in Clingse Bosloop Minnaard vierde in Vendée Rapide moet genoegen nemen met een puntje 176] SPORT 21 66 Ik wil niet het lachertje van de eredivisie worden jUiii 90 Debutant speelt gelijk en bezorgt driebanders Reseda de winst in partij tegen Holland Mineraal. den en sinds vorig jaar heeft hij zich op de lange afstand toegelegd. „En nu wil ik dus verder. Ik wil gaan proberen een marathon te gaan lopen. Dat wordt die van Zeeuws-Vlaanderen en dan zal ik zien of die afstand me ook goed ligt", vertelde Post. Degroote en Post kregen overigens opmerkelijk veel tegenstand van de jeugdige Chris de Kreek uit Vo gelwaarde. De amper zeventienjari- ge atleet van atletiekvereniging Scheldesport bleef aardig in hun nabijheid, maar bleef uiteindelijk hangen op de derde plaats met een achterstand van minder dan een halve minuut. De wedstrijd over drie kilometer leverde bij de mannen een zege op voor Angelo Roelandt uit Sas van Gent bij de mannen, terwijl Shirley Kerkhove uit Zuiddorpe de sterkste was bij de vrouwen. SAS VAN GENT - Met de 5-3-winst van Reseda/Pearle op Holland Mi neraal verraste de Sasse ploeg aan genaam. De remise van AEJ/Dal- linga en Capelle/De Terp was een tegenvaller. Het gevoel dat Dion Bergmans overhield aan zijn eerste optre den voor de nieuwe ploeg van Reseda/Pearle - meteen ook zijn debuut in de eredivisie - moet te vergelijken zijn geweest met dat van een voetballer die in bles suretijd invalt en de winnende treffer maakt. Hij zorgde er na melijk met een gelijkspel voor dat de punten in Sas van Gent bleven. „Het was geen beste wedstrijd", bekende Bergmans. „Ik was voor al in het begin heel nerveus. Lie ver had ik mijn eerste wedstrijd op dit niveau uit gespeeld. Voor eigen publiek gaf het nog meer druk, al was ik wel blij met de po sitieve reacties tijdens de match." Veel voorbereidingstijd had Berg mans niet gehad, vanwege zijn va kantie én omdat hij om te trai nen een stuk van huis moet. „Maar vanaf volgende week heb ik mijn tafel thuis en heb ik ook meer tijd om te oefenen. Ik wil niet het lachertje van de eredivi sie worden." De anders1 ingetogen biljarter straalde na zijn remise volop. Im mers, zijn punt was doorslagge vend in het teamresultaat, omdat eerder Jens van Dam na een overi gens uitstekende wedstrijd (1.553 gemiddeld) verloor van Jelle Pijl (1.785), waarmee het bij de pauze 1-3 stond. Na de thee hielden Francis Forton met een nipte en Ronny Daniels met een royale overwinning (op respectievelijk de Deen Lars Dunch en Frans van Schaik) de punten in Sas van Gent. Daardoor is de nieuwko mer meteen een degelijke mid denmoter in de eredivisie. AEJ/Dallinga, zonder Jean-Paul de Bruijn en Frédéric Caudron, was wel verzwakt, maar moest toch met invallers als Jerry Her mans en Berry Dallinga in staat worden geacht te winnen van Capelle/De Terp. Dat gebeurde niet, omdat men kon spreken van een collectieve offday. Dick Jas pers en Eddy Merckx wonnen weliswaar, maar verbruikten een voor hen ongebruikelijke hoeveel heid beurten: 39 en 37. Martin Spoormans en Ad Koorevaar dwongen hen tot voorzichtig heid. Beide invallers Jerry Hermans en Berry Dallinga lieten het volledig afweten. De eerste verloor in 55 beurten van Emilio Sciacca en Dallinga haalde geen moment het niveau van de dag ervoor (toen hij bij zijn team Verbrugge meespeelde) en kreeg een flinke tik van Danny Breur: 50-30. „Dit is een stevige knauw voor het teammoyenne", zei teamcap tain Jan Kikken teleurgesteld. „Aan dat doel zal de komende tijd hard moeten worden ge werkt." Notaris Stolker alleen aan kop Op de derde speeldag van de bedrijfsvolleybalcompetitie in Hulst sloeg Notaris Stol ker in de eerste klasse voor vrouwen een belangrijke slag. De titelverdediger versloeg het nog ongeslagen Progres sion met 2-1 en nestelde zich daarmee alleen aan de leiding. Nadat beide teams elk een set met 26-24 wonnen, was Stolker in het derde bedrijf met 25-17 te sterk voor de concurrent. Mulan verruilde de vijfde voor de derde plaats door een 3-0-zege op Nijver. Niels Mesu schaatst Zeeuws record Tijdens langebaanwedstrij- den in Erfurt heeft Niels Me su een Zeeuws record ge schaatst op de 5000 meter. De Middelburgse marathon schaatser reed sinds lange tijd weer een wedstrijd op de langebaan en scherpte daarbij het uit 2004 stam mende record van Kapelle- naar Niels Goverse (6.48,44 minuten) aan met ruim zes seconden. Zijn tijd van 6.42,31 minuten was tevens een verbetering van het persoonlijk record van Mesu met tien secon den. Vierde plaats voor Otto de Vriendt Bij een wielerwedstrijd voor ID-renners in Schoon- dijke is Otto de Vriendt uit Terneuzen vierde gewor den. Walter Pollet (Hulst) en Marijn Stahl (Terneuzen) werd zesde en tiende. Irma van Duijn eindigde als eer ste vrouw terwijl Jeroen Piessens samen met Fons van Dorsselaer als tweede bij de tandems werd geklas seerd. LA ROCHE-SUR-YON - Wielrenner Marco Minnaard uit Wemeldinge is gisteren vierde geworden in de Tour de Vendée. De Wemeldingse renner, uitko mend voor Wanty-Groupe Go- bert, finishte op drie seconden van de Franse winnaar Armindo Fonséca. Die bleef Olivier Le Gac (twee seconden) en Thomas Voeckler (derde op drie secon den) nipt voor. Minnaard finishte in dezelfde tijd als Voeckler als vierde. De Tour de Vendéé is een 1.1-koers in het westen van Frank rijk, over 204 kilometer van Chan- tonnay naar La Roche-Sur-Yon. Vorig jaar werd de koers gewon nen door de Fransman Nacer Bou- hanni. Vrouwen. Tweede klasse. Rapide-Dopie 1-1 (1-1): Een veel feller Dopie opende reeds na vijf minuten de score. Naarmate het duel vorderde, kreeg Rapide meer greep op de wedstrijd en scoorde na 23 minuten de gelijkmaker via Eva d'Hooghe. Rapide zat na de doelwisseling be ter in de wedstrijd en had vrijwel constant een overwicht. Toch zorgde het via een behoudende opbouw voor te weinig gevaar om de winst veilig te stellen. Ook speelde de vrees voor een fatale counter mee. Vierde klasse. Tempo'34-Olym- pia 4-2 (2-1): In de eerste wed strijd van het seizoen moest Olympia in de thuiswedstrijd te gen deze tegenstander al heel diep gaan om de winst binnen te slepen. Nu was een vlot samen spelend Tempo'34 de betere par tij. Via een bliksemstart nam de thuisploeg binnen tien minuten een voorsprong van 2-0. Nog voor de pauze maakte Kirsten van der Peijl uit een strafcorner de aanslui tingstreffer. Na rust probeerde Olympia wat te forceren, maar liep tegen een ongelukkige tegentreffer aan. Er gloorde weer enige hoop toen Desiree Muller een kwartier voor tijd 3-2 scoorde. Olympia begon steeds meer op de aanval te spe len. Die risicovolle speelwijze werd in de slotminuten afgestraft. In die fase maakte het Rotterdam se Tempo'34 zowel de 4-2 als de 5-2. Mannen. Vierde klasse. Rapide-Olympia 2-4 (0-3): In de eerste helft domineerde Olympia het spelbeeld. Rapide gaf in die periode wat te veel ruimte weg en daar profiteerde het team van trainer Jan Boerbooms van. „Over de eerste helft ben ik dik tevre den. In de tweede helft vond ik In de tweede helft presteerden enkele spelers van ons duidelijk onder hun niveau dat enkele spelers van ons duide lijk onder hun niveau presteer- den." Olympia had strafcorners nodig om afstand te nemen. Douwe Boerbooms opende de score met een sleeppush en tekende ook voor 0-3. Gijs Schueler maakte er tussendoor met een loeihard schot 0-2 van. Kort na de pauze zorgde Gijs Schueler uit opnieuw een strafcor ner voor 0-4. Rapide-trainer Ab Klaeijsen liet zijn team in die tweede helft 3"4"3 spelen. „Daar door konden we meer druk naar voren zetten en daar had Olympia toch moeite mee. Ik ben met na me tevreden over die tweede helft, omdat we conditioneel een goede indruk maakten." Uit de rebound van een schot te gen de paal van Maxime Post K maakte Yassin Hadouchi de 1-4. Even later zorgde Egbert de Bak ker uit een strafcorner voor 2-4, maar verder kwam Rapide niet. MAANDAG 6 OKTOBER 2014 Bergmans beslissend door Joop van den Oudenhoven Debutant Dion Bergmans HULST ERFURT SCHOONDIJKE door Peter Snelders HULST - De hockeysters van Rapide waren wel beter dan Dopie uit Delft, maar konden de winst niet af dwingen en moesten met een ge lijkspel genoegen nemen. De vrou wen van Olympia gaven hun suc cesvolle competitiestart geen ver volg. Ditmaal moesten moesten zij hun meerdere erkennen in Tem- po'34. De derby bij de mannen tus sen Rapide en Olympia eindigde in 2-4. Olympia-trainer Jan Boerbooms

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 83