Mytilus stunt tegen nog ongeslagen koploper 18 SPORT VELDKORFBAL Tjoba verslaat concurrent Tempo en heeft nu drie punten voorsprong op de Alphense nummer twee. SKNWK trekt goede lijn door Vosmeer op de valreep met lege handen roducts WIK'57-SKNWK 0-6: SKNWK had tegen WIK'57 geen enkele moeite om het totaal na vijf wed strijden op dertien punten te brengen. In de eenzijdige wed strijd scoorden Robert Padmos, Stefan Vermeer, Carlo van der Maas en Wilco de Valk voor de rust. In de tweede helft waren George van Heukelom en Leen- dert van Heukelom de doelpun tenmakers. SKNWK verzuimde om nog verder afstand te nemen. Rillandia-Halsteren 4-1: Rillan- dia opende al na zes minuten de score via Diego van den Heuvel, maar moest daarna lang wachten voordat de voorsprong verder uit gebouwd kon worden. Pas na rust werd het 2-0 en 3-0 door Laurant Roeland en Arjan Koopmans. Sjoerd Marcusse verkleinde de achterstand tot 3-1, maar het was uiteindelijk Wannes Kloet die de marge definitief op drie treffers bracht: 4-1. Halsteren moest in de slotfase nog met tien man verder, omdat een van de verdedigers een twee de gele kaart ontving. SPS-Alliance 3-2: Halverwege de wedstrijd leidde SPS met 2-0 en leek de eerste zege van dit sei zoen slechts een kwestie van tijd. In de tweede helft echter kwam Alliance terug, eerst tot 2-1 en in de slotfase van 3-1 tot 3-2. In de slotminuut werd het bijna nog 3-3, maar een derde tegendoel punt bleef SPS bespaard. Voor de thuisclub scoorden Leonard Quist, Jan Dey en (tien minuten voor tijd) Martin Quist. De doel puntenmakers van Alliance wa ren Hans Rops en Jerome de Cler- cq. Rimboe-Stavenisse 5-0: Rimboe domineerde van de eerste tot de laatste minuut. Tugay Yagburlu- bas opende in de eerste helft de score. Na rust voerden Ahmet Gu- ven, Hakim El Kaarbouchi, Jeffrey Jurgens en Fatih Dayi de score ver der op. 'S-HEER HENDRIKSKINDEREN - Tjo- ba-trainer Jouri van den Broeke vond zelf ook dat hij wel een beet je ongeloofwaardig overkwam na de overduidelijke overwinning (19-11) op Tempo. Hij zei namelijk dat zijn team nog altijd niet de ti- telfavoriet is in de overgangsklas se C. „Maar alle andere mensen die naar de uitslag van vandaag en de stand in de poule kijken, zullen zeggen dat dat natuurlijk niet klopt", voegde hij er lachend aan toe. In de competitie op het derde ni veau van Nederland zijn er drie serieuze kampioenskandidaten: Tjoba, Tempo en TOP Arnemui- den. Op beide concurrenten liep het team uit 's-Heer Hendriks kinderen zaterdag uit. Het ver schil met Tempo is nu drie pun ten, het gat met TOP groeide naar vier punten. Ook als Tjoba komen de zaterdag bij TOP verliest, gaat het team van Van den Broeke als koploper de zaal in. „Dat is een luxe", zei hij. „Dit had niemand verwacht." Ook niet verwacht, was de supre- We vullen elkaar goed aan en willen allemaal hard voor elkaar werken matie van Tjoba tegen Tempo. De thuisploeg rolde het achttal uit Al phen aan den Rijn bij vlagen op. In de laatste tien minuten voor rust (van 8-7 naar 12-7) en de laat ste twintig minuten van de twee de helft (van 14-11 naar 19-11) kon den de Zuid-Hollanders het alle- maal.niet meer bijbenen. Tjoba had een goede rebound - met Niels Westmaas in het ene vak en Patrick de Bruine in het andere - en kon daardoor lange aanvallen opbouwen. Uiteindelijk viel de bal dan altijd wel een keer door het mandje. De speler die dat het vaakst liet gebeuren, was Dennis Broerse. Hij scoorde negen keer. „Het loopt weer lekker", zei hij met ge voel voor understatement. „Ik ben er een jaartje uit geweest. Ik heb vorig seizoen nog wel in het tweede meegespeeld, toen ze per sonele problemen hadden. Het was aan het begin van dit seizoen wel weer even wennen aan het ni veau in de overgangsklasse. Het tempo is hoger, je krijgt meer druk van de tegenstanders en het gaat er allemaal ook wat steviger aan toe. Ik heb een paar wedstrij den nodig gehad om er weer in te komen." Die negen treffers van zaterdag waren er echter nooit gekomen als niet het hele team lekker draai de, voegde Broerse er meteen aan toe. „We vullen elkaar goed aan en willen allemaal hard voor el kaar werken. We hebben nu ook meer rust in het team dan voor heen. We raken niet meer in pa niek als een tegenstander dicht bij ons in de buurt komt. Vandaag werd het verschil één keer twee punten, na een goede fase van Tempo. Maar we lieten ons er niet door afleiden. We gingen op de zelfde manier door en liepen ver volgens ook weer uit." Het hielp ook dat Tjoba bijna ze ventig minuten lang geconcen treerd verdedigde. „Die verdedi ging is al het hele seizoen onze grote kracht", zei Jouri van den Broeke. „We zijn niet voor niets de minst gepasseerde ploeg in de poule. We hebben in beide vak ken goede één-tegen-éénverdedi gers en onderscheppen onder de korf en in het voorveld ook veel ballen. We gunnen de tegenstan der vaak niet meer dan twee schoten per aanval. En als ze die dan missen, is de bal weer voor ons." Dat Tjoba zaterdag écht heerste in de verdediging, werd nog het dui delijkst gemaakt door Niels West maas. Hij blokte na vijftien minu- OUD-VOSSEMEER - Dankzij een ze ge op Terhole handhaafde SDO'63 zich zonder puntenverlies aan de leiding in de vijfde klasse van het zondagvoetbal. De koploper won met 4-1. Sluis speelde zich naar - de vijfde stek met een nipte over winning op Vosmeer. Vosmeer-Sluis 0-1 (0-0): De over winning van Sluis was verdiend. De bezoekers hadden de gehele wedstrijd het beste van het spel, maar mochten het zich aanreke nen dat -geen afstand van Vos meer genomen werd. Nadat in de tweede helft ook nog eens twee doelpunten van Sluis wegens bui tenspel afgekeurd werden, leek een o-o-eindstand in het ver schiet te liggen. Drie minuten voor tijd zette Veron Schram ech ter een vrije trap alsnog in een doelpunt om: 0-1. Mannen. Sliedrecht Sport 3-Forza 0-4 (14-25 22-25 4-25 23-25): Tegen een mix van aanstormende jeugd en ervaren spelers pakten de Schouw- se mannen uit met een onver wacht ruime zege. Forza was voor al door het midden trefzeker. Bo vendien bestookte Forza de thuis ploeg met een lastige opslag. Het resulteerde in de derde set in een walk-over. In de overige sets had Forza eveneens het initiatief. Mytilus-Erasmus 3-2 (20-25 18-25 25-23 25-19 15-9): Een echte thril ler, waarin de oude mannenploeg uit Goes als een diesel op gang kwam. Na twee setnederlagen haalde de formatie het beste uit zichzelf naar boven. Mytilus kreeg vat op het spel van de koplo per, die in de eerste twee competi tieduels geen enkele set had verlo ren. Met een goed sluitend blok en een veel scorende middenaan- val kantelde het duel in Zeeuws voordeel. WS'92-BOK 4-0 (25-15 25-17 25-21 25-18): Met veel jeugd in de gelederen betaalde het in de eer ste klasse debuterende BOK ook tegen de WS'92 leergeld. De Vlis- singse mannenploeg was in de eerste twee sets heer en meester. Hoewel BOK in het restant van het duel beter op het hogere tem po van de thuisploeg inspeelde, wikkelde WS'92 onbedreigd af naar een 4-0-zege. AVC'87-Voorwaarts 3-2 (16-25, 25-2124-26 25-1015-10): De bezoe kers kwamen in Tholen tot twee keer toe op voorsprong, maar trof fen in AVC'87 een taaie oppo nent, die na de derde set een doel treffend antwoord had op het Axelse spel. De thuisploeg profi teerde bekeken spelend van een overschot aan lengte. Dat leidde in de vierde set opnieuw tot de ge lijkmaker en in de beslissende set tot winst voor AVC'87. Vrouwen. BOK-Peelpush 3 0-4 (22-25 13-25 17-2517-25): Hoewel BOK de num mer twee van de ranglijst verdien stelijk partij bood, bleef de gepro moveerde ploeg met lege handen achter. „We zijn echt een stap ver der dan vorig jaar, maar spelen nog niet constant genoeg", zei trainster Hennie van Liere. Wisselvalligheid brak de thuis ploeg op. Bovendien vielen He- leen Vroman en Lieke Beumer in de tweede set geblesseerd uit. Van Liere: „Het tij zal keren, maar we moeten geduld hebben." Erasmus-Forza 3-1 (25-20 25-27 25-23 25-21): Een enerverend duel tussen twee teams die erg aan el kaar gewaagd waren. „We hadden minstens een puntje meer ver diend", zei Louise Vleugel. Nadat Forza in de eerste drie sets alles had gegeven, sloeg vermoeidheid in de vierde set toe. De kloof die de thuisploeg sloeg, werd in de slotfase verkleind. Tot winst kwam het echter niet. WS'92-Sliedrecht Sport 5 3-2 (25-12 25-13 23-25 23-25 15-8): Aan vankelijk was er geen vuiltje aan de lucht voor de Vlissingse vrou wen. WS'92 deelde de lakens uit en verzekerde zich in korte tijd van een 2-o-voorsprong. Daarna kwam de klad erin. De bezoekeft brachten WS'92 met een goede opslag in verlegenheid. Het leidde tot twee boeiende sets, waarin de thuisploeg nipt verloor. In de vijf de set werd de winst toch nog vei liggesteld. Dé titel favoriet, tegen door Eddy van der Hooft VLISSINGEN - Via een afgetekende 6-0-overwinning in de uitwedstrijd tegen WIK'57 blijft SKNWK on geslagen aan de leiding in de vier de klasse B van het zaterdagvoet bal. door Roeland van Vliet Dennis Broerse door Peter van Kouteren VLISSINGEN - De volleyballers van Mytilus zorgden zaterdag in de pro motieklasse voor een stunt. De Goese ploeg bezorgde koploper Erasmus de eerste nederlaag: 3-2. Forza won in de derde divisie op nieuw met 4-0 en verstevigde de koppositie. WS'92 en AVC'87 won nen in de eerste klasse eveneens. Bij de vrouwen boekte alleen WS'92 een zege.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 50