RIA W. is van hatelijke nul af HW'24 delft onderspit tegen Madese Boys Breskens verrast met winst op nummer twee SPORT 17 Goes verliest twee punten op bezoek bij Velo i* eerste helft op voorsprong door een bekeken schuiver van Can Ki ran, die een afgeslagen bal na een uitval over rechts tot doelpunt promoveerde: ï-o. Een te korte te rugspeelbal van Shurandall van Uijtrecht leidde tot de gelijkma ker van Lunven Vermeer: 1-1. „We brachten ze door die fout terug in de wedstrijd", vond Terneu- zen-trainer Wesley Visser. „We hebben verder heel de wedstrijd gedomineerd en goed gebruik ge maakt van de ruimtes tussen de li nies." Can Kiran tekende na een vloeien de aanval over rechts voor de 2-1 en bediende een paar minuten la ter na weer een uitval over de rechterflank als diepste aanspeel- punt met een leep balletje Jarno Waebeke op maat: 3-1. Mare Ver wei vergrootte de marge naar 4-1, waarna Roland van de Wege met een fraaie treffer de pijn voor Phi lippine iets verzachtte (4-2). Den nis Wondergem voorkwam met een voetreflex dat Philippine via Dennis de Nooijer nog dichterbij kwam. De Westdorpenaren kenden een slechte competitiestart met vier verliespartijen tegen Brabantse te genstanders. Er werd zelfs in 360 minuten voetbal niet gescoord, maar RIA liet tegen Clinge zien over genoeg scorend vermogen te beschikken. Het moet gezegd dat de zwakke verdediging van de thuisploeg meewerkte aan het doelpuntenfestival. „Tegen per soonlijke fouten kun je niet voet ballen", oordeelde Davy van Puij- velde, die bij Clinge de beste spe ler was. Maar ook de defensie van RIA liet de nodige steken vallen. Daardoor werd het duel in de eer ste helft tot een spektakelstuk. Na 26 minuten prijkte al de 2-3 op het scorebord. RIA begon sterk en zette meteen druk op de verdedi ging van de thuisclub. In de eer ste minuut had Roniel Uranie, die na vier duels schorsing zijn eerste competitiewedstrijd speelde, een prima actie in huis. De aanvaller schoot in zijn sco ringsdrift de bal over, terwijl me despelers in gunstiger positie stonden. Clinge was gewaar schuwd en werd in de derde mi nuut op achterstand gezet door Pieter Cornelis die het laatste tik je gaf aan de inzet van Soufian Doorns. De ploeg van trainer Gi- no van den Broecke herpakte zich en kende zijn beste periode tus sen de elfde en zestiende minuut. De gelijkmaker kwam weliswaar fortuinlijk tot stand. Een harde voorzet van Chris Seghers caram boleerde via het lichaam van RIA-verdediger Rodrian Uranie in het doel. Daarna schoot Roy Strooband op aangeven van Royan Seghers de bal achter RIA-doelman Mike Danschutter: 2-1. RIA behield het beste van het spel. Dat leidde tot de gelijkmaker van Cüneyt Kursun, die geen stro breed in de weg werd gelegd. Even later promoveerde de mid denvelder een voorzet van Roniel Uranie tot de 2-3. „Het was heer lijk voetballen", vond Roniel Ura nie. Vlak na rust zag Seghers zijn inzet gestopt worden door Dan schutter. Daarna was RIA heer en meester. Bij de 2-4 van Cornelis was de wedstrijd gespeeld. „Dat was de nekslag. We zijn afge troefd door een kwalitatief sterk ere tegenstander", meende Van den Broecke die geplaagd wordt door spelersproblemen. Zo haakte Thomas Leegwater af in de war- ming-up, was Percy Verlinden pas na de rust inzetbaar en bleef Bert Buys halverwege geblesseerd in de kleedkamer achter. Daar naast wordt een type als Emanuel Pauwels (uitgeschakeld door een beenbreuk) gemist. Roniel Uranie scoorde de 2-5, na dat hij voor de zoveelste keer langs de onwennige verdediger Domenique de Burger snelde. Soufian Doorns tekende met een fraai boogschot voor de 2-6. Scheidsrechter Wim Broekhoven stuurde vlak voor tijd RIA-verde diger Remy de Die (na zijn twee de gele kaart) van het veld. KARAKTERISTIEK Zeelandia Middelburg-SC 't Zand 2-1: De openingstreffer kwam in de twintigste minuut uit het niets. Kevin van der Kaaij scoorde met een fraai schot van buiten de zestien. Nog voor de rust kreeg Daniel Wissel twee gro te kansen op de gelijkmaker, maar beide keren miste de spits. Zeven minuten na de rust had Wissel wel succes. Weggestuurd door Dennis Tukker schoot hij fraai raak. De beslissing viel een kwar tier voor tijd toen invaller Rogier Veenstra de 2-1 binnenschoot. HW'24-Madese Boys 0-2: De wil was er wel, maar HW'24 ont beerde de vorm van de laatste we ken. De Hulstenaren openden sterk, maar vielen terug omdat de bezoekers het tempo uit de wed strijd haalden. „We hadden in het eerste kwartier moeten scoren", vond trainer Ralph Zegers. „Daar na hebben we te weinig ge creëerd." Halverwege de eerste helft kwam de bezoekers op voor sprong via Björn de Bruijn. De score werd in de 63e minuut ver dubbeld door Richard Ramsteijn. HW'24, dat voor de rust Sander van Remortele op de lat had zien koppen, probeerde met een extra aanvaller de bakens te verzetten, maar slaagde daar niet in. Verder dan een vrije trap van Jari Vyaene op de lat kwam HW'24 niet. Breskens-Hoeven 3-2: De snelle openingstreffer van de bezoekers door Jim Franssen vanaf elf meter bracht de spelers van Breskens niet van slag. Integendeel, want nog voor er een kwartier was gespeeld, stond er een 2-1-tussenstand op het bord via Jan van den Broecke en Bart van de Hemel. Nog voor rust werd een inzet van Johnny de Jae ger door een Hoeven-speler na een fraaie snoekduik met de hand gekeerd ten koste van een straf schop en een gele kaart. Tim van Hasselt maakte geen fout vanaf de stip: 3-1. Na de thee werd het al vrij snel 3-2, opnieuw door Jim Franssen. In het restant van de wedstrijd za gen de bezoekers echter geen kans meer de eerste nederlaag te voorkomen. Internos-RCS 2-1: Na de snelle 1-0 van Aziz Demmers kregen de Souburgers drie dotten van kan sen op de gelijkmaker die echter niet werden benut. Kort voor rust kwam de verdiende gelijkmaker er alsnog via Remco Felius uit een vrije trap. In de tweede helft voorkwam Tim Blind eerst nog met een fraaie redding de 2-1 Van Gino MacNack, maar in de re bound was het alsnog raak via Jaye Musters. DEN HAAG - Eersteklasser Goes heeft gisteren op bezoek bij het Haagse Velo voor het eerst dit sei zoen punten laten liggen. Zowel de Zeeuwen als de Hagenaars kwamen niet tot scoren, waar door het duel eindigde in 0-0. In de eerste helft speelde Goes geen goed voetbal en werd er slor dig omgegaan met de kansen. In het tweede bedrijf herpakte de ploeg zich enigszins, maar grote kansen voor Frits Paap en Sherief Tawfik konden niet worden omge zet in doelpunten. Volgens assistent-trainer Shan non Braafhart had Goes de pun ten mee naar huis moeten ne men. „Wij creëerden aardige kan sen en zij waren nauwelijks ge vaarlijk", aldus de assistent. „We hebben hier echt twee pun ten verloren, als je het mij vraagt." MAANDAG 6 OKTOBER 2014 weg omhoog mé». ï-«s Philippine-verdediger Stephan van de Boor (liggend) brengt Terneuzen-aanvaller Can Kiran uit balans. Even later schuift Kiran de 1-0 binnen, foto Camile Schelstraete door Aector Dooms CLINGE - RIA W. heeft de hatelijke nul in de stand van de derde klasse A van het zondagvoetbal wegge werkt. De ploeg van trainer Fonnie Verstraeten won gisteren het duel bij Clinge met royale 6-2-cijfers. „We zijn vertrokken. Je zag het al tegen Alliance. Deze groep heeft de potentie om door te groeien naar een plaats in de middenmoot. Alleen moeten we agressiever ver dedigen", stelde de winnende trai ner na afloop. Clinge-RIA W. 2-6 (2-3). 3. Pieter Cornelis 0-1,11. Rodrian Uranie (e.d.) 1-1,16. Roy Strooband 2-1, 22. Cüneyt Kursun 2-2, 26. Kursun 2-3, 56. Cornelis 2-4, 72. Roniel Uranie 2-5, 90. Soufian Dooms 2-6. Scheidsrechter. W. Broekho ven (Middelburg). Rode kaart (2x geel): Remy de Die (RIA W). Gele kaart: Mike de Roos, Cars Strooband (Clinge). Aantal toe schouwers: 200. door Eddy van der Hooft VLISSINGEN - HW'24 leed de twee de nederlaag van het seizoen in de tweede klasse van het zondagvoet bal. In Hulst was Madese Boys met 0-2 te sterk. Zeelandia Middelburg bleef in de kop van de ranglijst door een 2-1-overwinning op SC 't Zand. door Jos van Belzen VLISSINGEN - Breskens behaalde gis teren een knappe zege op de ge deelde nummer twee Hoeven in de derde klasse van het zondagvoet bal. De Bressiaanders wonnen met 3-2. Omdat RCS bij Internos ver zuimde de kansen te benutten, liep de ploeg alweer tegen de derde sei zoensnederlaag op (2-1).

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 79