Zwarte kousen en geitenwollen sokken voorbij Veere gaat op slot bij volle parkeerplaatsen t'isl aan de SCHOUWEN-DUIVELAND 29 www.kerstaandekust.nl ZIERIKZEE - Het initiatief om iets te doen aan eerlijke verdienste voor arme producenten in de Der de Wereld komt vanuit de kerken. „Het waren de zendelingen die producten meebrachten en tracht ten die goederen hier voor een eerlijke prijs te verkopen", memo reert voorzitter Margot de Pagter- ten Kate van de Wereldwinkel Zierikzee. Die specifiek kerkelijke binding is er niet meer. De afgelopen tiental len jaren is er veel veranderd. Zo werd het fenomeen Wereldwin kel ook lange tijd gekoesterd door mensen in de politiek links ge oriënteerde, alternatieve hoek. „Ook dat stempel van 'geitenwol len sokken' is verdwenen. Tegen woordig komt iedereen in de We reldwinkel", benadrukt vrijwillig ster Joke van der Klooster. Beide vrouwen constateren ook met voldoening dat het streven naar eerlijke handel een steeds bredere navolging krijgt. Ook in de reguliere supermarkten zijn volop fair trade producten te vin den. Het uiteindelijke doel van de Wereldwinkels is jezelf overbodig maken, maar zover is het echter nog lang niet en volgens De Pag- ter is het. een utopie dat het ooit zover komt Zij ziet wel goede ont wikkelingen onder meer als ge volg van goede contacten tussen importeurs hier en boeren en am bachtslieden daar. De Wereldwinkel in Zierikzee be hoort landelijk gezien tot een van de grotere vestigingen zonder be taald personeel. Het assortiment is divers en de gemiddelde beste ding ligt rond de dertig euro. Naast verkoop wil de Wereldwin kel zijn ideologie ook uitdragen met voorlichting op scholen. „We hebben net het aanbod rondge stuurd aan de basisscholen in Zie rikzee. Wij kunnen ze hier in groepen ontvangen of ter plekke iets gaan vertellen", zegt vrijwil ligster Cockie Jongenelen. Ook wijst ze op de informatietasssen die de Wereldwinkel beschikbaar stelt aan kinderen die een spreek beurt willen geven. VRIJDAG 12 DECEMBER 2014 ZEELANDHALLEN GOES VEERE - Zodra de parkeerplaatsen er vol zijn, gaat het stadje Veere voor auto's op slot. De gemeente Véere installeert daartoe een 'dy namisch parkeerverwijssysteem' langs de toegangswegen. Dat is ui terlijk april komend jaar opera tioneel. Het college van B en W vraagt de raad hiervoor 1,6 ton beschikbaar te stellen. Daarvan wordt 50 mille vergoed uit de Europese subsidie- pot voor het stadje Veere. Het systeem leidt het verkeer naar een vrije parkeerplaats. Zijn de weinig overblijvende parkeer plaatsen in het stadje vol, dan wordt het verkeer naar de parkeer plaatsen net buiten de stadswal len geleid. Daar kan dan nergens meer gratis geparkeerd worden, want er zijn extra opbrengsten no dig om de onderhoudskosten van het systeem (12.500 euro per jaar) te dekken. Het stadje wordt er mee verlost van zoekverkeer. Zit de stad op slot, dan mag er alleen nog bestemmingsverkeer in. Ook de Wagenaarstraat wordt dan ont last, want het verkeer wordt om de stad geleid. Het systeem kan elk gewenst moment auto's uit de stad houden, bijvoorbeeld ook tij dens evenementen. Zwerfboekdag voor kinderboeken Woensdag is de tweede edi tie van Nationale Kinder- zwerfboekdag. Kinderboer derij De Punt in Zierikzee doet mee. Kinderen kunnen hun boeken brengen om ze te bestickeren en achter te la ten. Op de boerderij is een zwerfboekstation. Het doel is om alle kinderen de moge lijkheid te geven te lezen. Thema-avond over levenseinde Verpleeghuisarts en voorzit ter van de Nederlandse Pa tiënten Vereniging, A. Teeuw, spreekt vanavond in Nieuwerkerk op een thema avond over vragen rondom het levenseinde. Thema's zijn: wel/niet reanimeren, palliatieve sedatie en levens wensverklaring. Aanvang 19.30 uur in Salem. Bijeenkomst over rouw en afscheid De stichting Geever houdt woensdag een informatiebij eenkomst over afscheidsri- tuelen met, en ondersteu ning van mensen met een verstandelijke beperking bij rouw. De bijeenkomst is be doeld voor familie, zorgme- dewerkers of vrijwilligers. Aanvang 19.30 uur in Brug- zicht te Zierikzee. Stadsbeiaardier speelt kinderliedjes Stadsbeiaardier Janno den Engelsman speelt donder dag 9 oktober kinderliedjes op het carillon van het stad huismuseum in Zierikzee. Hij doet dat omdat het kin derboekenweek is. Er zijn liedjes van Kinderen voor Kinderen te horen en van Harry Potter en Nijntje de Musical. Literaire dag met schrijfster Kisling De vrouwenbeweging Passa ge houdt donderdag 9 okto ber een literaire dag in Goes, met onder meer de Zeeuw se schrijfster Corine Kisling. De schrijfster uit Grauw ver telt over haar roman Het Bad huis. De literaire dag vindt plaats in de Maranathakerk aan de Bergweg in Goes, van 10.30 tot 15.15 uur. Ruim 15.000 euro voor ALS gefietst De actie Trap ALS de wereld uit en ALS on Tour heeft ruim 15.000 euro opgele verd. De fietstocht door Zee land leverde 2100 euro op, de fietstour door Nederland ruim 13.000 euro. ALS is een fatale spierziekte, die de laatste tijd vooral be kend is van de icebucketchal- lenge via internet DINSDAG 7 OKTOBER 2014 Voorzitter Margot de Pagter-ten Kate (r) en vrijwilligster Adrie Wolters in de Wereldwinkel Zierikzee. foto Ronald den Dekker door Ali Pankow door Henk Postma ZIERIKZEE NIEUWERKERK ZIERIKZEE ZIERIKZEE GOES ZIERIKZEE

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 43