Ml-ll Tjoba verbaast zelfs eigen trainer Moeizame winst voor vrouwen 66 Ik zie ons nog altijd niet als de grote titelfavoriet, maar misschien zijn we dat toch wel SPORT 19 Tugspotters alleen aan kop na nederlaag MBT Tjoba-Tempo 19-11: De thuis ploeg speelde de nummer twee in de stand bij vlagen weg. In de laat ste tien minuten voor rust (van 8-7 naar 12-7) en de laatste twin tig minuten van de tweede helft (van 14-11 naar 19-11) kon het team uit Alphen aan den Rijn het allemaal niet bijbenen. „Het heeft mij verbaasd hoe ruim we wonnen", zei trainer Jouri van den Broeke na de zesde zege op rij. „Ik zie ons nog altijd niet als de grote titelfavoriet, maar mis schien zijn we dat toch wel." Tjoba sluit zaterdag de eerste helft van de veldcompetitie af met een bezoekje aan TOP. KCR-TOP 22-19: De teleurstelling overheerste bij TOP. Niet alleen over de nederlaag, maar vooral ook over de invloed van de scheidsrechter op de wedstrijd. De boosheid verbijtend sprak coach Arco Goedkoop van „handi caps" die zijn ploeg ondervond bij de nadelige arbitrale beslissin gen. Daarnaast was de Arnemuid- se ploeg niet scherp genoeg in de afronding, waardoor TOP in de laatste tien minuten toch nog ver loor bij de middenmoter. Scores TOP: Jeanine Marijs 6, Jurriaan Bouwens 5, Petra van Belzen, Emme- lie Bouwens en Remco Bezemer 2, Anita de Ridder en Corné Bezemer 1. De Meervogels-Swift 20-17: Swift zag de positieve spelopvat ting niet beloond in Zoetermeer. Het Middelburgse achttal was op beslissende momenten onfortuin lijk. „We haalden wel een vol doende, maar geen acht", oordeel de coach Dennis Plantinga. Dylan Gillissen en Gijs Gillissen 1. DES-Fortis 13-11: Eersteklasser Fortis verdedigde beter dan in de voorgaande duels, maar scoorde moeizaam in Delft. De Souburgse ploeg speelde pas in het laatste kwartier met echte passie, maar toen was het al te laat om nog iets te kunnen uitrichten. „Dit is een gemiste kans om uit de onderste regionen weg te komen", realiseer de coach Chaïm Koole zich. Vrouwen. BC Vlissingen 2-Schel- desport 31-36 (20-12): Schelde sport begon zwak aan de Zeeuw se derby en keek na de eerste pe riode tegen een 10-4-achterstand aan. Ook daarna bleef het in de eerste helft kwakkelen met de Terneuzense vrouwen. Volgens Scheldesport-coach Martin van Ham speelde zijn team te slap en waren zijn pupillen niet scherp genoeg. Zo bleef het scoringsper centage ver onder de maat. „Ik 4 heb in de pauze gezegd dat ze agressiever moesten spelen. Dat pakte meteen goed uit", zei Van Ham. Scheldesport kende na rust een sterke fase. De ploeg verdedigde feller, gaf geen kans weg en zette aanvallend meer druk op de Vlis- singse verdediging. Dat leverde snel resultaat op. Na zes minuten in de derde periode was de situa tie rechtgezet. Daarna bleef het verschil minimaal. De Zeeuws-Vlamingen begon nen met een 28-27-voorsprong aan de laatste periode. De Vlis- singse vrouwen probeerden met fysieke middelen het duel te kan telen. Scheldesport behield de rust en liep in het begin van de vierde periode uit naar een mar ge van vijf punten. De voor sprong kwam niet meer in ge vaar. Het duel eindigde met een lage score: 31-36. Danielle van den Heuvel benutte een aantal vrije worpen en was bij Scheldesport topscoorster met twaalf punten. Mannen. Voorwaarts-Volhar- ding 32-60 (17-41): De Axelaars kenden een slechte start. De nieu we ploeg van Voorwaarts bleek nog niet op elkaar ingespeeld. De thuisploeg speelde met een zone- verdediging, maar dat werd door de tegenstander omzeild met af standsschoten. Bij rust was het verschil al 24 punten in het voor deel van de Goese ploeg. Voor waarts herstelde zich daarna wel enigszins, maar de wedstrijd was toen al gespeeld. Thierry van Waesberghe scoorde voor Voor waarts de meeste punten (10). TERNEUZEN - Na vier speeldagen is in de tweede klasse van het zaal voetbalrayon Midden Zeeuws- Vlaanderen alleen Thgspot- ters.com nog zonder puntenver lies. De koploper moest vorige week MBT nog naast zich dulden, maar dat team verloor deze week verras send met 3-4 van Dow. TXigspotters.com zelf versloeg Kra ker Trailers met 6-4. MAANDAG 6 OKTOBER 2014 l Evelien Bakker van De Sterre (rechts van het net) smasht op de late blok van Volley-Zuid. foto Camile Schelstraete door Roeland van Vliet en JaapJan Ritsema VLISSINGEN - De korfballers van Tjo ba zitten op rozen in de overgangs klasse C. Het team uit 's-Heer Hen drikskinderen won zaterdag de top per tegen Tempo (19-11Onder tussen verloor TOP Arnemuiden, een andere concurrent, ook. Tjoba staat nu drie punten voor op Tem po en het verschil met TOP groei de naar vier punten. Scores Tjoba: Dennis Broerse 9, Dirk-Jan Westmaas 4, Patrick de Brui ne 3, Esmee Walraven 2 en Demi Mondeel 1. Jouri van den Broeke Scores Swift: Lennart Hoogenboom door Aector Dooms -- 7, Aisja Zuidweg en Joren Gilissen 3, Mirella Pouwer, Rachel Verhagen, Scores Fortis: Remco Crucq 4, Rens van den Driest 3, Joyce Schoonaard 2, Kim Baas en Pascal Koppejan 1 Volgens Swift-coach Dennis Plantinga haal de zijn ploeg zaterdag een voldoende, maar geen acht TERNEUZEN - De basketbalsters van Scheldesport boekten zaterdag een moeizame zege in de uitwed strijd tegen BC Vlissingen 2. Het duel in de tweede klasse zuid ein digde in 36-31. In de Zeeuwse klas se gingen de mannen van Voor waarts zwaar onderuit tegen Vol harding (32-60).

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 81