoopt het op eigen kracht te rooien. ZEEUWS-VLAANDEREN 25 OOSTBURC - De werkgelegenheid in Zeeuws-Vlaanderen is het be langrijkst. Ook voor mensen met een 'wat grotere afstand tot de ar beidsmarkt'. Of die nu werk vin den bij Dethon, worden gedeta cheerd bij een ander bedrijf of bij een reguliere werkgever aan de slag kunnen. Edwin van den Berghen wil als al gemeen directeur van Dethon niet koste wat het kost zorgen dat Dethon een zo groot mogelijk be drijf blijft. „Het gaat er om dat mensen aan het werk komen én blijven. Of dat bij Dethon of een ander bedrijf is, maakt niet uit. In welke vorm Dethon blijft be staan, is ook niet aan mij, maar aan de politiek: de drie gemeente raden in de regio." De directeur voelt zich wel verant woordelijk voor de 1053 medewer kers. Dethon doet er dan ook alles aan om werk binnen te blijven ha len. Van den Berghen leent graag werknemers uit, die - al dan rliet tijdelijk - bij een regulier bedrijf aan de slag kunnen. Voor werkne mers die minder goed buiten Dethon functioneren, wil Van den Berghen ook werk blijven bin nenhalen. Door bedrijven op hun sociale verantwoordelijkheid te wijzen, zou een op nieuwe leest geschoeide sociale werkplaats op de been zijn te houden. Het zou mooi zijn als bedrijven laaggeschoold arbeidsintensief werk uitbesteden aan bedrijven als Dethon. Daarmee voldoen ze dan, stelt Van den Berghen zich voor, tegelijkertijd aan de toekom stige verplichting sociaal zwakke- Met gemeenten en bedrijven wil Dethon zoveel mogelijk mensen aan werk helpen Het college gaf in het Economisch Beleidsplan 2012 - 2015 al aan het initiatief tot de vestiging van een verscentrum te willen ondersteu nen. In het centrum kunnen land- en tuinbouwproducten wor den verwerkt en geconserveerd. Van Boom legt een direct verband met de internationale handelsboy cot van Rusland, waardoor op de Europese markt momenteel grote partijen fruit en groenten worden doorgedraaid. Hij heeft zich ern stig gestoord aan het recente, gro te tomatengevecht op de Dam in Amsterdam. „Zo ga je niet met voedsel om, terwijl op enkele uren vliegen van ons mensen om komen van de honger", oordeelt het raadslid. Het fruit en de groen ten kunnen, als ze worden gecon serveerd, dienen als noodhulp. Het verscentrum biedt bovendien werk aan laaggeschoolden. ren aan het werk te helpen. „En dan hoeven ze dus geen boete te betalen, omdat ze die werkne mers niet zelf in dienst hebben." Het onlangs afgesloten contract met Europlex Kunststoffen is een prachtig voorbeeld van werk dat Dethon op het lijfis geschreven. Door de langdurige samenwer kingsovereenkomst was Dethon in staat om een dure lasersnijder en een spiksplinternieuwe oven aan te schaffen. Het bedrijf maak te veel displays voor onder meer Chiquita en Philips en complete winkelinventarissen voor kofïïeke- ten Starbucks. Dethon hoopt - met hulp van Europlex - meer klanten voor haar bestaande én nieuwe producten te interesseren. Dethon kan ook grote én kleine klanten bedienen voor onder meer groenbeheer, (postbezor ging, verpakken en schoonmaken. Het grote aantal activiteiten maakt het bedrijf heel flexibel. Veel werknemers groeien mee in flexibiliteit. Tijdens de onder- houdsstop van de lasersnijder hielp een ploeg Oostburgse mede werkers gisteren mee met chocola de inpakken in Hulst. Wij besparen jaarlijks zo'n 2500 wedstrijdzwembaden aan water. Test en win: kom naar onze Dag van de Duurzaamheid Wanneer: 10 oktober Waar: Markt, Terneuzen Tijdstip: 10.00 - 16.00 uur Dow Terneuzen PARTICIPATIEWET MAAKT TOEKOMST DETHON ONGEWIS Saman toont films Graauw Leeft houdt vandaag, woensdag, een filmmiddag in het gemeenschapscentrum in Graauw. Emile Saman toont filmmateriaal over de streek uit zijn bijzondere archief. De toegang is gratis en iedereeen is welkom om 14.00 uur. Bingo in De Veste Stichting Welzijn Ouderen Ter neuzen houdt vanmiddag een bingo. Die vindt plaats in dien stencentrum De Veste aan het Oostelijk Bolwerk. Er worden vijf rondes gespeeld, een kaart kost 50 cent. Entree kost 1,50 euro, aanvang 13.00 uur. Rolling Beat Machine De Rolling Beat Machine doet vrij dag café bar De Klaroen in Kloos- terzande aan. Vijf muzikanten spelen met behulp van een bijzon der hulpmiddel: een soort hutkof fer waar allerlei instrumenten in en aan zitten. Aanvang is om 22.00 uur. Hobby- en boekenmarkt Multifunctioneel centrum 't To rentje aan de Monnikenstraat in Groede is zaterdag weer de loca tie van een hobby- en boeken markt. Er worden ook streekpro ducten verkocht De markt begint om 11.00 uur en duurt tot 16.00 uur. Politie ontdekt 'per ongeluk' wietkwekerij De politie heeft maandagmid dag bij toeval een wietkweke rij ontdekt in de Frederik Hen drikstraat in Oostburg. Agenten waren bezig met een rondje, waarbij ze controleer den of deuren en poorten wa ren afgesloten. Bij de bewuste woning roken ze een wietgeur. Bij controle bleek de 41-jarige bewoner 31 wietplanten te heb ben. Ook werd er een gasdruk pistool gevonden. De bewoner is aangehouden, net als een 37-jarige man uit Eede, die ook in de woning was. De planten en het pistool zijn in beslag genomen. LANGEVORST GOES WOENSDAG 8 OKTOBER 2014 Dethon is van steeds meer markten thuis door René Hoonhorst Edwin van den Berghen Door de Participatiewet kunnen er vanaf 1 januari geen nieuwe men sen via de wet sociale werkvoor ziening bij Dethon aan de slag. Huidige werknemers blijven, voor lopig, bij Dethon aan het werk. Hoe het bedrijf Dethon er in de toekomst uitziet, is aan de drie Zeeuws-Vlaamse gemeenten. De wethouders van die drie ge- door Wout Bareman TERNEUZEN - Burgemeester en wet houders van Terneuzen moeten vaart zetten achter de verwezenlij king van een 'verscentrum' in de Kanaalzone. Raadslid Giel van Boom van TOP/GB vindt dat het college snel moet onderzoeken wel ke subsidiebronnen daarvoor kun nen worden aangeboord. meenten laten in het laatste perso neelsblad DethonNieuws weten dat het bedrijf blijft bestaan. Over hoe de toekomst er precies uitziet, hebben ze nog geen over eenstemming. Als reguliere bedrijven er voor zor gen dat Dethon veel werk heeft, kan het bedrijf ook vooruit. Alle informatie op: www.dethon.nl GRAAUW TERNEUZEN KLOOSTERZANDE GROEDE OOSTBURG berco

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 65