Vasseur verbijt de pijn en verslaat opponent Pijnlijke nederlaag voor De Ceslootene Boom Sander Post komt net tekort Popsel pakt zijn vijfde zege in de Grand Prix Geslaagd debuut van Verschuere in ZZ-Licht 20 SPORT Ruiters Hulst heersen bij' springwedstrij'd Beide teams degradeerden afgelo pen seizoen uit de eredivisie en vooral de ploeg uit Oss wil zo snel mogelijk terugkeren op het hoogste niveau. Voor de pauze verliep het duel voor de Zeeuws-Vlamingen niet naar wens. Steven van Acker kwam met 22-5 achter, revan cheerde zich daarna, maar moest in de slotfase twee puntjes toege ven: 45-43 voor Arie Weijenburg. Op de andere tafel een soortgelijk scenario bij Bart Ceulemans te gen Rudy de Laet. De thuisspeler nam een 18-5-voorsprong. Ceule mans kwam terug tot 40-40, maar zag De Laet toch winnen met 45-44- Na de pauze had Verbrugge een probleem. Patrick Vasseur kon door een zware voetblessure ei genlijk „niet spelen, maar moest dat wel doen omdat er geen reser ves beschikbaar waren. Hevig trek kebenend haalde hij, zelfs win nend, de finish. Berry Dallinga deed er op de ande re tafel alles aan een punt binnen te halen voor zijn team. Daarvoor moest er gewonnen worden. Dat deed de biljarter uit Sluiskil, die gisteren ook nog als invaller fun geerde bij eredivisionist AEJ, over tuigend. René Wijnen werd met 38-45 afgetroefd en daarmee was het punt veiliggesteld. Dallinga: „Het was knokken. Ik moest win nen en heb mijn tegenstander 'kort' gehouden. Het resultaat was belangrijk en dat ging voor schoonheid." 1 lrti%* 't Bierwinkeltje-Bevelandse Ta felridders 6-2: Voor de pauze zag het er al rooskleurig uit voor de thuisspelers nadat 'grote' Cees Wissel met een riante voorsprong Rinus Kramer had verslagen en René Kuczorra op de andere tafel hetzelfde deed met André Karel- se. Toen de stofwolken hiervan wa ren opgetrokken, kregen de toe schouwers een interessante wed strijd voorgeschoteld tussen de net achttien jaar geworden Mi chael Vink en de 77-jarige Jan Westdorp. De aanstormende jeugd bleek de routine te overstij gen en Vink won met gering ver schil: 35-31. Daarmee was de team zege ook binnen en kon een be scheiden feestje beginnen. Rinus Rijk redde nog wel de eer voor de bezoekers ten koste van Robert Vink. De Geslootene Boom-De Stene Brug 0-8: Een pijnlijke nederlaag voor de thuisploeg, waarbij alleen Dirk Smet enigszins in de buurt van tegenstander Rob van Linden kon blijven, maar nooit winstkan sen had. Die waren er voor Johan van der Dussen, Benny Visser en Joni San- derse al helemaal niet, zij verlo ren met groot verschil. De debutanten in deze klasse pak ten nog maar één punt in drie wedstrijden en staan daardoor voorlaatste. ilJlillÉiS Post en Degroote gaven elkaar wei nig toe, maar leken elkaar geen strobreed in de weg te leggen. Dat was maar schijn. Post had graag ge wonnen, maar de Zeeuws-Vla ming kwam vier seconden tekort om Degroote te kloppen. De beide kemphanen hadden el kaar behoorlijk bestookt in de Bosloop over een afstand van 7500 meter. Met name in de openingsfa se hadden ze er een keiharde wed strijd van gemaakt. „Wat ging het hard in de aanvangsfase. Beiden hebben we geprobeerd al in de eer ste kilometers een beslissing te for ceren. Het ging dus wel behoorlijk snel, maar we bleven steeds bij el kaar in de buurt", vertelde Post kort na de wedstrijd. Voor Post wordt komend jaar toch wel erg belangrijk: de Terneuze- naar wil aan zijn eerste marathon gaan beginnen nadat hij zijn atletiekloopbaan behoorlijk voor zichtig heeft opgebouwd. Destijds begon hij met de kortere afstan- Pöpsel vierde met deze overwin ning meteen een lustrum. Het was immers zijn vijfde Grand Prixzege in zijn carrière. „Eén keer was dat in de Masters tegen Jack de Maat, eenmaal tegen Pa trick Vasseur, een keer tegen Ber ry Dallinga en nu voor de tweede v keer winst op Meerten Dallinga", zei Pöpsel. De Terneuzenaar was trots en blij. „Ik heb wel wat geluk gehad, maar heb hier goed gespeeld. Eén v mindere partij zat erbij, maar de rest was gewoon heel goed", merk te hij na afloop op. Met partijen van 0.854, 0.833, 0897 gemiddeld en in de finale 0.700 zei hij niets te veel. Met na me tegen Johnny Thanghe en Jens van Dam was de Terneuze naar zeer sterk. Favoriet Van Dam werd in eigen huis met één punt verschil verslagen, terwijl Thang he kansloos werd gelaten. Dallin ga leek uiteindelijk de grote favo riet, want een ronde eerder speel de hij tegen Theo Freyzer de par tij uit met 1.875 gemiddeld en la ter won hij net als Pöpsel van Thanghe. De finale werd een prestigeduel waarin Dallinga aanvankelijk op voorsprong kwam via series van vijf, vijf, en vier. De verdediging gaf uiteindelijk de doorslag en dat kwam Pöpsel goed uit. De zege werd zijn deel. VROUWENPOLDER - De springrui ters van de PSV Hulst eisten zater dag bij de wedstrijd in Vrouwen polder de hoofdrol op. Ellen Briquet behaalde de in klas se M/Z met Snow White de over winning. Carolien de Bruyn toon de zich met de merrie Bersina de beste in B. Ellen Briquet ging als eerste star ter in de barrage van M/Z met de schimmelmerrie Snow White foutloos rond in 38,82 seconden. Bastiaan Broeksema haalde met Lady Dy M nog alles uit de kast, was ook ruim zeven seconden sneller dan Briquet, maar op de laatste hindernis schopte de mer rie een balk naar beneden. Beter verging het Broeksema met Lady Dy M in de klasse L. Met een bekeken foutloze rit in 34,95 seconden was de combinatie uit Ritthem overtuigend de beste. De Baerdemaecker liep in de warmloopronde met de mooi bergopwaarts gaande ruin met 66,00 procent naar de overwin ning. In de herkansing was voor de amazone uit Moerbeke de sco re van 63,47 procent net voldoen de voor een zege. Petra Verschuere kon met de mer rie Diva op een geslaagd debuut in deze klasse terugkijken. De amazone uit Hoek stuurde de krachtig en charmant door de baan gaande Spielberg-dochter in beide proeven, met respectieve lijk 61,30 en 63,43 procent, naar een verdienstelijke de tweede plaats. Jurylid Miemie Mouwen: „Deze combinaties staken er bo venuit. Fijn bewegende paarden die door de amazones mooi wer den voorgesteld." Zoe de Booij en de expressief be wegende schimmelruin Ziezo toonden zich in beide omlopen van Z2 de besten. In de eerste proef stuurde ze de Gribaldi-zoon met de score van 62,10 procent naar de overwinning. In de twee de proef was voor de Axelse com binatie de score van 66,18 procent goed voor een afgetekende over winning. „In de eerste proef was mijn paard wat kijkerig", vertelde De Booij. „In de eerste proef moest hij kennelijk even wennen aan de piste. In de tweede proef was hij scherp, keek hij nergens naar en ging hij er voor." door Joop van den Oudenhoven OSS - Het team van Garage Ver- brugge Hyundai behaalde in de eer ste divisie driebanden een zwaarbe vochten gelijkspel tegen koploper Aardexpress: 4-4. door Joop van den Oudenhoven SAS VAN CENT - De twee streek- duels In de derde divisie drieban den kenden elk een ander scenario, 't Bierwinkeltje was blij met een overwinning op de Bevelandse Ta felridders en De Geslootene Boom was in mineur na een zware neder laag tegen De Stene Brug. 1' Vanaf begin af aan gaat het hard in de Clingse Bosloop. De latere nummers een en twee, Francesco Degroote en Sander Post, voeren het tempo op. foto Camile Schelstraete door Wim de Vos CLINCE - Tijdens de Clingse Bosloop waren Sander Post uit Ter- neuzen en de Belg Francesco De groote zaterdag aan elkaar ge waagd. Maar de vrienden gunden elkaar ook de overwinning. door Joop van den Oudenhoven SAS VAN GENT - Koen Pöpsel heeft de eerste Grand Prix driebanden van het seizoen van de Zeeuws- Vlaamse Biljartbond gewonnen. De Terneuzenaar bleef in een nerveu ze finale Meerten Dallinga en John- ny Thanghe voor. door Lucien Roelandt NIEUWVLIET - Met haar Grand Cru Hoeve's Atlanta vormde Julie de Baerdemaeker gisteren in Nieuw- vliet de beste combinatie in de klas se ZZ-Licht.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 82