De Stene Brug wint eenvoudig Zeeuws record Niels Mesu Delta Sport komt met de Tovaal laat bonuspunt liggen tegen koploper Walcheren laat zich uit het spel halen in Best 20 SPORT Hekkensluiter TTCM verliest nipt in Vught De Geslootene Boom-De Stene Brug 0-8: De Bevelanders waren op alle fronten de betere van de thuisploeg in Sas van Gent. On danks twee reserves bij de bezoe kers waren de onderlinge verschil len fors. Rob van Linden, Wim de Kok, Nico Peeters en Emile de Witte wonnen vrij eenvoudig, 't Bierwinkeltje-Bevelandse Ta felridders 6-2: Het streekduel ken de pittige verschillen. Rinus Rijk kon de eer redden voor de Beve landers. Opmerkelijk was de ne derlaag die routinier Jan West- dorp leed tegen de net achttien jaar geworden Michael Vink: 31-35. Rinus Kramer en André Ka- relse waren kansloos in hun par tijen. 't Tapperijke-'s Lands Welvaren 1 6-2: Invaller Eric Niewenhuyse deed het namens de gasten op bord vier het beste met een 30-29-zege. Op bord drie verloor Martin Sturm met het kleinst mo gelijke verschil: 30-29. Op één en twee was sprake van een blama ge. Wil Ernst werd met 35-7 naar huis gespeeld en René Koetsier verging het niet veel beter: 35-14. De Stene Brug-De Distel Biljarts 3 2-6,4-8 in sets: In de bekerwed strijd tegen de tweededivisionist viel er voor de thuisploeg weinig te vieren. Alleen Edwin Geluk boekte een overwinning: 2-1 te gen Peter van Nassau. Wim de Kok en Joey de Kok verloren met deze cijfers en Ad Menheere ging met 0-3 onderuit. Kader. Kaderteam 's Lands Wel- varen-Bellevue 4-4: De thuis ploeg was dicht bij een overwin ning, maar omdat Jaap Cijsouw twee puntjes tekort kwam in zijn partij bleef het bij een remise. Jan Goudzwaard verloor ook, maar Jan Eickenboom en Peter de Bree zorgden voor het punt. HWA Verhaar/BKS-Kaderteam 's Lands Welvaren 2 2-6: De be zoekers bleven in Alblasserdam de bovenliggende partij. Alleen Sjoerd Breas moest voorrang verle nen aan Peter London. Pierre van den Bergh won van Piet Verhaar en Jos Breas voegde daar twee par tijzeges aan toe tegen Jaap Schmidt en Dick Exalto. Libre. Het persoonlijk kampioen schap vijfde klasse is gewonnen door Claudia van den Berge van Scheldezicht. Zij bleef vijf man nelijke tegenstanders de baas en wist met haar moyenne van 1.357 ook nog eens een plaats in de gewestelijke finale en promotie naar de vierde klasse af te dwin gen. ERFURT - Tijdeps langebaanwed- strijden in Erfurt heeft Niels Me su een Zeeuws record geschaatst op de 5000 meter. De Middelburgse marathonschaat ser reed sinds lange tijd weer een wedstrijd op de lange baan en scherpte daarbij het uit 2004 stam mende record van Niels Goverse (6.48,44) aan met ruim zes secon den. Zijn tijd van 6.42,31 was tevens een verbetering van zijn persoon lijk record met 10 seconden. - Mannen. Delta Sport-Helius 19-16: Twee keer ging het fout bij een snelle te genaanval van Delta Sport. Guust Sluijs, de linkerflankspeler, miste beide keren een niet te missen kans. Toch maakte de linkshandi ge handballer zich nog wel belang rijk. Eén minuut voor tijd benutte hij namelijk zijn derde break wel: 18-16. De strijd was meteen be slist. „Met die derde was ik wel heel blij", zei Sluijs na afloop. Al met al kende de Zierikzeesé ploeg een moeizame seizoens start, maar wel eentje met een goede afloop. HWC-sv Orion 32-32: De Beve landse equipe heeft op het lande lijke toneel direct zijn visitekaart je afgegeven. Op Vlaardingse bo dem prikten de handballers uit Heinkenszand er liefst 32 binnen. Ron van Dalen was in de open partij de absolute uitblinker. Hij liet de Zuid-Hollandse verdedi ging zestien keer zijn hielen zien. Coach Jaap Sinke wist op voor hand welk spel er op de mat ge legd zou worden. „HWC speelt met veel tempo. Dat heeft ons in de kaart gespeeld." Sjoerd Jongepier ontbrak gisteren wegens een heupblessure. Komend weekeinde wacht de der by in eigen huis tegen Delta Sport. Internos 2-EMM 20-17: Kort voor de competitiestart stapte EMM- handballer Kevin Meulmeester over naar concurrent Delta Sport 2. Dat was zonder meer een ader lating voor de tweedeklasser. De linkeropbouwer prikt immers de ballen vrij makkelijk binnen. Tovaal begon sterk, maar Nieuwe- gein opende de score in de elfde minuut. De Goesenaren werden daardoor wakker geschud en na een break van Jac Markusse zorg de Matthijs van Roemburg op aan geven van Brian Hendry voor de gelijkmaker: 5-5. Halverwege de eerste helft kwam Nieuwegein via een penalty-kick op 5-8, maar voor rust stelde Tovaal orde op za ken. Hendry rondde sterk voor- waartsenwerk van Harm Moes en Maghiel Hanse in de hoek van het veld af: 10-8. Na rust drukte Tovaal door. Na op nieuw sterk voorwaartsenwerk zette Alex Vlieland zijn team op een 15-8-voorsprong en Maurice Boelhouwers voegde daar met de eerste trefzekere kick van de wed strijd nog twee punten aan toe. Tovaal had nog ruim een half uur om op zoek te gaan naar de vierde try, die ook nog eens een bo nuspunt op zou leveren. Een penalty drie minuten voor tijd bood een riante mogelijkheid op een score vanuit een line-out, maar bleef onbenut en uit de te genaanval kwam Nieuwgein te rug tot 17-15. De vrouwen van Oemoemenoe uit Middelburg waren te sterk voor Hookers. Na een 21-o-voor- sprong bij rust werd het 33-7. VUGHT - In de eerste divisie ver loor TTC Middelburg zaterdag -nipt van JCV. Op bezoek in Vught ging de Walcherse hekkensluiter met 6-4 onderuit tegen de num mer voorlaatst. Tot drie wedstrijden voor het ein de leek de kans op winst aanwe zig. Na vijf enkelspelduels en een dubbelpartij was de stand 4-3 in het voordeel van de thuisploeg. Rini Kasse (2x) en Sören de Witte zorgden voor de Middelburgse punten. Van de drie nog te spelen partijen moesten er vervolgens twee ge wonnen worden om de eindover winning in de wacht te slepen. Mare Hackenberg en Kasse verlo ren echter, waardoor de wedstrijd was beslist in het voordeel van JCV. Doordat De Witte zijn laat ste partij nog wel won, eindigde het duel in 6-4. Vrouwen. Derde klasse. Best-Walcheren 4-1 (1-1): Met na me in de eerste helft was het duel evenwichtig. Het was dan ook niet geheel verrassend dat Wal cheren na een half uur uit een strafcorner via Caro Schuitema de leiding nam. Drie minuten later kwam de thuisploeg op gelijke hoogte. Er was toen al enige irrita tie bij Walcheren over aanvechtba re scheidsrechterlijke beslissin gen. De vlam sloeg echt in de pan toen het arbitrale tweetal een on rechtmatig doelpunt van de thuis ploeg goedkeurde. De emoties lie pen zo hoog op dat er een afkoe lingsperiode van vijf minuten moest worden ingelast. Daarna was Walcheren zo ontdaan dat het niet meer het niveau voor de 2-1 haalde. In de slotminuten scoorde de thuisploeg nog twee keer. Eén klasse hoger speelden de hockeysters van Rapide gelijk te gen Dopie uit Delft. Het duel in Hulst eindigde in 1-1. Een veel feller Dopie opende al na vijf minuten de score. Naarmate het duel vorderde, kreeg Rapide meer greep op de wedstrijd. Na 23 minuten zorgde Eva d'Hooghe voor de gelijkmaker. Rapide zat na de doelwisseling be ter in de wedstrijd, maar deed niets met het overwicht. door Joop van den Oudenhoven KWADENDAMME - De Bevelandse ploegen hadden wisselend succes in de derde divisie driebanden, de nationale beker en de kadercompe titie. Routinier Jan Westdorp verliest verrassend van de net achttien geworden Michael Vink. I Een aanval van Delta Sport, foto Ronald den Dekker MIDDELBURG - In hun eerste wed strijd van het seizoen wonnen de handballers van Delta Sport giste ren ternauwernood. De hoofdklas ser versloeg in de nieuwe sporthal van Zierikzee Helius met 19-16. Orion, de debutant in dezelfde competitie, verraste met een 32-32-gelijkspel bij HWC. Bij de ploeg uit Heinkenszand scoorde Ron van Dalen zestien keer. door Hans Markusse GOES - De rugbyers van Tovaal ver sloegen op een drukbezocht sport park Het Schenge koploper Nieu- wegein met 17-15, maar keken toch met een katerig gevoel terug op de wedstrijd. Waar de Goesena- ren zelf een bonuspunt voor het grijpen hadden, kregen de gasten er in de slotminuut eentje cadeau. door Peter Snelders VLISSINGEN - In een bij vlagen irri tant duel onder een matige arbitra le leiding moest Walcheren met met 4-1 buigen in de uitwedstrijd bij Best. Die uitslag was geen juiste weergave van de verhoudingen in het veld. Een gelijkspel had zelfs niet misplaatst geweest.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 52