Overeenkomst sanering Thermphos is rond ui mini Slaaphuisjes van het strand Tien mille voor tip over moord op Els Borst 'Belastingvrijstelling voor koning moet geschrapt worden'. EENS 81% ONEENS 19% WOENSDAG 8 oktober 2014 Wisselvallig, Ook 'groene'cola zit vol met suiker DEN HAAG - De belastingvrijstel ling van de koning moet verdwij nen. PvdA-Kamerlid Jeroen Re- court zei dat gisteren bij het debat over de begroting van het konink lijk huis. Hij vroeg premier Mark Rutte daar op in te gaan. Ook overweegt hij een motie van de SP te steunen om paal en perk te stellen aan de fiscale privileges voor leden van het koningshuis. De PvdA en andere fracties pleit ten in voorgaande jaren ook al voor het aanpakken van deze vrij stelling, maar dat leidde toen niet tot maatregelen. Koning Willem-Alexander, konin gin Maxima en prinses Beatrix krijgen jaarlijks een onbelaste uit kering. In de Kamer is ook brede kritiek op de peperdure verbouwing van paleizen en op de ondoorzichtige manier waarop de kosten voor het koningshuis over de overheidsbe grotingen worden uitgesmeerd. De renovatie van Paleis Huis ten Bosch kost zo'n 35 miljoen euro. Ook de kosten van het opknap pen van Paleis Noordeinde lopen in de miljoenen. D66-leider Alexander Pechtold riep Rutte op de koning te be schermen tegen de ophef die re gelmatig ontstaat over de hoge kosten van het koningshuis. Vol gens Recourt moet het kabinet kritisch zijn op de uitgaven voor het koningshuis en dient de ko ning net zo behandeld te worden als anderen. De premier snapt de ophef in de Tweede Kamer niet over de reno- vatiekosten van de paleizen die koning Willem-Alexander ge bruikt. Volgens hem gaat het om noodzakelijk groot onderhoud van oude gebouwen en zijn de be dragen keurig verantwoord in de begroting. Rutte voelt er ook niets voor de belastingvrijstellingen voor de ko ning te schrappen, zoals een flink deel van de Kamer wil. De pre mier is bereid er nog eens op te studeren, maar wees erop dat het aanpakken van de vrijstellingen een grondwetswijziging met zich meebrengt. EINDE VAN DE ZOMER Het akkoord houdt in dat er nu 35 miljoen euro voor sanering be schikbaar komt uit de failliete boe del. De partijen stonden in juni al op het punt om dat onderling af te tikken, maar daar werd toen een stokje voor gestoken door de grootste schuldeiser AIMG. De rechtbank bepaalde 29 september in een bodemprocedure dat de overeenkomst toelaatbaar was en de curatoren daarmee niet buiten hun boekje gingen. De curatoren dragen het beheer van Therm phos 15 oktober over aan de spe ciaal daartoe opgerichte sane- rings-BV SPV. Tot die tijd nemen de curatoren alle beheerkosten voor hun rekening. Bij vertraging gaat dat ten koste van de boedel. De vergunningen worden direct aangevraagd, zodat de sanering versneld kan worden uitgevoerd. Een complete schoonmaak kost zo'n 70 miljoen euro. Het Rijk draagt drie miljoen euro bij aan de bodemsanering. Het resteren de bedrag kan worden verdiend met de uitgifte van geschoonde delen van het terrein door het ha venbedrijf. BILTHOVEN - De politie heeft 10.000 euro uitgeloofd voor de gouden tip die leidt tot duidelijk heid over de dood van politica Els Borst, acht maanden geleden. Dat is gisteravond bekendgemaakt in Opsporing Verzocht. De politie heeft vijfhonderd tips nagetrok ken en driehonderd mensen ge hoord. Een inbraak en motieven in de relationele sfeer zijn uitge sloten. De aandacht voor het onderzoek naar de dood van de oud-minister heeft gisteravond ruim vijftig tips opgeleverd. De politie zoekt nu contact met hulpverleners die meer weten, omdat de dader mis schien een psychische stoornis heeft. Behandelaars of mantelzor- gers hebben mogelijk opvallend gedrag opgemerkt bij een patiënt rond 8 februari, de datum dat Els Borst is gedood in de garage van haar huis aan de Ruysdaellaan in Bilthoven. „Afwijkend gedrag, op merkingen over Borst, het kan van alles zijn", aldus de politie. DE STELLING UW MENING 481 reacties De wielklem moet terug 8 711688"555530" 1 Editie: Walcheren 256e jaargang nr. 237 Los nummer €1,95 Abonneeprijs 1,07 Privileges koning onder vuur pagina 5 Van de prins geen kwaad door Marcel Modde NIEUWDORP - De curatoren van het failliete Thermphos, havenbedrijf Zeeland Seaports (ZSP) en de pro vincie hebben een overeenkomst gesloten over de sanering van de fabriek. VLISSINGEN - Terwijl weerinstituut KNMI waarschuwde met code geel, reed de Vlissingse ondernemer Leendert van Nieuwenhuizen gisteren de laatste slaapstrandhuisjes van het Nollestrand in Vlissingen. Strandhokjes en -huis jes mogen in de winter niet aan zee blijven staan, omdat de kans bestaat dat ze tijdens een storm wegspoelen. Gis teren was de eerste echte herfstachtige dag van dit najaar met een harde wind, flinke buien en zo nu en dan een prachtige regenboog. De kleurige slaapstrandhuisjes wor den de hele winter veilig opgeslagen, in afwachting van een nieuw voorjaar, foto Lex de Meester Een koning hoeft geen belasting te betalen Reageer op pzc.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 1