Punten stelen is ook een kwaliteit Vr60ffl(l Kelly van Leeuwe en Thea de Blaey houden IJzendijke in subtop Ook Nieuwdorp geen partij voor FC Axel 14 SPORT TOPKLASSE Na nieuwe nederlaag is nog geen sprake van paniek. Maar bij de topklasser hangt wel iets in de lucht. Zowel tegen Smitshoek (2-1-ver- lies) als Katwijk (3-1-verlies) gaf Kloetinge de afgelopen twee wed strijden een 1-1-gelijkspel in bles suretijd uit handen. Je zou van een mentale barrière kunnen spre ken, maar trainer Diederik Hiensch hield zich aan de feiten. „Als je die doelpunten analyseert, blijken het lange ballen te zijn die goed vallen." Opportunistisch spel van de tegenstander. „In de slotfase heb je te maken met ver moeidheid en dat beïnvloedt de concentratie. Als er dan iets veran dert in een wedstrijd, moet je daarop anticiperen. Dat is lastig als je moe bent. Als je lange men sen zou hebben, is dat heerlijk." Daarom bracht Hiensch in de slot fase Dennis Dorssers voor de ge blesseerde Björn Quartel. Langer dan Dorssers heeft de selectie van Kloetinge ze niet. Maar juist hij KARAKTERISTIEK ging in de blessuretijd onder een crossbal door, waaruit Mels van Driel voor het gelijkmakende doel punt zorgde. „Het heeft ook met ervaring te maken", schetste Hiensch. De afgelopen weken heeft Kloetin ge voldoende ervaring opgedaan met dergelijke situaties. Daaruit lering trekken is een must om punten te pakken. De situatie is na vijf duels met slechts twee punten somber. De tegenstanders zullen niet zwakker worden, dus Kloetinge zal zich rap moeten doorontwikkelen om geen pro bleemgeval te worden. Net als tegen Katwijk opereerde Kloetinge met een verstevigd mid denveld en twee spitsen. Verdedi gend hield de ploeg de tent daar mee redelijk dichtgeritst, maar in balbezit lukte het van geen kan ten. ASWH joeg op Kloetinge als een meute hongerige leeuwen op een gazelletje. Hiensch: „De hele eerste helft hadden we het moei lijk. Er was zó veel druk bij een balverovering." Kloetinge kreeg het zeker voor rust niet aangevoetbald. Enkele vrije trappen stichtten gevaar, waaronder een indirecte na een vermeende terugspeelbal. Balver lies van Ruben Hollemans lever de nog een bal op de lat op van Michael van Dommelen. Het eni ge gevaar van Kloetinge verzorg de Jason Tjien Fooh na zeven mi nuten, maar hij schoot simpel in de handen van de keeper. Na de pauze ging het iets beter, ook toen werd overgeschakeld op een driespitsenvariant. Maar AS WH hield het overwicht. Na een giga-scrimmage en twee wegge wuifde strafschopclaims leek Kloetinge met een punt te ont snappen. Het leek zelfs meer te worden toen Hollemans uit een corner in de korte hoek raak schoot (0-1). Maar tweeënhalve minuut in de blessuretijd pegelde Mels van Driel de bal vlak langs doelman Jaco van der Schee. „We hadden hier drie punten kunnen stelen", verzuchtte Hiensch. Ste len is echter ook een kwaliteit. HOEK - Na de vierde nederlaag op rij zou je denken dat in Hoek mi nimaal sprake is van lichte pa niek. Die viel zaterdag echter niet te ontdekken. Kenny Verhoene be nadrukte na het verlies tegen Ba- rendrecht (0-2) vooral dat hij te vreden was over de mentaliteit van zijn spelers. „Die was beter dan een week eerder." Daarna wees de trainer op de fouten die aan de twee doelpunten vooraf gingen en vulde daarbij ook de na men van de schuldigen in. Maar heet onder zijn eigen voeten? Nee, Verhoene oogde opvallend koel en zorgeloos. De spelers treurden, maar de pijn zat ook niet zo diep als een week eerder in Veenendaal of na de re cente nederlaag tegen Excelsior Maassluis. Het besef dat de club aan een loodzwaar seizoen bezig is, lijkt bij steeds meer mensen te zijn ingedaald. Toch leggen ze zich in Hoek nooit zomaar neer bij mindere resultaten. In het verleden verschenen er dan ineens nieuwe spelers of een an dere trainer ten tonele. Verhoene heeft de afgelopen twee jaar heel veel krediet opgebouwd, met on der meer de winst van de dis trictsbeker, het kampioenschap in de hoofdklasse en het fraaie avon tuur in de KNVB beker. Hoeveel nederlagen mag Hoek nog slikken met hem aan het roer? Of vindt Verhoene het, hoe vreemd dat wellicht ook klinkt, na bijna twee jaar misschien zelf wel mooi ge weest en vindt hij het tijd voor iets anders? Zaterdag reist Hoek naar Amster dam en moet het winnen van de amateurs van Ajax. Anders ziet het in een vroegtijdig stadium al een hele rij concurrenten uit het zicht verdwijnen. De kans is groot dat Verhoene opnieuw iets anders gaat proberen. De eerste te gentreffer vond hij zaterdag een fout van Jordi de Jonghe. De doel man is een uitstekende lijn- keeper, maar heeft nogal eens moeite met het inschatten van si tuaties in of net buiten zijn doel gebied. Verhoene: „Die corner van Barendrecht viel op drie me ter van het doel. Jordi moet die bal pakken of wegstompen. Maar hij ging er onder door." Verdedi ger Jeffrey Aarts profiteerde: 0-1. IJzendijke-Reiger Boys 2 2-1 (2-0): Voetballend deden de twee ploegen niet voor elkaar onder, maar in de eerste helft bleek IJzen dijke uiterst effectief. De tweede kans voor de thuisploeg werd na een kwartier verzilverd door Kel ly van Leeuwe. Na een slippertje van de IJzendijke-keepster leek de 1-1 een feit, maar de doelvrouw herstelde dit zelf. In de veertigste minuut was het Thea de Blaey die voor de 2-0 zorgde. Vanaf de rand van het strafschopgebied schoot De Blaey de bal met links knap in de verre hoek. Direct na de pauze kwam Reiger Boys 2 terug. IJzendijke had een aantal mogelijkheden om op de counter toe te slaan, maar het bleef bij 2-1. Derde klasse. Hontenisse-Terneuzen 6-4 (2-1): De wedstrijd had alles wat een derby moet hebben: doelpunten, oplopende emoties en spanning. Hontenisse was iets beter en won met 6-4. De doelpuntenmakers: Lisan van den Broek 1-0, Marjolein d'Hondt 1-1, Fayka de Rooze 2-1 (straf schop), Lisan van den Broek 3-1, Marjolein d'Hondt 3-2, Silvie Bax 3-3, Lisan van den Broek 4-3, Mandy Roels 5-3, Kelly de Bouvré 5-4, Mandy Roels 6-4 (straf schop). Bij de eerste echte kans voor de bezoekers was het meteen raak, nadat Hoek overtuigend aan het duel was begonnen. Met de voor zetten van de flanken was niets mis, maar het ontbrak aan een speler die er zijn hoofd eens echt tegenaan zette. Jelle de Schryver deed dat na een kwartier dan wel, maar de inzet van de kleine spel verdeler belandde op de paal. Na rust ging Hoek op zoek naar de gelijkmaker, maar kreeg het op nieuw een doelpunt rond de oren. „Heb je gezien hoe Thomas van den Houten daar stond te ver dedigen?", vroeg Verhoene. De linksback stapte in een duel met de handige Mahmut Sönmez naïef in waarna het veld open lag. Nieuwdorp-FC Axel 0-4: Een mooie pot voetbal met een terech te winnaar. Via Martijn de Goffau kreeg Nieuwdorp twee kansen voordat Wouter Boeije er in de 42e minuut 0-1 van maakte. Na de pauze kopte Ivo Verstraeten de Axelse ploeg naar de 0-2. In de laatste tien minuten tilden Dan ny Aarnoutse en Urmeion Martis de score naar 0-4. door Rudy Boogert HENDRIK IDO AMBACHT - Voor de vierde wedstrijd op'rij moest Kloe- tinge zaterdag een doelpunt slik ken in de blessuretijd. Dat heet een patroon. Dit keer kostte het de Bevelandse hoofdklasser de over winning tegen ASWH (1-1). Een be loning van drie punten was echter te royaal geweest, want Kloetinge werd door ASWH vastgeniet op de eigen helft. ASWH-Kloetinge 1-1 (0-0). 78. Ru ben Hollemans 0-1, 90+3. Mels van Driel 1-1. Scheidsrechter A.M. Ebink (Oud-Beijerland). Gele kaart: Quentin Jakoba (ASWH), Ti- mo Jansen (Kloetinge). Aantal toe schouwers: 350. Kloetinge: Jaco van der Schee; Björn Quartel (82. Dennis Dors sers) Ruben Hollemans, Jaap Es- ser, Dangelo Martien; Mark Schuit (62. Yves Nyemb), Aart Veldhof, Remco van Tiggele, Timo Jansen (70. Alex Jobse); Jason Tjien Fooh, Daan Esser. sfeertje in Hoek door Barry van der Hooft VLISSINGEN - Eersteklasser IJzendij ke blijft aansluiting houden bij de top na een 2-1-zege op Reiger Boys 2. De vrouwen van Hontenis- se wonnen met liefst 6-4 van Ter- neuzen. FC Axel werkte de eerste duels in de vierde klasse af, maar is met toestemming van de KNVB een klasse lager gaan spelen. -4 Vierde klasse. IJzendijke 2-RCS 3-5 (2-2): Dewi Kareis 1-0 en 2-0, Marie ke Schwartz 3-4. -Vijfde klasse. Zaamslag-HW24 2-4 (0-3): Jorina Mulder 0-1, Cynthia Dop- hemont 0-2, Chloë de Booy 0-3, Sen na Riemens 1-3, Mulder 1-4, Riemens (strafschop) 2-4. Apollo'69-Koewacht 1-5 (0-4): Su zanne van der Maas 0-1 en 0-5, Maai ke de Hartog 0-2, Debby van Regen mortel 0-3, Iris Kind (strafschop) 0-4. Wolfaartsdijk-FC Axel 2-2 (1-1): Mariët Bakker 0-1, Renee van de Berg 1-2. Steen-SVD/Volharding 10-1 (6-1): Laura Hiel 1-0, 3-0, 4-0, 6-1 en 7-1. Dewi Mariman 2-0 en 5-1, Nomiejo- ziasse 8-1, Froukje Jorritsma 9-1, Ta- mar Blommaert 10-1. Vogelwaarde-Meto 6-0 (4-0): Francis Collet 1-0 en 2-0, Elodie Nafa 3-0, 4-0, 5-0 en 6-0. Hulsterloo-Vivoo 2 1-0: Natasja Praet 1-0. door Klaas Verspoor MIDDELBURG - Ook na vijf duels is FC Axel nog altijd foutloos. Deze keer won de ploeg van trainer Kees Westerweele de uitwedstrijd tegen Nieuwdorp met overtuigen de cijfers: 0-4. Omdat VCK voor het eerst punten morste (2-1-ne derlaag tegen De Noormannen) is FC Axel nu alleen koploper in de derde klasse A. VCK-De Noormannen 1-2 (1-2). Erik Goudt 1-0, Bart Dekkers 1-1, Mark Minderhoud (strafschop) 1-2. Rode kaart: 80. Martin Hage (VCK) en Rens de Visser (De Noormannen). Veere-MZVC 2-1 (0-0). Patrick Joos- sens 0-1, Lorenzo de Groot 1-1 en 2-1. Serooskerke-Nieuwland 3-2 (1-2). Willem Willebroordse 0-1, Joey van Belzen 0-2, Maikel Simonse 1-2 en 3-2, Alex de Visser 2-2. Domburg-Yerseke 0-2 (0-0). Arjen de Koeijer 0-1, Elco de Schipper 0-2. Kapelle-Walcheren 2-5 (1-2). Daryl Hollander 0-1,1-3 en 1-5, Robin Boog aard 1 -1 en 2-5, Mark van der Eijk 1-2, Steve Schalkwijk 1-4. Rode kaart (2x geel): Yordi Matondo (Kapelle). Wemeldinge-'s-Heer Arendskerke 1-5 (1-3). Michiel Bouwman 0-1, Mi chel Harinck 0-2 en 0-3, Chris Koole 1-3, Ricardo Kriekaard 1-4, Jasper de Jonge 1-5.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 76