9, Deze week uitvaart van slachtoffers 6 BINNENLAND SLACHTOFFER HAAKSBERGEN ■■p 1 O Voordeeluitjes.nl interview Radèn te Wierik (13) overleefde het drama met de monstertruck in Haaksbergen. HTTWÏÏH 3 dagen Stedentrip Antwerpen m mm -- 3 dagen Enjoy de Achterhoek 3 dagen Vechtdal in splinternieuw hotel [lil |||jg 50% korting ■Bppj 3 dagen Genieten in Limburgs Slenaken r»7V Voordeeluitjes.nl/di-7 085 760 5 760 Ruim een week lag Radèn te Wierik (13) uit Rekken in het ziekenhuis in Win terswijk. Gisteren werd hij overgebracht naar het Universitair Medisch Cen trum in Groningen. Daar wordt hij morgen geopereerd aan een ge compliceerde bekkenbreuk. „Als alles mee zit, ben ik vrijdag weer in Winterswijk." Met een vriend ging hij vorige week zon dag naar de parkeerplaats bij de Jumbo in Haaksbergen. Radèn vindt een plekje di rect achter de dranghekken. Hij ziet hoe de monstertruck twee rondjes langs het pu bliek maakt en is onder de indruk van het ronkende bakbeest. „Toen ging ie over de auto's en kwam ie recht op me af. Wow, dacht ik, en toen knakten we om. Als saté prikkers." De leerling van het Assink Lyceum in Haaksbergen wordt geraakt door het hek dat het publiek op afstand moet houden, vertelt moeder Yolande. „Daarna tuimelde hij tussen de wielen, waar Stefan, een vriend van ons, hem heeft: weggetrokken." Twee uur lang ligt hij tussen de slachtof fers. Twee uur waarin hij gruwelijke din gen ziet en hoort. „Een meisje riep: Help mij, help mij. Ik ben opgestaan om naar haar toe te gaan, maar dat ging niet. Ik viel weer op de grond." Inmiddels is Yolande, die het drama zag ge beuren, dan bij haar zoon, die in stabiele zijligging wordt gelegd op de laadklep van een vrachtwagen. „Ik keek uit op een raam van de ABN Amro, zo kon ik niets meer zien van wat er om me heen gebeurde." De gealarmeerde vader Thomas haast zich, in het kielzog van een stoet politiewagens, van De Grolsch Veste in Enschede naar Haaksbergen. Hulpverleners wijzen hem Die chauffeur kan er niks aan doen. Een ongeluk veroorzaak je niet expres HAAKSBERGEN - Haaksbergen neemt deze week afscheid van de drie mensen die bij het on geluk vorige week zondag met een monstertruck om het le ven kwamen. Volgens de ge meente lagen er gisteren nog twaalf gewonden in ziekenhui zen, onder wie het zusje van de 5-jarige Tim Hadders. Dat jongetje werd doodgereden. Eergisteravond was er een af scheidsbijeenkomst voor de 50-jarige man die om het le ven kwam. Zijn uitvaart is in besloten kring, alleen voor de naasten. Vandaag is de crema tie van een 73-jarige vrouw en morgenmiddag heeft het af scheid van Tim Hadders plaats in het crematorium in Usselo. Behalve drie doden vielen ook 28 gewonden toen de monster truck het publiek in reed. Poli tie en justitie denken dat het onderzoek naar het incident nog enige tijd kan duren. op zijn zoon. Achter Radèn wordt een doek gelegd over de eerste dode. Een foto op zijn Facebook-pagina, gemaakt twee dagen na het drama, toont een aange slagen Radèn in een ziekenhuisbed. Een week later heeft hij volop praatjes. „Het gaat goed met me", roept hij en opent op zijn smartphone de röntgenfoto's en een MRI-scan van zijn bekken. De eerste fo to is een week geleden gemaakt en toont een scheur in het linkerbekken en in het rechterbekken een breuk, omringd door botsplinters. De scan van eind vorige week laat een flinke verbetering zien. Aan de rechtervoet van Radèn bungelt een gewicht van 2 kilo. „Door tractie is het bot weer aardig op zijn plek gebracht", vertelt zijn vader. Volgens Yolande is haar zoon de enige in Nederland en de zevende wereld wijd met deze gecompliceerde bekken breuk. „Ik ben uniek", lacht Radèn, die het volste vertrouwen heeft in zijn chirurg. Hij kan straks weer voetballen. De wonden op zijn armen en rug herstellen wonderbaar lijk snel. De eerste nachten na het drama wordt Radèn gillend wakker. Hij kreeg geen slachtofferhulp aangeboden, vertellen zijn ouders. De chirurg schakelde daarom een orthopedagoog in. De eerste sessie sloeg aan. Radèn bekijkt de beelden van het on geluk op zijn smartphone en leest kranten. Yolande: „De pedagoog vertelde dat dat goed voor hem is. Net als praten. Daarom willen we hem nu zijn verhaal laten doen. Voor ons hoeft die aandacht niet, voor Radèn is het goed." Radèn, die inmiddels weer goed slaapt, is niet boos na het ongeluk. „Als ik in zo'n truck zou rijden, zou mij dat ook kunnen overkomen. Die chauffeur kan er niks aan doen. Een ongeluk veroorzaak je niet ex pres." Dan veert Radèn op. „Kom ik nu in de krant? Dan wil ik Stefan heel erg bedanken en iedereen veel sterkte en beterschap wen sen." Laagste prijsgarantie! 40% korting 45% korting Eden Antwerp By Sheetz Hotels welkomstdrankje 2x overnachten 2x ontbijtbuffet stadsplattegrond gratis WiFi 25% korting op parkeren aankomst op: zo, ma, di, wo, do 59 vr, za 69 Voordeeluitjes.nl/di7-antwerp Landhotel De Greune Weide 2x overnachten 2x ontbijt 1x 3-gangendiner« gratis jeu des boules wandel- en fietsroutes en nog meer... aankomst op: zo 65 ma, di, wo, do 751 vr, za 79 Voordeeluitjes.nl/di7-eibergen ii>W n Hotel Boerderij Restaurant De Gloepe 2x overnachten 2x ontbijt 1x 2-gangendiner en nog meer... aankomst op: zo 79 ma, di 89 wo 99 do, vr, za 109,50 Voordeeluitjes.nl/di7-gloepe 33% korting BEST WESTERN Hotel Slenaken 2x overnachten 2x ontbijt 1x 3-gangendiner auto- wandel- en fietstochtenpakket entree Holland Casino aankomst op: zo, ma, di, wo, do 99 vr, za 109 Voordeeluitjes.nl/di7-slenaken Aanbiedingen z->n geldig t/m januari 2015 Kijk op onze website voor alle voorwaarden. 'Wow, dacht ik, en toen knakten we om' door Esther Rouwenhorst Radèn te Wierik Radèn te Wierik in het Streekziekenhuis Koningin Beatrix in Winterswijk. Morgen wordt hij in Groningen geopereerd, foto Theo Koek

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 6