PZC Koerden bestormen hal Tweede Kamer Toeristen laten parkeerbon lopen Nu al dienen zich alternatieven aan voor de ov-chipkaart. Niet meer vooraf saldo opladen, maar reizen op rekening. Wind, zon en buien, 15C DINSDAG 7 oktober 2014 ROTTERDAM - Achteraf een reke ning krijgen voor de reizen die je met trein of bus gemaakt hebt. Dat lijkt de toekomst nu een proef met reizen op rekening van de Rotterdamse vervoerder RET is geslaagd. Het kan het einde be tekenen van de ov-chipkaart die nu alleen werkt als je er vooraf een saldo op hebt geladen. Vanaf januari 2015 is reizen op re kening beschikbaar voor alle RET-reizigers. Ook het gemeénte- lijk vervoersbedrijf Amsterdam en Syntens, de regionale vervoer der in Gelderland en Overijssel, starten dit najaar met dergelijke proeven. De NS laat weten de ontwikkelin gen 'met veel interesse' te volgen. „Onze zakelijke reizigers, traject kaarthouders en ov-fietsabonne- menthouders reizen al op reke ning. In potentie zou dit een dienst kunnen zijn voor al onze klanten", zegt een woordvoerder. Tijdens de proef in Rotterdam reisden het afgelopen half jaar 200 mensen op rekening. Ze kre gen aan het eind van de maand een factuur thuis. Het reisbedrag werd automatisch afgeschreven. Volgens de RET waren de proef personen enthousiast over het ge bruiksgemak van het achteraf be talen. „Ze hadden geen zorgen over onvoldoende saldo, gebrek aan kleingeld en gesloten poort jes", aldus RET-directeur Pedro Peters. „Daarnaast krijgt de reizi ger met de factuur meer overzicht in zijn ov-kosten." Als klanten ver geten uit te checken, kunnen ze dat via internet alsnog doen. Volgens Translink, de ontwikke laar van de ov-chipkaart, is de nieuwe dienst de opmaat voor meer betaalvormen. „Het nieuwe systeem dat we met de RET heb ben ontwikkeld, maakt het in de toekomst mogelijk om betalingen met smartphones, bankpassen en uitgeprinte streepjescodes te ver werken", zegt woordvoerder Den nis Janus. „De vervoerders, onze klanten, bepalen welke kant het op gaat. Maar wij denken dat de ov-chipkaart niet meer heilig is." NS-topman Timo Huges liet twee weken geleden weten reizen met de ov-chipkaart ouderwets te vin den. Het openbaar vervoer wordt volgens hem veel toegankelijker als reizigers niet vooraf geld op een chipkaart hoeven te zetten. Een nadeel van reizen op reke ning is echter dat vervoersbedrij ven de kosten moeten voorschie ten, zegt de NS-woordvoerder. „Wij onderzoeken wat dit bete kent en of onze klanten behoefte aan deze dienst hebben." Word ook abonnee! VLISSINGEN - Nederlandse gemeen ten lopen volgens de Landelijke Vereniging Lokale Belastingen miljoenen mis door oninbare par keerboetes van buitenlandse be zoekers. Bij 22 grotere steden en grensgemeenten zijn vorig jaar 65.000 parkeerboetes ongeïnd op de plank blijven liggen. Daarnaast zijn er ruim 22.000 buitenlandse foutparkeerders waarbij gemeen ten niet eens de moeite hebben gedaan om de bon op te sturen. De meeste wanbetalers komen uit Frankrijk, België en Duitsland. DE STELLING De wielklem moet terug .Reageer op pzc.nl UW MENING 443 reacties Eerlijkheid siert Lilian Janse EENS 72% ONEENS 28% Editie: Walcheren 256e jaargang nr. 236 Los nummer 1,95 Abonneeprijs 1,07 Einde ov-chipkaart al in zicht door Annemieke van Dongen Ga naar www.pzc.nl/abonneren O pagina 26/27 Gemeenten laten geld liggen DEN HAAG - Enkele honderden demonstranten, vermoe delijk Koerden, zijn gisteravond binnengedrongen in het Tweede Kamergebouw in Den Haag. De politie was mas saal aanwezig. De politie omschreef de situatie als 'volle dig onder controle'. Het was gisteravond niet duidelijk hoe ver ze het gebouw binnen hebben kunnen dringen. De demonstranten zouden Koerden zijn die protesteer den tegen de belegering van het Noord-Syrische dorp Ko- bani door terreurbeweging Islamitische Staat (IS). Volgens de politie was er gisteravond nog niemand opgepakt, 'maar zou dat wel gaan gebeuren'. Op Twitter waren fo to's te zien van tientallen agenten die een kordon vormen voor het Kamergebouw en demonstranten met spandoe ken met daarop de tekst 'Stop met zwijgen, steun Koba- ni'. Op het moment van de bestorming waren er geen zit tingen van de Kamer, foto Phil Nijhuis/Hollandse Hoogte

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 1