Spekman wil vaker activisme van PvdA Hulporganisaties creatief bij binnenharken geld 66 Ik hoop op een Lourdes-achtig wonder en dat Teuntje straks weer kan zien 6 BINNENLAND Verkrachter Malta zegt te zijn 'afgeperst' Elke dierendag worden er dieren gezegend in de Amsterdamse Vredeskerk. Geblaf overstemt de preken. Zo gaat de PvdA 'als een bok op de haverkist zitten' bij de overhe veling van zorgtaken naar de ge meenten per januari 2015. Aller lei geledingen in de partij, van het wetenschappelijk bureau tot leden die in de zorg werkzaam zijn, worden daarbij betrokken. Zij zullen meteen aan de bel trek ken als bij de decentralisatie iets mis dreigt te gaan. Spekman zegt te beseffen dat er veel onzeker heid is bij burgers over het overhe velen van de jeugdzorg en de lang durige zorg naar de gemeenten. Hij wil dat de PvdA 'partijbreed' de vinger aan de pols houdt. Zowel positieve doorbraken als problemen moeten worden gesig naleerd, onder meer door te pra ten met cliënten en werknemers in de zorg. Raadsleden en wethou ders van de PvdA worden ge traind om voorbereid te zijn op de veranderingen in de zorg. Er worden ook ombudsteams van de PvdA actief, die samen met raads leden en wethouders een oogje in het zeil gaan houden. VALLETTA - Nederlander Johan S., in Nederland veroordeeld voor twee verkrachtingen van vrou wen die hij met valium be dwelmd had, ontkent dat hij op Malta weer in de fout is gegaan. Hij beweert dat een vrouw uit dat land hem probeert af te persen en hem beschuldigt van verkrach ting na een zakelijk geschil. Volgens de vrouw heeft S. haar meerdere keren verkracht. Ook zou hij haar 25.000 euro hebben afgetroggeld via een vals bedrijf. Volgens S. heeft de vrouw een schuld van 27.000 euro en wei gert ze te betalen. Het bedrijf be staat wel degelijk. S. zou zijn aan geboden dat de fraudezaak zou stoppen als hij de vrouw 3500 eu ro zou betalen. Voor 7000 euro zou zij ook de verkrachtingszaak laten schieten. S. is daar niet op in gegaan, stelt hij. AMSTERDAM - Teuntje (bijna 13) is blind en zit in een soort kinder wagen. De hondenbuggy staat naast baasje Marion Koggink, die zaterdagmiddag op het voorste bankje van de Amsterdamse Vre deskerk wacht op de dierenzege ning. „Ik hoop dat er een Lour- des-achtig wonder plaatsvindt en dat Teuntje straks weer kan zien." Koggink zegt het met een knip oog, maar hoopt stiekem toch een beetje dat er een wonder ge schiedt. De zegening in de rooms-katholieke Vredeskerk vindt al sinds 1999 jaarlijks plaats op dierendag. Het idee komt van parochiesecretaris Elly Visser. „Binnen de kerk is er niet zoveel Het heeft de sector creatiever en innovatiever gemaakt in de zoek tocht naar 'nieuw geld', blijkt uit het boek dat Partos publiceert bij haar 10-jarig bestaan. Met het boek Van Start-ups tot Striphelden, innovaties in ontwikkelingssamen- aandacht voor dieren", zegt zij. „Dus één keer per jaar mogen we best eens bij ze stilstaan. Dieren zijn immers ook onderdeel van de schepping en daar horen wij goed voor te zorgen. Bovendien zijn dieren vaak een 'zegen' voor de mensen, bijvoorbeeld omdat ze eenzaam zijn en in hun dier een kameraad vinden." Op de dienst zijn zo'n vijftig men sen afgekomen, vergezeld van on geveer evenzoveel dieren. Het leeuwendeel van de baasjes heeft een hond bij zich. Een vrouw sjouwt zelfs vier chihuahua's mee in een hondenbuggy. Ook zijn er een hoop katten in kooitjes en een enkele cavia. Een paar men sen hebben alleen een foto meege bracht. In voorgaande jaren wa- werking wil Partos vooral de ken nis hierover bij ontwikkelingsor ganisaties onderling delen. Er wor den in het boek verschillende trends genoemd die nu in de sec tor spelen: samenwerking met be drijven, organisatorische vernieu wing, meer openheid en het ont wikkelen van bedrijvigheid in ont wikkelingslanden. „Sommige organisaties zien be drijven als een nieuwe geldbron en andere gebruiken de specifieke kennis van ondernemingen. Be ren er ook altijd wel reptielen, vo gels en vissen. Er kwam zelfs een keer een boer met een kalf. Lars Frendel leidt de dienst. „We zijn hier vandaag bijeen om stil te staan bij de dieren", trapt hij af. Een hond begint luid te blaffen, waarop Frendel ad rem zegt: „Dat wordt meteen bevestigd." De fran ciscaner vertelt wat over Francis- cus van Assisi en iemand van de Dierenbescherming over zijn werk. Een kakofonie van geblaf overstemt de praatjes. drijven laten op hun beurt zien dat ze maatschappelijk relevant zijn en poetsen zo hun publieke imago op", schrijven de auteurs van het boek, Menno Bosma en Peter van Lier. Philips, TUI Nederland, ANVR en Johnson Johnson zijn enkele grote namen die zich samen met ontwikkelingsorganisaties inzet ten voor een betere wereld. Er is tevens meer openheid geko men. Zo laten organisaties als Ox- fam Novib en dance4Life hun ach- Hoogtepunt van de dienst is de ze gening. Eén voor één melden de baasjes zich bij Frendel, die tel kens een persoonlijk woordje klaar heeft voor dier én mens. On der het toeziend oog van een stuk of acht fotografen besprenkelt hij het dier vervolgens met wijwater. Een van deze dieren is Shady, driekwart chihuahua en één kwart pinscher. Al voor het zesde jaar op rij laat baasje Petra Surink haar zegenen. Surink: „Voordat Shady de eerste keer de zegen ont ving, schopte ik een keer per onge luk tegen haar pootje. Sindsdien is er niks ergs meer gebeurd." Gods wegen zijn echter ondoor grondelijk, blijkt meteen daarna. Een net gezegende chihuahua valt bij buitenkomst van een 30 centimeter hoog muurtje. Het beestje blijft even voor dood lig gen, krabbelt dan op en hinkt met één pootje omhoog naar zijn ba zinnetje. Die pakt hem op, poeiert de verslaggever af en rent naar een taxi. Op naar de dieren arts, op dierendag. terban vaker inhoudelijk meeden ken. Of ze laten bedrijfsambassa- deurs naar kleine ondernemers in derdewereldlanden afreizen om advies te geven. Partos-directeur Bart Romijn is erg in zijn nopjes met de veer kracht van de sector, omdat die door verminderde subsidies een flinke veer heeft moeten laten. „Maar het blijken veelal organisa ties te zijn waar gedreven mensen werken met een behoorlijke dosis creativiteit." Executieverkoop Belastingdienst Pater Lars Frendel zegent twee hondjes tijdens de dierenzegening zaterdag in de Amsterdamse Vredeskerk. foto Herman Wouters/HH Dierenzegening kan val hondje niet voorkomen DEN HAAG - PvdA-voorzitter Hans Spekman wil dat zijn partij veel va ker 'activistische politiek' gaat be drijven. Nu veel maatregelen uit het regeerakkoord door het parle ment zijn, is daar ruimte voor, zei hij gisteravond in het tv-program- ma Nieuwsuur. „En die ruimte gaan we gebruiken." door Emiel van Dongen AMSTERDAM - De Nederlandse ont wikkelingshulp bestaat 65 jaar en bruist volgens brancheorganisatie Partos van de vernieuwing. Die is mede ontstaan door verminderde bijdragen van de overheid. Marion Koggink, baasje Voor alle executieverkopen van de Belastingdienst regio Zuidwest Zie Veilingdeurwaarder.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 6