SNIPPI Broeksema doorbreekt hegemonie van springruiters PSV Hulst Korfballers TOP voelen zich bestolen -j- SPORT 19 Middelburgse dammers op basis van bordpunten aan de leiding VERHUUR VER Hp Al vroeg in de wedstrijd van Mid delburg won Peter Schunselaar. Daarna volgden de winstpartijen elkaar in hoog tempo op. Piet Al- laart won dankzij een eindspel truc, Wim Koppejan was in het klassieke speltype slagvaardiger dan zijn opponent en Piet Nieu- wenhuijzen sloeg vanuit een min dere stand toe met een vernieti gende damcombinatie. Na een se rie gelijke spelen kon Wim Kalis, de sterkste speler bij DEZ, tegen een taai verdedigende Evert Wis- kerke de eerste zege voor de bezoe kers pakken! Danny Wattel gaf de uitslag met een zege aan het derde bord nog iets meer glans. De dammers van PWG zetten hun tegenstanders al vroeg op ach terstand. Ko Louwerse won door een lichte combinatie een schijf en de partij. Aart Walraven speel de op zijn beurt een perfecte om singelingspartij waarin zijn tegen stander helemaal vastliep. De spanning kwam terug in de wedstrijd na nederlagen van Rian- ka van Ombergen en Cor Boot, maar toen de jonge Jacob Provoost handig profiteerde van foutjes van zijn opponent stond PWG op nieuw op voorsprong. Die werd niet meer uit handen gegeven: de laatste twee partijen, van Kees Rijk en Jos de Wild, eindigden in een gelijkspel. Briquet stuurde als eerste starter in de barrage van M/Z de schim melmerrie Snow White foutloos in 38,82 seconden over het par koers. Naar later bleek gooide de amazone uit Vogelwaarde hier mee de deur meteen in het slot. Broeksema haalde met Lady Dy M nog alles uit de kast. Hij was ook ruim zeven seconden sneller dan Briquet, maar haalde met de mer rie een balk naar beneden. Beter verging het Broeksema met Lady Dy M in de klasse L. Met een bekeken, foutloze rit en een tijd van 34,95 seconden was de combi natie uit Ritthem overtuigend de beste van de vijf deelnemers in de beslissende ronde. Margot Ver- mue uit Kwadendamme eindigde met de merrie Uniek als snelste vierfouter op de tweede stek. Carlijn Leewis won zaterdag tij dens de dressuurwedstrijd van PSV De Paardebloem beide rubrie ken in de klasse Z. De amazone uit Hoedekenskerke stuurde Wes- terschelde's Cold As Ice in beide omlopen met 62,94 procent naar de overwinning. De score van 61,76 procent was voor Anneke Phernambucq uit Kwadendamme en de merrie Celrite goed voor de tweede stek. Maxime Lefeber uit Koudekerke danste in L2 met Domencio in de eerste proef naar een overtuigende overwinning (70,00 procent). De Ritthemse Samantha Miltenburg eindigde met de ruin Final op de tweede plaats (67,00 procent). In de tweede proef liep Lefeber met de ontketende vosruin naar de ho ge score van 71,66 procent De com binatie sloeg daarmee een gat van bijna vijf procent met Marie- Aniek Bruijnooge uit Yerseke met de merrie Britt. KCR-TOP 22-19: De teleurstelling overheerste bij TOP. Niet alleen over de nederlaag, maar vooral ook over de invloed van de scheidsrechter op de wedstrijd. De boosheid verbijtend sprak coach Arco Goedkoop van „handicaps" die zijn ploeg ondervond bij de na delige arbitrale beslissingen. Daar naast was de Arnemuidse ploeg niet scherp genoeg in de afron ding, waardoor TOP in de laatste tien minuten toch nog verloor bij de middenmoter. Scores TOP: Jeanine Marijs 6, Jurriaan Bouwens 5, Petra van Belzen, Emme- lie Bouwens en Remco Bezemer 2, Anita de Ridder en Corné Bezemer 1. De Meervogels-Swift 20-17: Swift zag de positieve spelopvatting niet beloond in Zoetermeer. Het Mid delburgse achttal was op beslissen de momenten onfortuinlijk. „We haalden wel een voldoende, maar geen acht", oordeelde coach Den nis Plantinga. Dylan Gillissen en Gijs Gillissen 1. DES-Fortis 13-11: Eersteklasser For- tis verdedigde beter dan in de voorgaande duels, maar scoorde moeizaam in Delft. De Souburgse ploeg speelde pas in het laatste kwartier met echte passie, maar toen was het al te laat om nog iets te kunnen uitrichten. „Dit is een gemiste kans om uit de onderste regionen weg te komen", realiseer de coach Chaïm Koole zich. Scores Fortis: Remco Crucq 4, Rens van den Driest 3, Joyce Schoonaard 2, Kim Baas en Pascal Koppejan 1. KVK-Stormvogels 15-14: KVK leek in de tweede klasse Stormvo gels bij rust (9-4) al klem te heb ben, maar slaakte na zeventig mi nuten een zucht van verlichting dat er een puntje over was geble ven van de royale voorsprong. De Westkappelse ploeg maakte een flinke inhaalslag. Tonia Verdonk zorgde ervoor dat de punten toch in Kapelle bleven. DVS-Ondo 16-14: Dat Ondo na rust (7-5) aanvallend beter uit de verf kwam, woog niet op tegen het overwicht van de vier vrou wen van koploper DVS. De dames uit Sint-Laurens kwamen handen en voeten tekort om hun tegen standsters, die dertien keer scoor den, van het lijf te houden. NIO-Seolto 13-10: Het zit derde klasser Seolto niet mee. Afgereisd zonder Dennis Goedgebuur - een f nieuw blessuregeval - bezorgde drie uur fileleed de Vlissingers geen goede wedstrijdvoorberei ding. Er volgde een mager duel. Scores Seolto: Wouter Harthoorn 3, Mayella Kuizinga, Ralf Dourlein en Mick Goedegebuur 2, Lieve Middel- hoek 1. Paal Centraal-Togo 9-10: Na een matige eerste helft (6-4) herstelde Togo zich enigszins in het tweede bedrijf. Het gehaaste was er toen uit. Tot zeven minuten voor het einde hield de Goese ploeg een gaatje van twee punten. Daarna werd het toch nog spannend. Gemini-Blauw Wit 11-11: Het was een rommelige wedstrijd die geen winnaar verdiende. Daarvoor dwongen beide ploegen te weinig af. Bij Blauw Wit zat de kneep vooral in het niet afmaken van kansen. Zaterdag komt koploper Reeuwijk op bezoek in Kloetinge. Bij winst kan Blauw Wit de posi tie overnemen. w. Scores Blauw Wit Ivo Flipse en Mar ty de Vilder 3, Kirsten Verschuure 2, Romy Abbink, Annemarijne Holl en Lienke Vet 1. ten in de tweede helft een door loopbal. Een 'dakje' noemen ze dat in korfballand. Als tegenstan der voel je je dan even niet al te prettig. In het vervolg van de veldcompeti- tie hoeft Tjoba geen druk meer te voelen, zo liet Van den Broeke we ten. De ploeg hoeft namelijk hele maal geen kampioen te worden. Men heeft niks te zoeken in de hoofdklasse, is de heersende opi nie in 's-Heer Hendrikskinderen. Maar gaat het team dan aan het einde van het seizoen expres ver liezen? „Nee, hoor", verzekerde Van den Broeke. „Het is ook niet dat we echt geen team hebben voor in de hoofdklasse. Als het zo loopt dat we kampioen worden, dan loopt het zo. Maar ik denk dat ze bij Tempo en TOP veel liever promoveren dan bij ons." MAANDAC 6 OKTOBER 2014 taurant HPOOWSfttAAI JjMS S-CWftVKNPOtOÉR l( door Daaf Kasse MIDDELBURG - De twee Zeeuwse damteams die uitkomen in de na tionale competitie, hebben in de tweede speelronde een optimaal resultaat behaald. Middelburg won met 14-6 van DEZ Hardinxveld- Giessendam en gaat nu op bord- punten aan kop in de eerste klasse C. PWG 's-Gravenpolder boekte in de uitwedstrijd tegen Damcombina- tie Nijmegen de eerste zege van het seizoen: 11 -9. door Lucien Roelandt VROUWENPOLDER - De springrui ters van de PSV Hulst traden zater dag tijdens de wedstrijd van Oran jezon in manege De Eendracht in Vrouwenpolder op de voorgrond. Ellen Briquet stuurde in de klasse M/Z Snow White naar de overwin ning. Carolien de Bruyn toonde zich met de merrie Bersina de bes te in B. Met de overwinning in L doorbrak Bastiaan Broeksema met Lady Dy M de hegemonie van de Zeeuws-Vlamingen. Ellen Briquet bleef Bastiaan Broeksema in de klasse M/Z voor in Vrouwenpolder. door JaapJan Ritsema VLISSINGEN - Het was geen goede dag voor de overgangsklassers TOP en Swift. De twee Walcherse ploegen verloren. TOP lag op koers voor de vijfde zege op rij, maar ging toch nog onderuit. Swift ver loor ook in de zesde speelronde en staat daardoor op de laatste plek. Scores Swift: Lennart Hoogenboom 7, Aisja Zuidweg en Joren Gilissen 3, Mirella Pouwer, Rachel Verhagen, Scores KVK: Lennard Volkers 6, San- der Slabbekoorn en Tonia Verdonk 3, Koen Volkers 2, Saskia Ruissen 1 Scores Stormvogels: Arjen Schoe 5, Niek Peene 3, Kristiaan Gabrielse 2, Emmely de Visser, Petra Rijn, Jonathan Koets en Sander Verrijzer 1. Scores Ondo: Thomas Mesu 6, Ro nald Wisse 4, Linda Burger, Annemie- ke Toerse, Jeroen Mesu en Job Har- tingsveldt 1. Scores Togo: Wietse de Munck 4, Anouk Hazelaar, Marten Postema en André Goossens 2. wil en dank Tjoba-korfballer Niels Westmaas met een doelpoging in het thuisduel met Tempo. Rechts kijkt ploeggenote Anoek Braam toe. foto Mechteld Jansen Scores Tjoba: Dennis Broerse 9, Dirk-Jan Westmaas 4, Patrick de Brui ne 3, Esmee Walraven 2 en Demi Mondeel 1. L--

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 51