Hoop op betere service door centrale aansturing www.kerstaandekust.nl ZEEUWS-VLAANDEREN 29 Sluis begint als eerste met opkoopregister De Schipper en Roegiest pakken keizerlijke titels VRIJDAG 12 DECEMBER 2014 ZEELANDHALLEN GOES Politie achterhaalt brandstichter snel De politie heeft de verdach te van brandstichting in een picknicktafel zondagavond in Walsoorden snel weten te achterhalen. Een getuige wist hem zo goed te om schrijven dat zondagnacht al een Goesenaar (18) in Ter- neuzen kon worden opge pakt. Hij zit nog vast. Meer arrestaties volgen mogelijk. De Kleine Kapitein in Scheldetheater De Kleine Kapitein is mor gen, woensdag, vanaf 15.00 uur te zien in het Schelde theater in Terneuzen. De fa milievoorstelling is geba seerd op boeken van Paul Biegel. Kinderen wordt ge vraagd als zeebonk verkleed te komen. Zij maken kans op een echte zeilboot. Zout uit gezonken vrachtschip gelost De lading zout uit het vorige week donderdag bij Oud- Vossemeer in het Schelde- Rijnkanaal gezonken vracht schip Isala is maandag ge lost. De Isala die na motor- pech in aanvaring kwam met het riviercruiseschip Amelia, wordt waarschijn lijk morgen geborgen. Rijks waterstaat treedt op als op drachtgever om vaart te zet ten achter de berging. Toneelvoorstelling De Dodendraad In Podium Zaamslag aan de Terneuzensestraat is zater dag een voorstelling met twee gezichten: een uiteen zetting over Zeeuws-Vlaan deren en de Eerste Wereld oorlog, én een toneelstuk over De Dodendraad aan de Belgische grens. Aanvang 20.00 uur; entree tien euro. Brons voor Erik van Wijck op EuroSkills Erik van Wijck uit Biervliet heeft in het Franse Lille op de EuroSkills, het Europees kampioenschap voor jonge technici, brons gewonnen. Van Wijck die eerder dit jaar Nederlands kampioen werd, is gespecialiseerd in CAD- oftewel technisch te kenen op de computer. Yannick Weesepoel promoveert Yannick Weesepoel, afkom stig uit Sint Jansteen en oud-leerling van het Rey- naertcollege in Hulst, is ge promoveerd aan de Wage- ningen Universiteit Hij ver diende zijn doctoraat in de levensmiddelenchemie met een analyse over hoe algen kunnen dienen als alterna tief voor synthetische kleur stoffen in voedsel. OOSTBURG - De gemeente Sluis springt vrijdag en zaterdag in op de landelijke Week van de Veilig heid. Zaterdag is er in het gemeen tehuis in Oostburg tussen 10.00 en 14.00 uur een informatie markt. Hulpdiensten geven uitleg en bezoekers kunnen ervaren hoe het is om uit een kamer met rook te ontsnappen en hun fïetslicht la ten controleren. Sluis is vrijdag de eerste gemeente die wordt aange sloten op het Zeeuwse opkoopre gister. Inkopers als fietsenhande laars en juweliers leggen daarin gegevens van hun handelswaar vast. Daardoor zijn gestolen spul len makkelijker op te sporen. IJZENDIJKE - Andy de Schipper en Sonja Roegiest van krulbolvereni- ging Molenzicht (ftzendijke) zijn gekroond tot keizer en keizerin. Ze wonnen in IJzendijke de 49e keizerbolling waaraan zeventien mannen en tien vrouwen meede den. De Schipper rekende al in de derde ronde af met een andere lo kale favoriet, Fabian Blaakman. In de finale klopte hij met 9-4 André Rogge van de Ware Vrien den uit Aardenburg. Sonja Roe giest leek in de finale gemakkelijk te winnen van Ria van Lent (Ons Genoegen Sas van Gent), maar moest alsnog alle zeilen bij zetten voor de winst: 9-6. TERNEUZEN - Vanaf begin 2015 bel len kinderen in Zeeland niet meer met de Zeeuwse Kindertele foon, maar met een Kindertele foonlocatie ergens anders in Ne derland: een aantal regionale vesti gingen wordt opgeheven, ook de Zeeuwse. Kinderen zullen er niks van merken. De verandering heeft te maken met de overgang van jeugdzorg van het Rijk naar de gemeenten. Om versnippering en bijvoor beeld uiteenlopende werkwijzen te voorkomen, heeft de Kinderte lefoon ervoor gekozen om één lan delijke stichting op te richten. Op dit moment nemen vrijwilligers de telefoon nog op in achttien plaatsen in het land. Straks zijn dat er nog maar zeven. Vrijwilligers van de Kindertele foon zitten 24 uur per dag klaar achter telefoon en computer, want er wordt de laatste jaren niet alleen gebeld, maar ook ge- chat. Vorig jaar zochten kinderen 188.000 keer direct contact via de computer en telefoon; het aantal bezoekers van de website en het webforum van de Kindertelefoon steeg tot 700.000. De stichting Kindertelefoon hoopt dat de organisatie door de concentratie van het werk op een kleiner aantal lokaties beter kan werken: medewerkers en vrijwilli gers zijn beter aan te sturen en te begeleiden, verwacht men. De Kindertelefoon in Zeeland is in 1986 opgericht, toen bestond de landelijke telefoondienst al ze ven jaar. In Zeeland hebben in 28 jaar in totaal 240 vrijwilligers aan de telefoon gezeten. Het aantal te lefoongesprekken van de Kinder telefoon Zeeland steeg van 1042 in 1986 tot 10.549 in 2013. DINSDAG 7 OKTOBER 2014 WALSOORDEN TERNEUZEN OUD-VOSSEMEER ZAAMSLAG BIERVLIET SINT JANSTEEN Kinderen bellen nog steeds over dezelfde dingen: seks, relaties en pesten, foto Camile Schelstraete

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 57