SDO'63 handhaaft zich aan kop met overwinning op Terhoie Sterke start Novitas Zaamslag knokt zich van laatste plaats af I 18 SPORT Driebanders Pearle missen punt op een haar Volleyballers uit Zuiddorpe künnen aanvallend geen vuist maken tegen de reserves van Mikro Electro. SDO'63-Terhole 4-1 (2-0): SDO'63 had weinig te vrezen van Terhole, dat de 5-1-zege van vori ge week op Graauw geen passend vervolg kon geven. De koploper behaalde een regelmatige over winning: na een 2-0-ruststand werd het 4-1. Voor de rust scoor den Edwin Strobbe en Joost Wee- maes. In de tweede helft was Ke vin Schot twee keer trefzeker. Ri co Migon deed bij een 3-0-achter- stand wat terug voor Terhole, maar verder dan die ene tegentref fer kwamen de bezoekers niet. NVS-Hoofdplaat 0-2 (0-2): Na het o-o-gelijkspel van vorige week tegen Groede, leed NVS op nieuw puntenverlies. In de topper tegen Hoofdplaat trok de ploeg uit Nieuw-Vossemeer met 0-2 SAS VAN GENT - Het driebanden team van Pearle Opticiens trok in het tweededivisieduel met Stolting Advocatuur uit Zeven bergen net aan het kortste eind: 3-5- De nederlagen werden geleden op de borden drie en vier, bij Cor de Jonge en Robin Claerhoudt. Op bord twee won Etienne van Damme overtuigend met 1.081 ge middeld en kopman Pascal Claus speelde in een fraai en spannend duel gelijk tegen Marcel Hop mans. aan het kortste eind. De ruststand was ook de eindstand. Kenny de Baerdemaecker plaveide voor Hoofdplaat in de vijftiende mi nuut de weg naar de zege. Tien minuten later trof ook Wouter Ghijs doel. Na de hervatting kre gen beide ploegen over en weer kansen, maar spannend werd de wedstrijd niet meer. Graauw-Groede 0-3 (0-1): Groe de begon sterk aan de wedstrijd, maar daarna was Graauw mini maal de gelijke van de bezoekers. De overwinning ging niettemin naar Groede, dat slagvaardiger was en na de rust tweemaal uit het niets wist te scoren. Wesley Steijaert opende na 27 mi nuten spelen de score. Na de her- vatting werd het in de 65e mi nuut 0-2 door Ruben Deij, waar na Yordi Adriaansen de eindstand in de tachtigste minuut op 0-3 be paalde met een fraaie lob van ze ker 35 meter. Vivoo-Hulsterloo 2-1 (1-0): In de gelijkopgaande wedstrijd nam Vi- voo halverwege de eerste helft een i-o-voorsprong door een doel punt van Nils de Bruin. De achter stand bleek de aanzet voor een langdurig offensief van Hulster- loo, dat in de 89e minuut zowaar nog in een doelpunt van Dim de Waal resulteerde. In de blessure tijd kregen de bezoekers alsnog het deksel op de neus, toen Dimit- ri Ceuppens onverwachts nog voor 2-1 zorgde. Vosmeer-Sluis 0-1 (0-0): De over winning van Sluis was verdiend. De bezoekers hadden de gehele wedstrijd het beste van het spel, maar mochten het zich aanreke nen dat geen afstand van Vos meer genomen werd. Nadat in de tweede helft ook nog eens twee doelpunten van Sluis wegens bui tenspel afgekeurd werden, leek een o-o-eindstand in het ver schiet te liggen. Drie minuten voor tijd zette Veron Schram ech ter een vrije trap alsnog in een doelpunt om: 0-1. De ploeg van trainer Erwin Bel nam na een flitsende start een 6-2-voorsprong. „We verrasten de tegenstander met een snelle om schakeling van verdediging naar aanval. Dat kostte wel veel kracht, want Elshout kwam voor de rust nog terug tot 6-5", zei Bel na af loop. In de tweede helft begon Novitas weer sterk, maar Elshout kwam telkens terug tot een punt. Bel: „We slaagden er op onze beurt weer in om de marge tot twee punten te vergroten." De ploeg uit Hulst nam in de slot fase het initiatief in handen, zo dat de voorsprong niet meer in ge vaar kwam. Vooral Patty van Kerckhoven was met acht treffers sterk op dreef. Het verschil liep nog op tot vier punten: 16-12. Bel was tevreden over het spel. „De speelstijl, waarop we veel trai nen, zie ik terug in de wedstrijd." Score Novitas: Patty van Kerckhoven 8, Patricia Bel 3, Caroline Burm 3, Ni cole Baart 1, Anne de Cooker 1. terneuzen - De volleyballers van De Sterre incasseerden in de eer ste klasse de eerste nederlaag. Ook Voorwaarts verloor. In Tho- len was AVC'87 met 3-2 te sterk. De vrouwen van promotieklasser De Sterre wonnen met 3-1 van Volley Zuid. In een Zeeuws-Vlaams onderonsje legde YVC het met een uitgedunde se lectie in de eerste klasse af tegen Voorwaarts: 1-3. Mannen. A VC87-Voorwaarts 3-2 (16-25, 25-21, 24-26, 25-10, 15-10): Een duel met ups en downs van de kant van de Axelse mannen. Voorwaarts kwam in Tholen tot twee keer toe op voorsprong, maar trof in AVC'87 een taaie op ponent, die na de derde set een doeltreffend antwoord had op het Axelse spel. De thuisploeg profi teerde bekeken spelend van een overschot aan lengte toen het tem po aan de kant van Voorwaarts te rugviel. Dat leidde met een afgete kende overwinning in de vierde set opnieuw tot de gelijkmaker en in de beslissende set tot winst voor AVC'87. De Sterre-Mikro Electro/- Roosendaal 2 1-3 (17-25, 25-20, 18-25, 14-25): Tegen een team dat de eerste wedstrijd met maximale winst had afgesloten en de tegen stander op alle fronten had afge troefd bleef De Sterre vooral in aanvallend opzicht in gebreke. De servicepass en veldverdediging van de thuisploeg was ruim vol doende, maar in de afwerking kon De Sterre te weinig gevaar stichten. De Brabanders waren in dat opzicht slagvaardiger. De Roosendaalse reserves beschikten over twee moeilijk af te stoppen aanvallers, die nadat De Sterre in de tweede set de stand in even wicht had gebracht een belangrijk aandeel in de winst hadden. Vrouwen. De Sterre-Volley Zuid 3-1 (25-21,25-9,21-25,25-8): Koplo per Sarto liep een puntje uit, maar de Zuiddorpse vrouwen handhaafden zich ondanks dat een punt werd ingeleverd op de tweede plaats en profiteerden van puntverlies van andere teams in het linker rijtje. De Sterre begon wat afwachtend en gespannen, maar toen eenmaal de rust in het Zuiddorpse spel was gevonden, nam de thuisploeg in de eerste set afstand. Met veel servicedruk werd de angel uit de Rotterdamse aanval gehaald. De Sterre speelde met veel zelfvertrouwen en gaf de bezoekers in de tweede en vierde set een oorwassing. Vooral daar door was het puntverlies in de derde set zuur. YVC-Voorwaarts 1-3 (24-26, 25-19, 18-25, 17-25): De derde ne derlaag op rij voor YVC, dat in de eerste twee sets goed speelde en het ene punt dat aan het duel werd overgehouden koesterde. Het met personele problemen kampende YVC had bij Voor waarts op het verzoek om de wed strijd op een andere dag te spelen nul op rekest gekregen. Na een nipte nederlaag volgde een sterke tweede set, waarin de thuisploeg Voorwaarts met een lastige op slag het initiatief ontnam en op de knieën kreeg. Daarna was Voor waarts de betere ploeg. Zaamslag-Ventura Sport 18-18: Zaamslag liet Ventura Sport in beide bedrijven terug in de wed strijd komen op momenten dat een forcing aanstaande leek. Nog voor rust (11-11) miste Zaamslag de strafworp naar 12-8, om dat op 11-10 nogmaals te doen. Zaamslag dwong een 17-14-voor- sprong af, maar verzuimde de ge nadeslag toe te dienen. Een doem scenario tekende zich af toen de ervaring van Ventura Sport een minuut voor tijd de 17-18 op het bord bracht. Het was de rake klap van Linda Hamelink die luttele tellen voor tijd toch nog een te recht punt opleverde. Scores Zaamslag: Jeffrey Courtens 7, Marco van Reeuwijk 5, Linda Hamelink 3, Erwin Verhelst 2, Marnix de Bat 1. Volharding-Luctor 6-11: Na een stroeve start, 2-2 na tien minuten, kwam Luctor los van Volharding. Al snel bleek dat de Terneuzena- ren niet veel te vrezen hadden. Daarvoor ontbraken de afronden de kwaliteiten. De hoop om de 5-8-voorspong bij rust snel uit te bouwen was vergeefs. De scores stokten. Een terugkerend euvel bij Luctor. Desalniettemin nestel de de Terneuzense vierdeklasser zich met de winst in de midden moot. door Eddy van der Hooft TERNEUZEN - Dankzij een regelmati ge zege op streekgenoot Terhole handhaafde SDO'63 zich zonder puntenverlies aan de leiding in de vijfde klasse van het zondagvoet bal. De koploper won met 4-1. NVS viel terug naar de vijfde plaats door een 0-2-nederlaag op eigen veld tegen Hoofdplaat. Hoofdplaat deelt nu de tweede plaats met BW'63. 3 Drie keer is scheepsrecht. Ook voor Sluis gold dat dit weekeinde. Na twee afgekeurde doelpunten (buitenspel) zorgde Veron Schram drie minuten voor tijd alsnog voor de volle winst. door Aector Dooms HULST - Novitas is de handbalcom petitie in de landelijke derde klasse uitstekend begonnen. De vrouwen uit Hulst wonnen met 16-12 de uit wedstrijd tegen Elshout. De Sterre blijft rustig door Peter van Kouteren door JaapJan Ritsema ZAAMSLAG - De korfballers van Zaamslag speelden zaterdag gelijk in de derde klasse. Scores Luctor Pieter Kousemaker en Peter Durink. BKC i-Tjoba 6:13-12 Scores BKC: Koen de Bliek 4, Jan-Wil lem de Grootte 3, Kirsten Willemsen en Ruben van de Sande 2, Anne de Koster en Ricardo de Reus 1. VERHUUR VrUtfK is*. - --v; Tjoba-korfballer Niels Westmaas met een doelpoging in het thuisduel met Tempo. Rechts kijkt ploeggenote Anoek Braam toe. foto Mechteld Jansen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 80