Te veel leuke dingen naast een koud buitenbad Honda-dealer beëindigt activiteiten in Goes aan> cU www.kerstaandekust.nl BEVELANDEN en THOLEN 29 SÉ yÏ3P® „Vroeger waren buitenbaden voor veel jongeren één van de weinige zomerse ontmoetingsplekken. Te genwoordig is er zo veel te doen. En de stranden in de buurt zijn de laatste tijd opgeknapt en beter toegankelijk." Een losse badkaart in Kapelle - ook voor het warme binnenbad - kost 4,30 euro. Ter vergelijking, het buitenbad Stelle- plas in Heinkenszand is wel ver warmd en kost 4 euro. Hoeveel badgasten het Kapelse buitenbad specifiek trekt, is onbe kend: een kaartje geldt voor alle baden. In de zes weken schoolva kantie waren er in 2012 2800 be zoekers, in 2013 3900 en in 2014 2600. Vandaar dat de gemeente Kapelle en Optisport kijken naar sluiting van het bad als besparing op onderhoud en toezicht. Als de raad het collegevoorstel volgt, opent het bad niet meer. „We on derzoeken wat voor speelvoorzie- ning er voor in de plaats kan ko men. We hebben diverse moge lijkheden." Maar die plannen zijn nog niet rijp voor publicatie, stelt Schelling. Een tweede bezuinigingsvoorstel raakt het zwembad ook: het schrappen van cfe vergoeding voor de schoolzwemlessen, jaar lijks 15.000 euro. „We overleggen met de scholen of we het wekelijk se schoolzwemlesuur kunnen rui len voor een natte gymles om de week. Scholen vinden die weke lijkse drie kwartier zwemles ook wel een heel gedoe. Als de groe pen 7 en 8 om de week op de fiets komen voor anderhalf uur, kun nen we ook aandacht geven aan zaken als 'wat doe je als je afdrijft van het strand' in de zomer en 'hoe kom ik uit een wak' in de winter." De bekostiging van die lessen wordt nog besproken. VRIJDAG 12 DECEMBER 2014 ZEELANDHALLEN GOES 1 Honda Goes was tien jaar actief aan de Amundsenweg op bedrij venterrein De Poel. Eigenaar Jan van Dijk is daarnaast al dertig jaar dealer in het Zuid-Hollandse Brielle. „De toenmalige marktom standigheden maakten het voor mij mogelijk te beginnen met Honda Goes", schrijft hij op de website. „De verandering in de au tobranche hebben mij doen be sluiten mijn focus te richten op Brielle." Van Dijk, die in 2006 al eens failliet werd verklaard, geeft aan zijn 'hoog serviceniveau en klantgerichtheid voor mijn klan ten' in Goes onveranderd zal voortzetten vanuit Brielle. „Ik zal mijn klanten in Goes en omstre ken van dienst zijn middels mijn haal- en brengservice en gratis vervangend vervoer vanuit Briel le". Het is niet duidelijk wat het besluit betekent voor de Goese werknemers. Zowel in Goes als in Brielle werd gisteren de telefoon niet opgenomen. Helderziende leest foto's overledenen Truus Knijn geeft woensdag 8 oktober een lezing in dorpshuis Amicitia in Kloe- tinge. Ze geeft helderziende Waarnemingen en werkt daarbij met foto's van overle denen. De toegang is 9 euro, leden betalen 5 euro. Aan vang 20.00 uur. Koffieochtend voor jonge ouders Ouders met jonge kinderen zijn vandaag welkom bij de koffieochtend in de biblio theek in Goes. Het thema is Feest!, omdat het ook Kin derboekenweek is. Gerdien Janse geeft een workshop 'Bewegen met peuters'. De bijeenkomst begint om 10.00 uur en duurt ruim een uur. Lezing over kant in België tijdens WOI Marian Muller geeft van avond een lezing over War Lace in Historisch Museum de Bevelanden in Goes. De lezing neemt de bezoeker mee op reis door een bizarre periode in de Eerste Wereld oorlog. Muller is docent Me- chelse kant voor kantschool Artofil. Aanvang 14.00 uur. Marcel Möring houdt een lezing De schrijver Marcel Möring komt morgenavond naar Tholen. Hij spreekt in de zaal van de Vrijzinnige ge- loofsgemeenschap.Möring debuteerde in 1990. Twee jaar later kreeg hij de AKO- literatuurprijs voor 'Het Gro te Verlangen'. Voor 'In Baby- Ion' kreeg hij de Gouden Uil. Aanvang 19.30 uur. Mees Kees Show komt in de Stenge Kinderboekenschrijfster Mirjam Oldenhave geeft woensdagmiddag in de Sten- ge in Heinkenszand twee shows met muziek, verha len, raps, live tekenen, Po werPoint en Mees Kees, de hoofdpersoon uit haar boe ken. Kosten: 8,50, aanvang 13.30 en 16.00 uur. Na afloop zijn er signeersessies. Literaire dag met schrijfster Kisling De vrouwenbeweging Passa ge houdt op 9 oktober een li teraire dag in Goes, met on der meer de Zeeuwse schrijf ster Corine Kisling. De schrijfster uit Grauw vertelt over haar roman Het Bad huis. De literaire dag vindt plaats in de Maranathakerk aan de Bergweg in Goes, van 10.30 tot 15.15 uur. DINSDAG 7 OKTOBER 2014 door Claudia Sondervan KAPELLE - Voor jongeren in Kapelle zijn er te veel andere leuke dingen om te doen dan een duik in het on verwarmde buitenbad van sport centrum Groene Woud in Kapelle. Dat denkt regiomanager Esther Schelling van exploitant Optisport van het zwemcomplex. De maandagavond-training van W Kapelle op de velden die mogelijk worden geprivatiseerd, foto Johan van der Heijden door Luc Oggel GOES - Autobedrijf Honda Goes heeft besloten de activiteiten te beëindigen. Het besluit is genomen vanwege de economische crisis die de autobranche heeft getroffen, staat te lezen op de website. KLOETINGE www.verenigingdebron.nl GOES GOES THOLEN HEINKENSZAND GOES

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 49