FC de Rebellen en Hoek kleuren de aftrap van voetbalschool Noad'67 GP Valkenswaard staat alsnog op WK-kalender Terpstra helpt Stybar aan overwinning 34 SPORT JONG ORANJE Zeeuwse bondscoach wil voor cruciale duels met Portugal niets aan het toeval overlaten bij long Oranje. 66 Het is een gevaarlijke ploeg, met enkele A-internationals erbij. Ter gelegenheid van deze tiende editie is zaterdag 18 oktober als extra dag toegevoegd aan het eve nement. Om 14.00 uur wordt de wedstrijd in de districtsbeker tus sen Noad'67 en topklasser Hoek gespeeld. Aansluitend wordt om 16.00 uur een wedstrijd gespeeld tussen een team van de voetbal school en FC de Rebellen. Dit is een team bestaande uit oud-prof voetballers die tijdens hun car rière opvielen door hun opvallen de gedrag. Trainer John de Wolf van Fc de Rebellen heeft de vol gende spelers opgeroepen voor de ze wedstrijd: Glenn Helder (oud-speler van onder meer Ar senal), Ricky van den Bergh (ADO Den Haag en Sparta), Mar cel Meeuwis (Borussia Mönchengladbach en Feyenoord), Theo Lucius (PSV en Feyenoord), keeper Dennis Gentenaar (Ajax en NEC), René van Dieren (Excel sior en Feyenoord), Regillio Vre de (Roda JC en FC Groningen) en Wim Kieft (Ajax, PSV, Torino, Pi- sa en Bordeaux). De meeste van deze spelers zul len vanaf maandag 20 oktober te vens actief zijn als gasttrainer bij de voetbalschool van Noad'67. De honderd jeugdspelers zullen van maandag tot en met woensdag be ziggehouden worden op het com plex van Noad'67 in Sint-Philips land. Aan het evenement is tradi tiegetrouw ook een goed doel ver bonden. Dat is dit jaar Spieren voor Spieren. Een team van enfants terrib- les, FC de Rebellen, zal de af trap verzorgen van de voet balschool van Noad'67. Het Valkenswaardse Eurocircuit ontbrak na zeven jaar op de voor lopige kalender die de federatie begin juli uitgaf. Toen werd be kend dat het TT-circuit in Assen op 30 augustus gastheer is van een Grand Prix, maar dat deze in de plaats komt van de race in Val- De Duitse sprinter John Degen- kolb van Giant-Shimano moest in Binche genoegen nemen met de tweede plaats, de Belgische kam pioen Jens Debusschere eindigde als derde. Sep Vanmarcke, de Bel gische troef van Belkin, kwam als vijfde over de finish in de koers die voorheen bekend stond als Binche-Doornik-Binche. Sinds kenswaard bleek voorbarig. „Zo'n voorlopige kalender is onder voor behoud. Wij zijn altijd in gesprek gebleven met Youthstream en hebben vorige week alsnog over eenstemming bereikt. Hier doe je het allemaal voor", aldus Roos. De GP van Valkenswaard wordt verreden op zondag 26 april. Die datum was voorbehouden aan de GP van België in Lommei. Die wedstrijd wordt nu - net als dit jaar - in het weekend van 2 augus tus gehouden. Het seizoen begint op 28 februari in Qatar. HOORN - Boven de ploeg die vori ge maand onverwacht in zwaar weer terechtkwam, pakten zich gisteren donkere wolken samen. De symboliek was treffend in Hoorn, waar Jong Oranje na nog geen uur trainen door een hoos bui en naderend onweer van het veld werd gejaagd. Adrie Koster haalde er zijn schouders over op, zoals de coach ook niet zeurt over de spelers die hij niet tot zijn be schikking heeft. „Het zou ook een diskwalificatie zijn van de spelers die hier nu wel zijn." Jong Oranje speelt morgenavond in Alkmaar de heenwedstrijd te gen Portugal in de play-offs. Kos ter kreeg na de twee nederlagen tegen Georgië en Slowakije kri tiek over zich heen en ook de sa menstelling van zijn huidige selec tie riep nogal wat vragen op. De Schouwse coach, in juli aange steld als opvolger van Albert Stui- venberg, begrijpt dat er kritiek was maar vindt dat hij nu een lo gische spelersgroep heeft samen gesteld. „Dit zijn twee cruciale wedstrijden, dan kun je niets aan het toeval overlaten", aldus Kos ter. „Ik heb naar spelers gekeken die in vorm zijn en elkaar aan kunnen vullen." Onder anderen de Feyenoorders Jean-Paul Boëtius en Tonny Vilhe- na zijn gepasseerd. Hakim Ziyech, die toch aardig op dreef is bij FC Twente, is er ook niet bij. „Omdat ik niet te veel dezelfde type spe lers wilde." Koster gaf de voor keur aan Jesper Drost, omdat de middenvelder van PEC Zwolle meer diepgang heeft. Zijn aan voerder Marco van Ginkel ont breekt door een blessure, Quincy Promes en Davy Klaassen hebben zich bij Guus Hiddink moeten melden. Hadden die jongens niet beter met Jong Oranje mee kun nen doen, aangezien ze bij het Ne derlands elftal vrijwel zeker geen of weinig speeltijd zullen krijgen? Koster: „Het Nederlands elftal is nog altijd leading. Guus en ik heb ben alles heel goed afgestemd. We moeten nu ook niet doen als of Oranje zomaar even van Ka- zachstan wint. Kleintjes bestaan niet meer in het voetbal. Dat Klaassen bij Oranje zit, vind ik ge zien zijn spel volkomen logisch. OLYMPISCHE SPELEN En Promes heeft het bij Jong Oranje fantastisch gedaan. Dat heeft de bondscoach ook gezien. Oranje moet zich plaatsen voor het EK en dat moet met de beste spelers gebeuren. Het is nu mis schien even jammer voor Jong Oranje, maar wij hebben nog al tijd een opleidende rol." De spelers die Koster heeft gepas seerd, hebben allemaal een tele foontje van hem gehad. „Ik heb ze uitgelegd waarom ze er niet bij zijn en verteld dat wij doordachte keuzes hebben gemaakt. Ja, dat zijn in sommige gevallen ook har de keuzes geweest, maar daar loop ik niet voor weg. Als bij jon gens de echte vorm ontbreekt, kan ik gaan wachten op dat ene momentje. Of ik kies voor ande ren. Dat heb ik nu gedaan. Talent alleen is niet voldoende. Ik heb ze allemaal gebeld, omdat ik ervan uitga dat we op korte termijn weer met elkaar samenwerken." Dat is alleen het geval als Jong Oranje weet af te rekenen met de Portugezen en zich plaats voor het EK. De offensief ingestelde ploeg van voormalig international Rui Jorge herbergt veel kwaliteit. „Het is een goede, gevaarlijke ploeg, met enkele A-internatio nals erbij. Maar zij spelen ook echt niet graag tegen ons, hoor", weet Koster. „Het wordt een inte ressante wedstrijd. De laatste twee duels zijn teleurstellend ver lopen. We beginnen nu eigenlijk opnieuw. Iedereen wil laten zien dat we ons kunnen herstellen na twee misstappen." 2010 draagt de Belgische eendags- wedstrijd de naam van de overle den oud-wielrenner Frank Van- denbroucke. Terpstra was eerder in de finale al in de aanval gegaan, maar hield op zo'n zes kilometer van de fi nish zijn benen stil toen hij zag dat zijn vluchtpoging kansloos was. De Nederlander bedacht ver volgens een plan om Stybar aan de zege te helpen. „Niki zei dat hij vol gas zou gaan bij de laatste kasseien, zodat ik voor een goed resultaat kon gaan", aldus Stybar. „Dit was schitterend teamwerk, ik moet Niki daarvoor bedanken." De 28-jarige Tsjech kwam in au gustus tijdens de Eneco Tour zwaar ten val en liep daarbij ern stige verwondingen op aan zijn gezicht. „Ik ben nog niet honderd procent, maar ik voel mijn vorm groeien." door Rudy Boogert SINT PHILIPSLAND - De traditionele voetbalschool van Noad'67 uit Sint-Philipsland wordt afgetrapt met een ingelaste dag. Volgende week zaterdag zorgen FC de Rebel len en Hoek voor de opening van de week waarin honderd jeugdvoet ballers uit de regio onder handen worden genomen door tal van oud-profs. VALKENSWAARD - Het wereldkampi oenschap motorcross doet in 2015 toch Valkenswaard aan. Organisa tor Maarten Roos van de GP Val kenswaard bevestigde gisteren dat het contract met FIM-promotor Youthstream is ondertekend. door Jaco Kaijen BINCHE - Niki Terpstra heeft zijn Tsjechische ploeggenoot Zdenek Stybar van Omega Pharma-Quick- Step gisteren aan de overwinning in de Memorial Frank Vanden- broucke geholpen. De Noord-Hol landse wielrenner lanceerde Stybar in de laatste kilometer, bij het in gaan van een kasseienstrook, en de wereldkampioen veldrijden maakte het karwei vakkundig af. Koster begint graag opnieuw door Barry van der Hooft Het treffen tussen Oranje en Por tugal is één van de zeven play-of- fduels voor het EK volgend jaar in Tsjechië. De zeven winnaars van die wedstrijden plaatsen zich. Tsje chië is als gastland al zeker van deelname. De volledige loting: Italië-Slowa- kije, Frankrijk-Zweden, Denemar- ken-IJsland, Engeland-Kroatië, Por- tugal-Nederland, Duitsland-Oekraï- ne, Spanje-Servië. Bij het EK kan Jong Oranje zich plaatsen voor de Olympische Spe len van 2016 in Rio de Janeiro. Ne derland moet daarvoor minimaal de halve finales halen. Adrie Koster I Tijdens de voetbalclinics van Groene Ster, zoals op de foto gistermiddag bij Nehalennia, kunnen leerlingen met twee eredivisiespelers de ring in. foto Thomas Arendts

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 34