Record honden wassen ruimschoots gebroken Recente verleden van Wissenkerke te boek SCHOUWEN-DUIVELAND 21 13 november BOG ONLINE EXECUTIEVEILING MAANDAG 6 OKTOBER 2014 RENESSE - Er gaan veel makke scha pen in een hok, maar er gaan nog veel meer brave honden op een parkeerterrein. En zelfs wanneer al die honden ombeurten in de tobbe moeten, valt er nauwelijks een onvertogen grom of blafje. Mirjam van Oord leverde zaterdag een grote prestatie door het we reldrecord honden wassen ruim schoots te breken. Maar ook de honden verdienen een pluim, net als hun baasjes, want die moesten soms lang in de rij voordat hun viervoeter aan-de beurt was. Mirjam van Oord moest 168 hon den wassen om het recor.d in Guinness Book of Records te bre ken. Ze begon om acht uur 's och tends en brak het record al om kwart over twee. Maar de rij bleef groeien en Mirjam waste vrolijk verder, voor de lol. De Hondenkapper't van Zierik- zee, zoals ze bekendstaat, deed de eerste 168 overigens ook met zich- baar plezier. Dat straalde af op de beesten. Sommige keken tamelijk wanhopig als ze in een van de twee badkuipen werden gehesen, maar zodra de lauwe douche erop ging, lieten ze zich braaf in een sopje zetten. Daarna mochten ze, na eens lekker uitschudden na tuurlijk, naar de droog- en borstel- ploeg. Sommige honden kregen nog een klein kappersbeurtje, en van lieverlee liepen er op het par keerterrein heel veel erg schone honden rond. Want er was een uitgebreid pro- Mirjam van Oord waste er veertig meer dan voor het breken van het record no dig was: 208 honden gramma voorzien voor de baasjes. Terwijl verschillende artiesten het podium beklommen, wonnen sommige baasjes bij de dierenkli niek wat informatie in over kleine kwaaltjes en ongemakjes. Ook op de tafel bij de dierendokter lieten de honden zich braaf bevoelen en in de bek kijken. Mirjam had tot vier uur de tijd, volgens de regels van het Guin ness Book. Een paar minuten voor vier uur werd hond 208 in de badkuip gezet, een kleintje wel iswaar, maar ook die moest alle aandacht en zorg krijgen. Ze red de het precies binnen de tijd. De gene die het record honden was sen nog eens wil verbreken, mag wel van goede huize komen. De Dog Soap, zo heette het evene ment, was natuurlijk geen soap zonder liefde en een huwelijk. Daarvan werden er een paar geslo ten, ook tussen honden van het zelfde geslacht. Mirjam van Oord liet zich sponso ren door verschillende Schouwse bedrijven. De opbrengst van de Dog Soap gaat naar de stichting Dier& Wens, die voor mensen met een beperking een dierenwens ver vult. AUCTIONS Dam 18, Zierikzee Notaris: mr. R.H. Meppelink LOYENS LOEFF N.V. WINKELPAND Amsterdam 020 - 578 57 85 Wie uit het dorp komt en gevoe lig is voor nostalgie of wie er van buiten is gaan wonen en een com pacte cursus dorpskennis wenst, haalt er zijn hart aan op: 180 fo to's van alle aspecten van het dorpsleven met uitgebreide be schrijvingen - zelfs de naamsver meldingen zijn vrijwel compleet. Veel verdwenen dorpsgezichten komen terug op het netvlies: de oude Hervormde kerk, molen de Graanhalm, de Mulo en het stevi ge winkelbestand met bakkers, slagers en overige winkeliers. Ruimte is er ook voor markante dorpelingen: zoals dorpsomroe per Aart Kramer en krantenbezor ger Wim Scherp. Die kreeg na vijf tig jaar dienst van de PZC een re ceptie voor zijn abonnees aange boden. Dat waren nog eens tij den... Deel 27 gaat over Kamperland. De auteur zoekt nog een hulpcomité. Je bent een Spaanse waterhond of je bent het niet. Bako (9) liet zich de wasbeurt welgevallen. Drogen hoefde niet, want Bako komt bijna droog uit het water, foto Ronald den Dekker door Mieke van der Jagt Conform ex. art. 3:268 BW juncto 3:254 BW. Onvoorwaardelijke schriftelijke biedingen voor de veilingen kunnen tot en met woensdag 29 oktober 2014 worden ingediend bij de notaris. Veiliogvoorwaarderi liggen vanaf 8 dagen voorde veiling ter inzage btj de notaris. Bieden kan via interneten via computers in de veilingzaai: Kryptonweg 8,3812 RZ Amersfoort. Meer info over de veiling en objecten: www.bog-auctions.com. door Claudia Sondervan WISSENKERKE - Publicist Cees van den Bovenkamp ving al van 25 Zeeuwse dorpen de recente ge schiedenis in zijn reeks Uitgebeeld Verleden. Nummer 26 is net uit en bestrijkt volgens het beproefde stramien van Van den Bovenkamp zowat een eeuw Wissenkerke.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 59