12 Meerpalen en mosselschelpen bij entree Yerseke Reimerswaal laat koppeling tussen Nieuwe kolkenzuiger Klooster en vakantiehuisjes los voor Borsele en Goes 26 BEVELANDEN en THOLEN Borsele maakt kans op Europese prijs Afwezigheid school in 's-Heer Abtskerke aanleiding voor jonge gezinnen om geen woning te kopen in Colenshoek 2. •S-HEER ABTSKERKE - De verkoop van de nieuwe woningen in het üitbreidingsplan Colenshoek 2 in 's-Heer Abtskerke verloopt moei zamer dan verwacht. Dat komt vooral door de sluiting van de basisschool, constateert verkopend makelaar Jan Ooster- veld. Het schooltje ging een paar maan den geleden definitief dicht om dat er te weinig leerlingen op za ten. De dorpsraad maakte zich bij de gemeente Borsele sterk voor nieuwbouw in het dorp om leeg loop tegen te gaan. Vooral jeugd trok weg uit 's-Heer Abtskerke omdat er te weining nieuwe hui zen werden aangeboden. Nieuwe woningen zouden dus in rap tem po verkocht kunnen worden aan jonge gezinnen. De werkelijkheid anno 2014 is echter anders. „Potentiële gegadig den zijn afgehaakt omdat de school dicht ging. Als je echter in Goes-Noord woont, is het verder fietsen naar een school dan van uit 's-Heer Abtskerke. Maar geen school in het dorp is wel een af weging geweest voor kandidaten om toch geen woning te kopen in Colenshoek 2." Oosterveld zit echter niet bij de pakken neer. Van de acht wonin gen die hij in de verkoop heeft, zijn er inmiddels twee verkocht. Daarnaast lieten zich drie echtpa ren afgelopen zaterdag informe ren tijdens een informatiedag. „We gaan in ieder geval bouwen. De bouw begint waarschijnlijk be gin 2015. En 's-Heer Abtskerke is gewoon een zeer aantrekkelijk dorp. Ik geloof daarom zeker dat het gaat lukken." In Colenshoek 2 zijn in totaal twaalf woningen gepland. Het ter rein wordt momenteel bouwrijp gemaakt. Woningbouw kan nu door de aankoop van de boom gaard naast het bouwterrein vorig jaar door de gemeente Borsele. Op die boomgaard zat een spuit- zone. Door die zone kon in de om geving niet worden gebouwd. De voormalige boomgaard was eigen dom van een projectontwikkelaar die er in het verleden een aantal villa's wilde bouwen. Die kwa men echter nooit van de grond. De ontwikkelaar en de gemeente Borsele kwamen tot overeenstem ming. De gemeente kocht de boomgaard van de ontwikkelaar voor een bedrag van 385.000 euro. De aktes voor de overdracht van de grond passeerden twee maan den geleden bij een notaris in Ka- pelle. De gemeente heeft nog geen be stemming voor de voormalige boomgaard. Het bestaande wan delpad tot aan de Poelweg dat over dit perceel is aangelegd, on derdeel van het 'Ommetje van 's-Heer Abtskerke', blijft overi gens open voor het publiek. 1\is- sen de vroegere boomgaard en het bouwterrein komt een strook met bloemen. De winnaar wordt op 28 novem ber bekendgemaakt in Arnhem. Andere kandidaten voor deze prijs, allemaal lokale overheden, komen uit Engeland, Ierland, Frankrijk en België. De gemeente Borsele is door de ACE-partners als enige Nederlandse gemeente aangewezen, omdat Borsele zijn inwoners en het lokale bedrijfsle ven goed weet te betrekken bij een aantal innovatieve energiepro jecten. De genomineerden zijn in gedeeld in drie categorieën. Eer der al is 's- Heer Hendrikskinde ren genomineerd in de categorie 'klimaatneutraal dorp' en voetbal vereniging Dauwendaele uit Mid delburg in de categorie 'beste bur gerinitiatief voor duurzame ener gie'. Beiden zijn winnaar van de Zeeuwse voorronde. De maritieme elementen passen beter bij het karakter van het mos seldorp, vindt de gemeente Rei- merswaal. Die heeft een extern bedrijf de opdracht gegeven om de entree onder handen te ne men. Deze week wordt het grove werk afgerond. In december ma ken medewerkers van de gemeen te de nieuwe entree af. Bij de meerpalen wordt siergras ingeplant, dat doet denken aan het helmgras dat in duinen te vin den is. Aan de kant van de Stoof- straat worden heesters geplant, die een groene buffer moet vor men tussen het verkeer en de hui zen. Aan de andere kant van de Dam wordt onderaan de dijk een fietsparkeerplek gemaakt. Via de onlangs verplaatste trap kunnen recreanten zo makkelijk het Dam- se strandje bereiken. Het werk maakt onderdeel uit van het gemeentelijke groenplan, waarbij verschillende dorps- entrees een opknapbeurt hebben gekregen. Dit jaar is in dat kader ook de Walstraat in Bath opge fleurd met bloembakken. De komende jaren zijn de Mau- ritsstraat in Waarde (2019) en de Kanaalweg in Hansweert aan de beurt. In de laatstgenoemde plaats moeten ze wel even geduld hebben: pas in 2022 is Reimers- waal van plan het groen rond de rotonde onder handen nemen. ■föMSil Wethouder Izak Vogelaar (WD) haalde gisteravond de angel uit het debat door vooraf te verklaren dat het college de koppeling los laat. De gemeenteraad had twee weken eerder al duidelijk laten merken niet blij te zijn met de ac tie van het college. Immers, toen de raad in mei groen licht gaf voor de uitbreiding, stond er niets zwart-op-wit over het afstoten van de negen vakantiewoningen die nu nog door buitenlandse werknemers worden bewoond. De raad restte na de verklaring van Vogelaar alleen nog maar na kaarten. Daarbij constateerde Ma rien Weststrate van Leefbaar Rei merswaal dat de wethouder 'door het stof was gegaan'. Andries Ju- melet van de Christenunie zei het positiever in te zien. „Het siert de wethouder dat hij de ge meenteraad serieus neemt." Vogelaar zei dat het hem niet inte resseerde hoe de 'draai' wordt be oordeeld. „Het is een kwestie van gezond verstand en je knopen tel len." Wel zei hij, bij een eventue le toekomstige uitbreiding van het Klooster, wel afspraken over het afstoten van vakantiehuisjes op papier te zetten, mocht dit te gen die tijd nog nodig zijn. Directeur Rien de Jager van De Ja ger Detachering, die ook aanwe zig was bij de Opinieraad, zei de 'morele oproep' van de raad te hebben verstaan. Eerder had hij al gezegd de vakantiehuisjes te wil len verkopen wanneer dit econo misch rendabel is. Wethouders Kees Weststrate van Borsele en Loes Meeuwisse van Goes namen gisteren de sleutels in ontvangst van de nieuwe kol kenzuiger. Dat gebeurde op de werkplaats van de gemeente Bor sele in Heinkenszand. Beide gemeenten werken in deze reinigingstaak samen. Voordeel is dat slechts één voertuig aange schaft hoeft te worden, die in bei de gemeenten wordt ingezet. De samenwerking heeft betrek king op het reinigen van de straat- kolken in de gemeenten Goes en Borsele. Daarnaast lossen de me dewerkers allerlei kleine storin gen aan rioolpompen en gemalen op. De gemeenten hebben met de nieuwe kolkenzuiger geïnvesteerd in een zeer schoon en duurzaam voertuig. Mede dankzij de brand- stofbesparende aandrijving van de kolkenzuiger opbouw is dit de duurzaamste oplossing die op dit moment verkrijgbaar is. De kolkenzuiger is zeer kort ge bouwd, waardoor het complete voertuig wendbaar blijft. Daar naast kunnen grotere klussen en verstoppingen worden opgelost. nieuwbouw moeizaam Verkoop door Frank van Cooten In de uitbreidingswijk Colenshoek 2 in 's-Heer Abtskerke staan twaalf nieuwe woningen gepland. De belangstelling van jonge gezinnen valt vooralsnog te gen. door Frank van Cooten HEINKENSZAND - De gemeente Bor sele maakt kans de slimste energie gemeente van Europa te worden. Borsele is genomineerd voor een Europese award op het terrein van energie- en klimaat: de ACE Award voor slimme energiegemeente. door Joeri Wisse YERSEKE - Wie Yerseke via de Post weg binnenrijdt, wordt sinds kort niet meer aan weerszijden verwel komd door een metershoge haag van struiken, maar door een rij meerpalen in een bed van kokkel schelpen aan de ene kant en een dukdalf te midden van mosselschel pen aan de andere kant. I Meerpalen en kokkelschelpen bepalen sinds vorige week de noordelijke entree van Yerseke. foto Izaak Verkeste door Joeri Wisse KRUININGEN - De gemeente Rei merswaal dwarsboomt De Jager De tachering niet langer door te eisen dat het bedrijf de vakantiehuisje aan de Kijkuit in Yerseke afstoot al vorens mee te werken aan de uit breiding van het Klooster van Ril land met zeventig extra slaapplaat sen voor arbeidsmigranten. HEINKENSZAND - Kleine storingen aan rioolpompen en gemalen in de gemeenten Borsele en Goes kun nen nog sneller worden opgelost.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 58