Josimar Pattinama grote man Vlissingen Tom Rijk maakt hattrick binnen vijf minuten 16 SPORT DERDE KLASSE ZONDAG Zeeuws-Vlaamse derdeklasser wint op eigen veld derby tegen Philippine met 4-2. De Walcherse ploeg, de nummer drie in de hoofdklasse A van het zondagvoetbal, kreeg gistermid dag immers rodelantaarndrager Haaglandia op bezoek. Een ploeg die vooraf weinig goede cijfers kon overleggen: vier gespeeld, nul punten, vier doelpunten gemaakt en zeventien goals tegen. „Het zijn vaak de gevaarlijkste wedstrij den", stelde Pennings. De trainer kreeg gelijk. Vlissingen scheerde tegen Haaglandia enkele keren langs de ondergrens en kwam met de schrik vrij door sterke mo menten van Josimar Pattinama. Hij was goed voor alle doelpun ten: 4-2. „Ik ben blij dat we uitein delijk niet in het rijtje van NAC, Terneuzense Boys en Baronie te recht zijn gekomen", stelde Pen nings, „maar het ging wel heel moeizaam. Er was een goot ver schil met vorige week. Toen vlo gen tegen De Zouaven de vlam men ervan af." Tegen Haaglandia werd Vlissin gen minder uitgedaagd en liet het zich bijna in slaap sussen. Pas bij een 2-1-achterstand in de 71e mi nuut ontwaakte Vlissingen weer en kwam het alsnog tot ontbran ding via enkele prachtige ingevin gen van topschutter Pattinama. „We maken toch weer vier goals", stelde Pennings vervolgens vast, „en grijpen uiteindelijk ook de winst. Met tien punten uit vijf wedstrijden hebben we gewoon een goede start." In totaal kreeg Vlissingen voor de pauze zeven uitgelezen mogelijk heden om aan het doelsaldo te werken, maar de doelman van Haaglandia en de paal stonden treffers in de weg. Haaglandia kwam in de veertiende minuut uit het niets op voorsprong. Spits Luc Lionahr mocht in het straf schopgebied de bal aannemen, draaien en verwoestend uithalen: 0-1. Het was het sein voor Vlissin gen om een tandje bij te schake len en niet veel later was het al 1-1, toen een voorzet van Pattina ma vanaf links zomaar in het doel belandde. Na de pauze kabbelde het duel voort, totdat Lovette Feljcia in de 71e minuut plots twee man uit kapte en Vlissingen-doelman lo an van Belzen in de korte hoek verraste. Pennings spoorde vanaf de kant zijn ploeg aan en Josimar Pattinama toonde zijn kwalitei ten als doelpuntenmaker. Eerst schoot hij uit een strafschop de ge lijkmaker binnen en in de 85e en 90e minuut bezorgde hij zijn ploeg alsnog de verdiende over winning: 4-2. Bij Haaglandia liepen de frustra ties nog hoog op en aanvoerder Phiras Chehoudi kreeg na een op stootje met Pattinama nog de ro de kaart. Corn Boys-Patrijzen 4-5: Voor de tweede thuiswedstrijd op rij kreeg Corn Boys vijf tegentreffers te verwerken. Anders dan twee weken geleden kwam de ploeg nu zelf ook vier keer tot scoren, wat telkens goed was voor een voor sprong. Na de 4-4 van Marlo Janis- se bracht Angelo Janse de gasten voor de eerste keer op voorsprong (4-5) en zorgde zo voor de beslis sing. De andere treffers van Patrij zen werden gemaakt door Ri chard Hardebol (2x) en Angelo Janse; die van Corn Boys door We sley Winne, Mo Kilic en Sebasti an de Meijer (2x). Oostburg-Zeeland Sport 2-1: Toen Davy Maes werd vastgehou den kreeg Oostburg in de 35e mi nuut een strafschop die door Ar jen Versluijs werd benut: 1-0. Tien minuten na rust was Ver sluijs opnieuw trefzeker vanaf de stip: 2-0. In de slotfase leverde slecht uitverdedigen ook de bezoe kers een strafschop op, die door Wouter van Belzen werd benut: 2-1. Saillant detail is nog dat alle drie de strafschoppen in de rech terbovenhoek werden geschoten. Luctor'88-Schoondijke 2-1: Luc- tor'88 werd halverwege de eerste helft op achterstand gezet door een rake kopbal van Giel-Jan de Neve uit een vrije trap van Noure- dine Zaha. Luctor'88 legde na rust beter voetbal op de mat, wat de ge lijkmaker van invaller Roy van Leeuwen opleverde: 1-1. Vijf minu ten voor tijd werd Barry Olier- hoek matchwinnaar. Hontenisse-Koewacht 9-0: Het eerste kwartier bracht onder meer mogelijkheden voor de be zoekers via Robin Mariman en Jef frey Kox (paal). Tussendoor schoot Kris van Meele aan de an dere kant wel raak (1-0), waarna Thomas de Waal na een halfuur de voorsprong verdubbelde: 2-0. Hierna eiste Tom Rijk een hoofd rol op door in de laatste vijf minu ten van het eerste bedrijf een hat trick aan te tekenen: 5-0. In de tweede helft zorgden Kris van Meele (2x), Davey de Bakker en Maxim de Clippelaar voor een 9-0-eindstand. Biervliet-Aardenburg 3-0: On danks de koppositie blijft men bij Biervliet met beide benen op de grond staan. „Ietwat geflatteerd, 1-0 of 2-0 zou de verhoudingen beter hebben weergegeven. Drie treffers uit vijf kansen", klonk het na afloop. Jordi Verstraeten open de in de eerste helft de score uit de rebound na een vrije trap van Erik Adam: 1-0. Na de thee bracht Derek de Booij de 2-0 op het bord, waarna het slotakkoord voor Jordi Verstraeten was. Sluiskil-IJzendijke 0-2: De wed strijd begon veelbelovend met twee treffers van Dwight van Hul- le binnen tien minuten. Hierna was het echter armoe troef. In de resterende tachtig saaie minuten moest de Sluiskil-doelman van één ke^r in actie komen; die van de bezoekers in het geheel niet. Vogelwaarde-Steen 1-3: Een droomstart voor Vogelwaarde dat al na zeven minuten de score opende uit een door Dennis van Passel benutte strafschop: 0-1. Nog voor rust mochten ook de be zoekers tweemaal aanleggen van af elf meter en beide keren maak te Kenneth Triest geen fout: 1-2. Bovendien kreeg Jan Rouwendaal kort voor rust rood en was het tien tegen elf. Halverwege de tweede helft besliste Ricardo van Trappen de wedstrijd. TERNEUZEN - Voor het eerst sinds de competitiestart nestelde Ter- neuzen zich in het linkerrijtje van de derde klasse. De degradant versloeg Philippine met 4-2 en handhaafde daarmee de honderd- procentscore op eigen veld. De be zoekers haakten door de neder laag af bij de ploegen die de mid denmoot vormen. Terneuzen was voor eigen pu- KARAKTERISTIEK bliek in een productieve bui. Of dat de verdienste van de thuis ploeg was, of te wijten aan een ge brek aan verdedigende kwaliteit bij Philippine, bleef gisteren on beantwoord. De formatie van Henk Ottens incasseerde in de eerste vijf duels vijftien treffers. Dat leidde tot een discussie over de gevolgde tactiek. „We zouden geen ploeg hebben om met drie spitsen te spelen", zei de trainer. „Maar na de 1-1 heb ik toch moge lijkheden voor ons gezien hoor. We kregen na de rust binnen vijf minuten twee mooie kansen, maar maakten ze niet. Ik kan de jongens niks verwijten. Ze heb ben hun best gedaan, maar we moeten proberen om feller de duels aan te gaan. We geven nog te veel de lange bal. We moeten durven voetballen. De kansen die we kregen, ontstonden door goed voetbal. Het valt me op dat veel ploegen in de derde klasse meer body en loopvermogen hebben. Zo'n Mare Verwei (Terneuzen) blijft lopen. Hij was voor mij met hun keeper man van de wed strijd." Terneuzen-Philippine werd in een tijdsbestek van een paar mi nuten beslist. Kort nadat de bezoe kers twee mogelijkheden om te scoren via Maarten van Hecke on benut hadden gelaten, mikte Ter neuzen twee keer raak. Can Ki ran, die ook de eerste treffer voor zijn rekening had genomen, had er een belangrijk aandeel in. De Dik Trom van Terneuzen, zoals hij langs de lijn gekscherend werd genoemd, zei te hebben ge noten van zijn ploeg. „Dit was een heerlijke wedstrijd", vond hij. „We hebben als ploeg gespeeld. We waren op elke positie veel sterker en hebben de ruimte die we kregen goed benut. Het was onze verdienste dat we op het middenveld een mannetje meer hadden. Op beide flanken lag heel veel ruimte. Ik ben een bal- sterke spits. Dan is het heerlijk als je twee snelle flankspelers hebt." Mare Verwei, die met zijn rushes op rechts keer op keer gevaar stichtte, beaamde zich in een speeltuin te hebben gewaand. „Hoeveel ruimte lag er niet in de omschakeling? We hadden nog wel zes of zeven keer kunnen sco ren." Henk Ottens: „Op het mo ment dat wij de bal verliezen, duurt het te lang voordat we hem weer hebben. Terneuzen heeft daar dankbaar gebruik van ge maakt. Maar ik ben er niet bang voor dat het echt wel goed komt met Philippine. Ik heb er alle ver trouwen in." Terneuzen kwam halverwege de door Jan Dagevos VLISSINGEN - De tactische bespre king voor de wedstrijd van VC Vlis singen ging gisteren over NAC, Ter- neuzense Boys en Baronie. Het wa ren verhalen van ploegen die zich hadden laten verrassen door laag geklasseerde clubs met nul punten uit vier duels. Trainer Ruud Pen- nings wilde er maar mee aangeven dat Vlissingen waakzaam moest zijn. door Jos van Belzen VLISSINGEN - Speelronde vijf lever de gisteren in de vierde klasse A twee wedstrijden op met negen treffers. Corn Boys tegen Patrijzen was lang spannend en eindigde in 4-5. Hontenisse-Koewacht werd 9-0. Biervliet blijft koploper dankzij een 3-O-overwinning op Aarden burg. Terneuzen vervolgt door Peter van Kouteren Terneuzen-Philippine 4-2 (1-1). 26 Can Kiran 1 -0, 34. Lunven Ver meer 1-1, 55. Can Kiran 2-1, 57. Jamo Waebeke 3-1, 84. Mare Ver wei 4-1, 87. Roland van de Wege 4-2. Scheidsrechter: N. Babat (Ber gen op Zoom). Gele kaart: Jo- nahtan Weever, Jarno Waebeke (Terneuzen), Jorden Takidinne (Phi lippine). Aantal toeschouwers: 400. Terneuzen: Dennis Wondergem; Quincy Poortvliet, Jasper van As ten, Shurandall van Uijtrecht, Jo- nahtan Weever; Mare Verwei, Rem- co van Leeuwen, Jarno Waebeke (62. Giovanni Lekaj), Douwe de Kok; Hasan Basagac (51. Sonny Huitema), Can Kiran (87. Joris Co- rijn). Philippine: Jeffrey Wuijtack; Robin Lammertijn, Jorden Takidinne, Stephan van de Boor, Ricky Bos- ma (72. Kevin Segers); Jordy van Bremen, Ruben van der Meuten, Coen Goossen (60. Roland van de Wege); Maarten van Hecke, Lun ven Vermeer, Dennis de Nooijer.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 78