'Bij deze slagerij klopte voor ons het hele plaatje' Verdachte beschuldigt politieman van mishandeling na arrestatie ik cuwv d& www.kerstaandekust.nl WALCHEREN 31 Zeeuwse maakt een bloementas Nieuwe winkel Indistrieel open Antikraakbureau opent deuren Ondernemersplein Jeroen ten Brink en zijn vrouw Nathalie hebben een hectische week achter de rug: een verhui zing van het Noord-Drentse Ro den naar Middelburg, een ander huis, een nieuwe school voor hun kinderen. In het kantoortje achter de slage rij aan de Langeviele in Middel burg leggen ze uit waarom ze de grote stap hebben gezet om de Middelburgse slagerij Wijffels over te nemen. „We woonden in Drenthe, in Ro den. Ik heb daar een barbecue- en cateringbedrijf gehad, maar ik wil de een slagerij overnemen. Hier in Middelburg klopte het hele plaatje. En dan maakt het voor mij niet uit dat het in Middelburg is. Bovendien zijn Zeeuwen en Drenten een beetje dezelfde soort mensen." „En Middelburg is na tuurlijk een prachtige stad. En ook de locatie van de zaak is su per", vult Nathalie aan. Slagerij Wijffels is een bekende naam in de stad. Paul Wijffels heeft 28 jaar met zijn vrouw Jean nette zijn eigen slagerij gehad, waarvan 19 jaar in de Verspassage aan de Langeviele. Hun dochter Daisy hielp mee in de zaak. Paul Wijffels: „Het slagersvak is heel intensief. Je werkt zeven da gen per week. We konden mini maal met vakantie. Dat was al leen mogelijk omdat Daisy de sla gerij dan runde." Paul en Jeannette kregen de kans om de zaak te verkopen. „We stop pen op ons hoogtepunt. Vaak zie je dat mensen te lang doorgaan." Bij het zware besluit om de slage rij te verkopen speelde dochter Daisy een belangrijke rol. Ze wil de wijde wereld in en zich gaan bekwamen in het zeilen om daar mee haar brood gaan verdienen. Op 1 oktober is de zaak officieel We zochten een slagerij waar we met ons gezin bij konden wonen overgedragen. „Paul helpt ons ont zettend goed bij het Overnemen van de zaak." Zo heeft de Middel burgse slager zijn eigen recepten overgedragen zodat de klanten hun vertrouwde artikelen niet gaan missen. Gaat slager Ten Brink zijn Middel burgse klanten nog verrassen met Drentse specialiteiten? „Wie weet, gaan we straks ook Drentse droge worst verkopen." Dat de slagerij met Bakker Boer, Multivlaai en De Groentehal on der één dak zit ziet Ten Brink als een groot voordeel. „Je versterkt elkaar", is zijn overtuiging. De zaak blijft voorlopig nog slage rij Wijffels heten. Volgend jaar willen de nieuwe eigenaren de naam veranderen in slagerij Ten Brink. MIDDELBURG - Desiree van Amster dam uit Middelburg heeft een handige en composteerbare tas ontworpen om een bos bloemen mee te kunen nemen op de fiets. De tas heeft een gat aan de onder kant waar de stelen van de bos uit steken. Als ze lekken, drupt het water op de grond. De tas kan thuis in de groene bak, samen met het snijafVal van de bos bloe men. Zie www.natur-all.nl Afgelopen zaterdag is aan de Dam in Middelburg de winkel Indistri eel geopend. De winkel verkoopt een combinatie van Indiase en In dustriële producten. In het histori sche pand staat een collectie meu bels, accessoires en cadeauartike len. Burgemeester Harald Berg- mann verichtte de opening. In het pand was vroeger Willems Winkel gevestigd. De Middelburgse vestiging van Villex Vastgoedbescherming wordt vandaag officieel geopend aan de Bachtensteene in Middel burg. Het bureau bemiddelt tussen vast goedeigenaren en bedrijven of be woners die een pand tijdelijk wil len huren. Villex bemiddelt ook in de verhuur van de studentenka mers in voormalig verzorgings huis Sint Willibrord. VRIJDAG 12 DECEMBER 2014 ZEELANDHALLEN GOES 3JS DO XANDER DE BUISONJE LANGE FRANS ANITA MEYER NIELSON LEONA PHILIPPO NEW AMSTERDAM ORCHESTRA Zijn cliënt, de Vlissinger Piet de B. (38), kon gisteren tegenover de Middelburgse rechters precies ver tellen wat er volgens hem in dat busje gebeurde. Hij werd daar mis handeld door die ene agent, zo zei hij. „Omdat ik hem had uitge daagd." Volgens De B. zou die ene agent hem 'een paar blauwe ogen hebben geslagen terwijl ik ge boeid was'. De B. werd op 8 juni in Middel burg opgepakt omdat hij werd be trapt toen hij een tv-toestel pro beerde te stelen, aldus officier van justitie Jo Valente. Volgens de offi cier is er bij die aanhouding niets onrechtmatigs gebeurd. Volgens hem verzette De B. zich die dag te gen zijn aanhouding en is er opge treden. Omdat de verdachte een zeer indrukwekkend strafblad heeft en verslaafd is, eiste de offi cier dat de man twee jaar lang op genomen wordt in een inrichting voor veelplegers om te leren hoe hij zonder het plegen van misda den zijn leven voort kan zetten. De man heeft echter al van 2008 tot 2010 in zo'n ISD-instelling ge zeten. Hij erkende dat dat destijds een totale mislukking was. Zijn raadsman wees ook naar dat resul taat en stelde vast dat het toen niet is gelukt om ervoor te zorgen dat zijn cliënt niet meer in herha ling valt als het gaat om criminali teit. Hij vroeg de rechters om een an dere straf. „En niet twee jaar zit ten voor een paar betrekkelijk lich te vergrijpen, zoals het stelen van wat vlees en andere diefstallen." Uitspraak op 20 oktober. DINSDAG 7 OKTOBER 2014 Jeroen en Nathalie ten Brink hebben de slagerij overgenomen van Jeannette, Daisy en Paul Wijffels (vlnr). foto Lex de Meester door Theo Giele MIDDELBURG - „Alles klopte. We zochten een ambachtelijke slagerij waar we met ons gezin bij konden wonen. En het klikte meteen met de familie Wijffels." Jeroen ten Brink tips: walcheren@pzc.nl door Emile Calon MIDDELBURG - Heel opmerkelijk, zo zei raadsman Mark Ounsbergen over het feit dat twee agenten een derde agent uit een politieauto moesten trekken omdat ze niet precies konden volgen wat er in dat busje gebeurde.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 31