Maatwerkdiploma Mogelijke privatisering van Secretaris motorclub in Goes gepakt in Dorst neeft de tOeKOmSt verenigingen als totale verrassing. 28 BEVELANDEN en THOLEN MOGELIJK PRIVATISERING SPORTVELDEN - - - sportvelden in Kapelle komt voor Dat betoogde Paul Rosenmöller, voorzitter van de VO-raad, giste ren tijdens de officiële opening van het nieuwe Goese Lyceum aan de Oranjeweg in Goes. De oud-politucus, sinds een jaar voor man van de belangenorganisatie voor het voortgezet onderwijs, ging op uitnodiging van de school in op de toekomst en ver anderingen in het middelbaar on derwijs. Onder de noemer 'Op weg naar 2020' wordt sinds dit voorjaar gewerkt aan een nieuwe visie, .waarbij onder de meer de leerling veel meer centraal staat. „Diversiteit moet als kracht wor den gezien, de structuur moet zich aanpassen aan de leerling in plaats van andersom", aldus Rosenmöller. Hij sprak van een 'ontschotting' tussen stromingen. „Hen vmbo- leerling moet bijvoorbeeld wis kunde op havo-niveau kunnen doen, net zoals een vwo-leerling een beroepsgericht vak moet kun nen volgen." Dat zal volgens de VO-raad-voorzitter leiden tot 'maatwerkdiploma's'. „Het is niet de vraag óf dit gaat gebeuren, maar wanneer, hoewel ik nog een mate van terughoudendheid be speur. De luiken van de school moeten open, er moet meer inter actie zijn met de buitenwereld." Dat het' Goese Lyceum die luiken in elk geval niet dicht heeft - ge tuige onder meer het tweetalig onderwijs - en er ook al hard wordt gewerkt aan competenties, bewezen de meer dan honderd leerlingen die een bijdrage lever den aan de' opening; tot aan het welkom heten in verschillende ta len bij de entree, het serveren van hapjes en drankjes tot de presenta tie van de middag én diverse op tredens. Bestuursvoorzitter en tij delijk rector Klaas Terlage toonde zich dan ook trots op de nieuwe school, wat hem betreft 'het vlag genschip' binnen de Pontes scho- lengroep. Architect laap Niekens uit Waddinxveen, zelf oud-leer ling ('maar daarom ben ik niet uit gekozen, het is allemaal netjes vol gens een Europese aanbestedings procedure gegaan') lichtte zijn ontwerp nog eens toe. Hij bena drukte de 'ontmoetingsfunctie' van het gebouw. Wethouder Jo-Annes de Bat ver richtte de openingshandeling op een racefiets, waarna de confetti- kanonnen werden afgeschoten. KAPELLE - Sportverenigingen in de gemeente Kapelle voelen zich overvallen door het voornemen van het dagelijks gemeentebe stuur de sportvelden te privatise ren. Zelfs de Sportraad, speciaal in het leven geroepen om het college ge vraagd en ongevraagd van advies te voorzien, weet van niets, zei voorzitter Piet van der Schraaf gis-_ teren. „Wij hebben wethouder Ion Herselman verzocht nog deze week met relevante informatie te komen. Wat is bijvoorbeeld het bedrag dat de gemeente wil bezui nigen? Voor de sportraad is een ding helder. De verenigingen mo gen niet financieel de dupe wor den." De voetbal- en tennisverenigin gen in Kapelle en Wemeldinge hebben momenteel een huurover eenkomst met de gemeente. Dat geldt ook voor de korfbalvereni ging. „Dat wij mogelijk het be heer van de sportvelden moeten overnemen van de gemeente, lijkt een beetje op een overval", zegt voorzitter Peter van den Dries van tennisvereniging 't Swaecke in Wemeldinge. „Wij hebben vooraf geen enkele informatie ge kregen. Het is daarom voor mij lastig iets te vinden van iets waar ik totaal nog niet van op de hoog te ben. Wat betekent een mogelij ke privatisering bijvoorbeeld voor de renovatie van onze banen die over twee jaar op de rol staat. De verenigingen mogen niet de dupe worden van de bezuinigingen. Verhoging van de contributie is voor ons geen optie. Het aantal le den van onze vereniging staat nu al onder druk." Kees Vink, voorzit ter van de voetbalvereniging Ka pelle, kent ook nog helemaal geen details. „Wij willen best het ge sprek aangaan met de gemeente, maar wij staan vooralsnog zeer ne gatief tegenover een mogelijke pri vatisering. Wij hebben daar hele maal geen geld voor." Ook Hans van Klink, voorzittter van de voetbalvereniging Wemel dinge, heeft nog geen flauw idee waar de gemeente mee gaat ko- Een mogelijke privatisering is heel ingrijpend voor alle verenigingen men. „Een vreemde gang van za ken. Wat wil de gemeente en op welke manier? Overleg is er hele maal niet geweest. Ik denk dat het allemaal paniekvoetbal is." Vice-voorzitter Cees Vleugel van de Wemeldingse tennisvereni ging, van 2002 tot 2006 namens Gemeentebelang raadslid, ver moedt dat het college een aantal proefballonnetjes aan het oplaten is. „Die zullen wel allemaal wor den doorgeprikt. Toen ik raadslid was, werd immers ook al gespro ken over de sluiting van het bui tenbad en nu dus weer: Deze mo gelijke privatisering is in ieder ge val helemaal nieuw en zal zeer in grijpend zijn voor alle betrokken verenigingen." Marnix van Gilst, voorzitter van Tennisvereniging Kapelle, vond het gisteren ook heel lastig een in houdelijke reactie te geven op het voornemen van het college van Kapelle. „Het hangt vooral af van de voorstellen waarmee de ge meente komt. De gevolgen voor iedere vereniging zullen verschil lend zijn. Hamvraag is natuurlijk wat het de betrokken verenigin gen uiteindelijk zal gaan kosten." De mogelijke privatisering van de sportvelden staat als bezuiniging genoteerd in de begroting 2015 van de gemeente Kapelle. Deze begroting is vorige week gepresen teerd. Het college wil gaan praten met de betrokken verenigingen over overname van het beheer of eigendom van de sportvelden. Het was echter een stuk handiger geweest als dat overleg voorafhad plaatsgevonden, vinden betrok ken verenigingen. „Hoe het nu gaat, is heel apart", vindt voorzit ter Van den Dries van 't Swaecke. Ook worden zij verdacht van het leveren van materieel en het be schikbaar stellen van bedrijfspan den en woningen voor dit soort kwekerijen. Verder werden tij dens de actie maandagochtend in twee bedrijfspanden aan de Briel- tjenspolder in Made gedroogde hennep, hennepstekken, een geld bedrag en zegels voor elektrici teitsmeters aangetroffen. De poli tie kwam het duo op het spoor na dat op 20 mei 23 woningen en be drijven in de regio Breda werden bezocht door de politie, FIOD, Openbaar Ministerie en gemeen te. Bij die actie werden onder meer een Porsche, BMW, Merce des en twee boten in beslag geno men. Een van de bedrijven die maandagochtend in Made werden doorzocht, is een handelsonderne ming met een growshop. Daar werd onder meer een zak met 500 gram hennep gevonden. In het andere bedrijfspand stonden 70 hennepstekken en werden twee zakken hennep gevonden. Gezonde, verse maaltijden uit eigen buurt I Paul Rosenmöller (links), bestuursvoorzitter/invalrector Klaas Terlage (mid den) en het presentatietrio uit vwo 6 proosten op de opening van het nieu we Goese Lyceum, foto Mechteld Jansen 'Kapelle speelt paniekvoetbal met sportclubs' door Luc Oggel GOES - Binnen nu en vijfjaar verla ten leerlingen de middelbare school niet meer alleen met een di ploma met cijfers, maar ook met een lijst met competenties. door Frank van Cooten Cees Vleugel van 't Swaecke D'Ouwe Smisse Breedveld 3 4316 BA Zonnemaire oi 11-402932 www.netalsthuis.nl DORST - In het Brabantse Dorst zijn een 46-jarige man - volgens de poli tie de secretaris van motorclub De mons in Goes - en een 54-jarige plaatsgenoot aangehouden voor witwaspraktijken en het inrichten van hennepkwekerijen. met producten in het seizoen. Variatie in j de maaltijden is hierdoor vanzelfsprekend. Eén keer per maand organiseert d'Ouwe j Smisse de zogeheten aanschuiftafel. Zoals de naam al doet vermoeden kan iedereen l aanschuiven en tegen een gereduceerd tarief genieten van een driegangenmenu. De warme maaltijd is een belangrijk onderdeel van de dag, maar door tijd gebrek of andere omstandigheden lukt het soms niet om zelf te koken. Gelukkig kunnen particulieren en bedrijven ge bruik maken van de bezorg- of afbaalser- vice van Net Als Thuis in Zonnemaire. Vijf dagen per week wordt er in de keu ken van d'Ouwe Smisse een gezonde en verantwoorde maaltijd bereid van verse ingrediënten. Eigenaar Evert van Dilst staat 's-morgens zelf achter het fornuis te kokkerellen en rond het middaguur worden de maaltijden aan huis bezorgd door Annemarie of Jos. Er wordt gekookt

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 48