In Ocean Race gaat het nu écht om het zeilen SPORT 35 Andrea Pirlo wordt alsnog opgeroepen Wie dacht dat Andrea Pirlo na het WK in Brazilië inter national af zou zijn komt be drogen uit. De ervaren spel maker is gisteren opgeroe pen voor de nationale voet balploeg van Italië. Bonds coach Antonio Conté deed alsnog een beroep op de 35-jarige middenvelder door dat Giacomo Bonaventura met een dijbeenblessure af haakte. Pirlo miste bij Juven- tus de eerste maand van het seizoen door een blessure. Giro van 2015 eindigt in Milaan De 98e editie van de Giro d'Italia eindigt op 31 mei in Milaan. Dat gebeurde voor het laatst in 2012. De 21e en laatste etappe begint in Tu rijn. De prijzen zijn dan waarschijnlijk al verdeeld. In de laatste week moet het wielerpeloton onder meer over de Mortirolo, de Gavia en de Colle delle Finestre met een aankomst in Sestriè- re. De karavaan begint op 9 mei aan de wedstrijd. Wielerploeg Astana schorst zichzelf Wielerploeg Astana doet niet mee aan de Ronde van Peking, die komende vrijdag van start gaat. Aanleiding voor de terug trekking zijn de recente posi tieve dopingtests van de broers Valentin en Maksim Iglinski, die werden betrapt op epo. De positieve test van Mak sim Iglinski werd vorige week bekendgemaakt Het nieuws over zijn broer kwam al eerder naar buiten. Toestand van Bianchi stabiel De toestand van de Formule i-coureur Jules Bianchi, die tijdens de Grote Prijs van Ja pan crashte en hoofdletsel opliep, is gisteren omschre ven als 'ernstig maar sta biel'. FIA-woordvoerder Mat- teo Bonciani maakte dat be kend. De behandelend art sen willen volgens het Fi-team van Bianchi pas met nieuws naar buiten komen als dat medisch gezien op portuun is. Frans Bos snel in Singelloop Atleet Frans Bos uit Vlissin- gen is in de Singelloop, een halve marathon in Breda, vierde geworden in zijn leef tijdsklasse mannen 60+. De 67-jarige Vlissinger, lid van de Walcherse atletiekvereni ging Dynamica, liep een goe de tijd, 1.32.43- Aan de Singelloop was ook een NK politie verbonden. Daarin eindigde Bos als der de in de categorie mannen 50+. Zeezeiler Gerd-Jan Poortman (38), vanaf het begin betrokken bij het initiatief, heeft maar één doel. „Laten zien dat we de beste zeilers zijn." Zaterdag werd de Brunei nog vierde (van de zeven deelnemende boteh) in een korte race rond de haven van Alicante (Spanje) waar de race ook start. „We hadden liever gewonnen, maar die race was niet belangrijk. Het leverde geen punten op." Eerder werd de Brunei tweede in een soort testrace. „We hebben snelheid", weet Poortman. De Bra bander begint aan zijn derde Vol vo Ocean Race. In 2005-2006 was hij aan boord van de ABN-Amro 2 en in 2008-2009 van de Delta Lloyd. Op de ABN-Amro 2 sloeg tijdens de tocht van de Verenigde Staten naar Europa bemannings lid Hans Horrevoets overboord en overleed. Poortman, bevriend met Horrevoets, was door een blessure niet aan boord tijdens die etappe. De Volvo Ocean Race wordt voor het eerst gevaren met identieke boten, 'one design'. Deze VO65 die door de organisatie ter be schikking is gesteld, zorgt er voor dat niet het team met het meeste geld en de beste boot wint, maar het team dat het beste zeilt. Poort man: „Het is misschien jammer dat je onderweg de boot niet ver der kunt ontwikkelen, maar het gaat nu wel écht om het zeilen." De vrouwenboot SCA (met de 41-jarige Nederlandse Carolijn Brouwer aan boord) mag ter com pensatie met elf zeilsters varen, waar de mannen het met z'n ach ten moeten doen. Alle boten heb ben daarnaast een reporter aan boord die niet mag zeilen, maar wel mag koken en schoonmaken. Hun video's, (twitter)berichten, foto's en livebeelden maken dat de race van dichtbij is te volgen. Schipper Bouwe Bekking (51) van de Brunei begint aan zijn zevende race. De Fries werd in de editie van 1985-1986 tweede met de Phi lips Innovator, in 1993-1994 vier de met de Winston, vier jaar later tweede met de Merit Cup, in 2001-2002 derde met de Amer Sports One, in 2005-2006 zesde met de Movistar en drie jaar daar na derde met de Telefonica Blue. Bekking is erop gebrand eindelijk eens te winnen. Maar volgens Poortman wel op een normale manier. „Er wordt bij ons aan boord bijvoorbeeld niet gescholden. Dat is altijd al Bouwes principe geweest, dat je respectvol met elkaar omgaat, en daar voel ik me heel goed bij." Zelf wil Poortman nog wel eens uit zijn slof schieten. „Dat hoort ook een beetje bij voordekkers, die zijn explosief, moeten klim men en sjorren. Maar ik denk ach teraf wel eens: had ik maar rusti ger gereageerd." Voor Poortman („Natuurlijk ken ik angst") staat de veiligheid voor op. „We zijn goed voorbereid, heb ben twee reddingsvlotten en een half ziekenhuis aan materiaal aan boord. Want het blijft een spelle tje, thuiskomen is belangrijker. Ik heb de dood van Hans meege maakt." Zaterdag start de eerste etappe van Alicante naar Kaapstad, Zuid-Afrika. „We denken 24 tot 26 dagen onderweg te zijn", zegt Poortman. „Het kriebelt enorm, ik heb er zin in." keer zelfs. Robben genoot en de wereld om hem heen ook. De fans van Bayern trakteerden hem op een staande ovatie en club icoon Karl-Heinz Rummenigge noemde zijn spel 'ongelooflijk'. Guus Hiddink was een maand ge leden in Praag kritisch over de in breng van zijn meest ervaren spe lers. Wesley Sneijder liep er verlo ren bij en had geen enkele in breng. Ook aanvoerder Robin van Persie faalde hopeloos. In de laat ste fase van het WK was er veel onrust rond Van Persie, omdat hij veel te weinig een inspirator was voor de rest van de groep. Robben was, zo werd duidelijk zichtbaar, de ware aanjager en procesbewa ker van Oranje. Hoewel Robben ontbrak, wist Van Persie Oranje bij het eerste optreden na het WK niet bij de hand te nemen. De heimwee naar Robben was in Tsjechië groter dan ooit. „Als Arjen wegvalt is het alternatief nog te dun", ver woordde Hiddink vrijdag het lege gevoel. In zijn lange loopbaan is Hiddink er bijna altijd ingeslaagd de grote jongens binnen een groep achter zich te krijgen. De bondscoach zal de komende da gen bij Robben aanschuiven om te vernemen hoe hij nou de koers van dit Nederlands elftal ziet. Zelfs de ultieme teamdenker Louis van Gaal was zo verstandig te luisteren naar de wens van zijn beste speler toen Robben na het kansloze verlies in Frankrijk zei dat het anders moest. Het vervolg is genoegzaam bekend. Hiddink beseft als geen ander dat dat de tij den zijn veranderd en dat hij op vele fronten zuinig moet zijn op Robben. Al die sluimerende irrita ties uit de PSV-tijd mogen in 2014 geen rol meer spelen, want de enige stem die er bij Oranje echt toe doet is die van Arjen Rob ben. Hij is de vedette met recht van spreken, de man die Oranje en Guus Hiddink weer op het rechte pad moeten zetten rich ting het EK van 2016. DINSDAG 7 OKTOBER 2014 FLORENCE MILAAN PARIJS YOKKAICHI BREDA door Hans Leber NIJMEGEN - Een tocht over vier oceanen, langs vijf continenten, elf landen en met een totale afstand van bijna 72.000 kilometer, af te leggen in negen maanden... En dat allemaal met een zeilboot. De acht bemanningsleden van Team Bru nei, de Nederlandse deelnemer aan de Volvo Ocean Race die zaterdag begint, draaien er hun hand niet voor om. „We doen het pas goed als we winnen." Arjen Robben staat bij aankomst in Noordwijk de pers te woord, foto Michel Utrecht/Hollandse Hoogte

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 35