Ernstige hersenschade Jules Bianchi De Iglinskiy's brengen zichzelf in problemen Kennisgeving SPORT 33 nals zat. Uiteindelijk kon hij zijn mislukte ouverture niet meer wegpoetsen. Van Gaal bleek de enige bonds coach in de laatste decennia die de harde rekening (een gemist toernooi) moest betalen. Hij nam twaalf jaar later revanche met een even onverwachte als imponeren de derde plaats op het WK in Bra zilië. Opvolger Hiddink (67), de nestor in de bonte carrousel van af zwaaiende en herintredende bondscoaches, hoeft dus niet te wanhopen. Vaak komt het nog goed met Oranje na een valse start. Al zal hij nu wel, volgens de traditie van 's lands mooiste hon- denbaan, zijn beste kwaliteiten moeten tonen. De hersenschade wordt omschre ven als 'diffuse axonal injury'. Vol gens klinisch neuropsycholoog Henk Eilander zijn dan verspreid door het hele brein van Bianchi belangrijke verbindingen (axo- nen) tussen de hersencellen be schadigd. „Het betekent dat door een heel harde klap het brein alle kanten op is geschud. De herse nen zullen hiervan nooit hele maal herstellen." De 25-jarige Bianchi vloog zondag op het circuit van Suzuka in de stromende regen van de baan en schoot in zijn Marussia onder een kraan die bezig was de bolide van de Duitser Adrian Sutil achter de vangrail te zetten. Hij werd on middellijk afgevoerd naar het zie kenhuis, onderging een operatie en verblijft inmiddels op de inten sive care. Eilander kan de gevolgen voor Bi anchi moeilijk voorspellen. „Dit hersentrauma laat littekens ach ter, maar de effecten laten zich pas later zien. Dat kan soms jaren duren. In het ergste geval komt hij niet meer uit zijn coma en blijft hij in een vegetatieve toe stand." Bernie Ecclestone, de commer ciële baas van de koningsklasse, liet weten dat hij een onafhanke lijk onderzoek wil naar het zware ongeval. „Ik denk dat het verstan dig is dat de FIA het onderzoek uit handen geeft aan onafhankelij ke experts." Volgens een woord voerder van het circuit was het on geluk van Bianchi domme pech. „Baanstewards hebben na de crash van Sutil met dubbele gele vlaggen gezwaaid, het sein dat Coureurs hun snelheid zodanig moeten verminderen dat ze snel kunnen stoppen. Door het water op de baan kon Bianchi niet op tijd remmen." De schade kan nog veel erger wor den als uit onderzoek blijkt dat de ploeg iets van doen heeft met de beide dopinggevallen. Dan kan de formatie van Tour-winnaar Vicen- zo Nibali fluiten naar een nieuwe licentie. Want zo zijn de regels. Bij een enkef dopinggeval volstaat het om de betreffende renner uit de ploeg te zetten. Bij een tweede overtreder wordt het hele team doorgelicht. Uit het onderzoek van de nieuwe onafhankelijke dopingtak van de UCI zal ook blijken waar de sport mee van doen heeft: met twee on verbeterlijke solisten of met een systeem. Herman Ram van de Ne derlandse Dopingautoriteit gaat 'eerder van het eerste uit dan van het tweede.' Voor hem is de affai re Iglinskiy geen indicatie dat de sport nog even vervuild is als vroeger. „Want dat er veel veran derd is, staat voor mij als een paal boven water. Dat lees je gewoon af uit bijvoorbeeld de biologische paspoorten. Daarnaast is het ook duidelijk dat een volledig schone sport niet mogelijk is. Je zult al tijd een groep renners houden die de neiging heeft naar verboden middelen te pakken." Het vermoeden bestaat dat oudste broer Maxim (33) als een soort sportieve noodgreep epo ge nomen heeft. In 2012 nog won hij Luik-Bastenaken-Luik. Het laatste jaar was hij onzichtbaar. De Ne derlandse teambaas Iwan Speken- brink (Giant) waarschuwt al jaren voor een te vroege juichstem ming aangaande dopingbestrij- ding. „We zijn op de goede weg, maar je zult - net als in het gewo ne leven - altijd mensen houden die te hard rijden." Alexander Vinokoerov, de niet on bevlekte teambaas van Astana, weet ondertussen wat hem te doen. Hij schreeuwt van de daken hoe de broers Iglinskiy zijn ploeg te schande hebben gemaakt. „Het ergste is dat het Kazachstanen zijn", foetert Vinokoerov. Ze zet ten volgens hem met hun actie het hele land en alle sponsors van de ploeg te kijk. Valintin is al door hem ontslagen. Maxim zal snel volgen. Lieuwe Westra fietst sinds begin dit jaar bij Astana. „Ik weet zeker dat dit niet iets is van de ploeg zelf. Natuurlijk heeft dit team een beetje haar naam tegen, maar dit hebben die twee op eigen houtje gedaan. Dan kan niet anders. De staf van de ploeg is wel zo strikt in deze materie." Rectificatie Kernenergiewet 24 september 2014 Ontwerpbeschikking uitbreiding HABOG, wijziging locatie VOG2 en revisie Kernenergiewetvergunning COVRA te Nieuwdorp De Minister van Economische Zaken heeft op 24 september 2014 een kennisgeving in verband met een ontwerpbeschikking op grond van de Kernenergiewet geplaatst, omdat hij voornemens is vergunning te verlenen aan de Centrale Organisatie Voor Radioactief Afval N.V. ten behoeve van: Uitbreiding van het HABOG, wijziging van de locatie VOG2 en revisie van de Kernenergiewetvergunning van de COVRA. In de kennisgeving van 24 september 2014 wordt abusievelijk aan gegeven dat schriftelijke zienswijzen of zienswijzen per e-mail moeten worden voorzien van de vermelding 'Ontwerpbeschikking NRG, Ontmanteling LFR'. De schriftelijke zienswijzen of zienswijzen per e-mail moeten echter worden voorzien van de vermelding 'Ontwerp beschikking COVRA'. De inspraaktermijn blijft ongewijzigd van 25 september 2014 tot en met 5 november 2014. Zienswijzen die, naar aanleiding van de kennisgeving van 24 september 2014, onder vermelding van 'Ontwerpbeschikking NRG, Ontmanteling LFR' binnen de termijn zijn ingediend, worden uiteraard wel meegenomen in het verdere proces. WOENSDAG 8 OKTOBER 2014 t herhaalt zich Guud Hiddink (rechts) is niet de eerste bondscoach die een moeizame start beleeft bij het Nederlands elftal. Frank Rijkaard (links), Dick Advocaat (tweede van links) en Louis van Gaal (naast Hiddink) beleefden het ook. Alleen Mar co van Basten (midden) beleefde in 2004 een vliegende start, foto's VI Images door Hans Koenekoop YOKKAICHI - Formule 1-coureur Jules Bianchi heeft zeer ernstig her senletsel opgelopen bij zijn crash in de Grand Prix van Japan. De fa milie van de Fransman meldde dat gisteren in een verklaring van Ma- russia, de renstal van de Fransman. Hij verkeert volgens de artsen in het ziekenhuis van Yokkaichi nog altijd in kritieke, maar wel stabiele toestand. Jules Bianchi door Ad Pertijs ROTTERDAM - De broers Maxim en Valintin Iglinskiy hebben wieler ploeg Astana met hun positieve epo-tests ernstig in verlegenheid gebracht. Het team heeft zichzelf conform de interne regels van de 'Beweging voor een schone wieler sport' (MPCC) noodgedwongen te rugtrokken voor de afsluitende World-Tour-wedstrijd in Peking. Ministerie van Economische Zaken

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 33