Bonita is haar wilde haren verre van kwijt fe 1||| m Thema van het Festival van Zeeuwsch- Vlaanderen is 200 jaar Zeeland. 22 ZEELAND FESTIVAL VAN ZEEUWSCH-VLAANDEREN UITGELATEN In Uitgelaten zet de krant elke week een hond in het zonnetje die in een dierenasiel met smart wacht op een nieuw baasje. Van daag: Bonita Volgende week leest u of zij een nieuw thuis heeft gevonden. Voor de grap klap ik op mijn schoot. Dat is het signaal: Bonita maakt een gekke bok- kesprong en geeft aan in actie te willen komen. Rap, snel vlug, hup. De zesjarige hond kijkt eens een paar keer achterom op een manier van: waar blijf je nou slome. De gesteriliseerde kruising tussen een herder en een collie is haar wilde haren verre van kwijt. Na de katten in het asiel de stuipen op het lijf te hebben gejaagd, lie pen we luttele minuten geleden samen het Zierikzeese asiel uit. Ze heeft een snelle tred die steeds rapper wordt. Midden in haar ver snelling versteent ze. Ze heft haar kop de lucht in. Haar neusvleu gels beginnen heftig te trillen. Ze snokt aan de riem. We gaan rich ting de sloot besluit Bonita. Daar, aan de slootkant, staat ze stil. Alle ledematen in haar lijf zijn gespan nen. Haar kopje gaat schichtig heen en weer. Ze kijkt naar bene den de sloot in. Daar, onder in in het water, zitten een aantal een den. 'Welke ga ik pakken', zie je de speelse hond denken. Juist op het moment dat ze in het water wil gaan springen, besluit ik - vervelend genoeg voor haar - dat het zo wel welletjes is ge weest. Enigszins teleurgesteld laat Bonita gehoorzaam de eenden met rust. Vol overgave stort ze zich weer op ons 'loopwedstrijd je'. In een zeker opzicht lijkt de grijs zwarte teef net een mens; als ze haar naam hoort reageert ze met een. Commando's voert ze zon der problemen uit. Door haar trouwe glinsterende ogen lijkt het af en toe net alsof ze begrijpt wat je zegt. Des te onbegrijpelijker is het dat deze leuke hond al voor de tweede keer in het asiel zit. De eerste keer dat Bonita kennis maakte met het asiel was ze ge vonden op het strand. In de da gen die volgenden bleek niemand haar te missen. Ze werd daarom als zwerfhond bestempeld en bij nieuwe baasjes geplaatst. Alleen besloot het echtpaar dat haar had geadopteerd dat ze niet voor el kaar bestemd waren. Het stel ging scheiden en de hond belandde vervolgens terug in het asiel. Bonita geeft een paar dikke leb- bers over mijn gezicht. Neem me alsjeblieft mee lijkt ze wel te zeg gen. radilf. M - ÏM Het Festival van Zeeuwsch- Vlaanderen is begonnen. Het thema van de viering van het 200-jarig be staan van Zeeland werd overgeno men. Ook het festival wil verbin den en zocht naar de verbanden tussen de muziek en de historie. Het uitnodigen van het Nationaal Orkest van België werd het feeste lijke randje genoemd. Een dag eer der speelde het Gaudi Kwartet in Hengstdijk, maar diezelfde avond speelde ook het Zeeuws Orkest (HZO) het programma in Middel burg dat zondag 12 oktober in het festival gebracht wordt in de Kir- ke in Westdorpe. HZO nam die avond ook afscheid van chef-dirigent loan Berkhemer en bracht een aantrekkelijk pro gramma. De Prélude a l'après mi di d'un faune van Debussy met de typische dromerige sfeer en verzorgde soli door de blazers werd iets te weinig sensueel ge speeld. Het was een beetje een uit gebluste faun, maar in Westdorpe wordt iets bijzonders vertolkt: vol gens het programmaboekje van het festival wordt dan een vrou welijke (onbestaande) faun ten to nele gevoerd. De Sinfonia con certante voor viool en altviool in Es, KV 364 van W.A. Mozart met als solisten Sjaan Oomen (viool) en Dana Zemtsov (altviool), kreeg een ietwat lome invulling. k I De warmte in de zaal was hier wellicht debet aan. De twee solis ten dialogeerden goed en de ca dens in het Allegro maestoso mocht er zijn. Het Andante werd (te) langzaam vertolkt en kreeg daardoor iets slepends waardoor de sfeer van wanhoop erg dik in de verf werd gezet. Het leek of HZO tijdens de uitvoering van de derde symfonie van Brahms, de knop had omgedraaid. Er werd be- Del Rey (1959) legt zich al meer dan drie decennia toe op het re construeren van de soundtrack van de akoestische Amerikaanse folk- en blues-, country- hillbilly- en jazz-tradities. Dat doet ze voor al door in dat verleden te graven en vergeten tunes een nieuw le ven te bezorgen. Met regelmaat voegt ze eigen muziek en songs in diezelfde tradities aan die on uitputtelijke bron toe. 'Oldtime roots music' waarmee ze thuis op groeide en die haar, na een kleine onderbreking als tiener, nooit meer losliet. Met een kraakhelde re stem en de ook al traditionele Amerikaanse akoestische metalen gitaar en ukelele toert ze alleen of met gelijkgestemde geesten door de States en de rest van de wereld om die muziek uit te dragen. De uitnodiging van Sjef Hermans is begrijpelijk, want hij vist met zijn band in dezelfde vijver als Del Rey. Zij geeft ze colleges over de muziek en speeltechnieken. Aan de basis van die kennis ligt behal ve een enorm muzikaal talent een bijna wetenschappelijke speur tocht naar die muzikale roots. Van Memphis Minnie tot Missis sippi John Hurt en van Apala- chian folk tot jugband, niets bleef verborgen. Ze documenteerde haar ervaringen op onder meer veertien albums. De laatste ver scheen dit jaar onder de titel 'Art Work' met 12 tunes en songs uit de jaren '20 en '30 van de vorige eeuw. „Van die traditionele mu ziek gaat een enorme vitaliteit uit. Dat inspireert me om het uit te dragen. Het geeft me nog steeds het gevoel dat ik naar ieder optreden iets meeneem dat de door Janneke Koster Hond van vorige week Buldog Denzei uit het Vlissingse asiel zit nog steeds te wachten op een baasje. - >r Feestelijk randje door Jeanette Vergouwen Del Rey in de Spot met door René de Dreu I Bonita foto Ronald den Dekker MIDDELBURG - Frontman Sjef Her mans van de band Champagne Charlie heeft de Amerikaanse gita- riste en zangeres Del Rey uitgeno digd in de Spot. Zij heeft toege hapt en treedt vrijdagavond 10 ok tober op in dit Middelburgse pop centrum.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 70