r l)t i i n p n t Goes scoort niet en verliest twee punten Zeelandia Middelburg handhaaft zich in top Colinda van der Steen beslist derby RCS wacht nog altijd namens Smerdiek met twee goals op eerste overwinning SPORT 17 op het middenveld zijn stempel niet drukken, terwijl Abdoe Ab- denbi ook niet echt los kon ko men. Na de pauze kabbelde het duel voort, totdat Lovette Felicia in de 71e minuut plots twee man l uitkapte en Vlissingen-doelman Jóan van Belzen in de korte hoek verraste. Pennings spoorde vanaf de kant zijn ploeg aan en Josimar Pattinama toonde zijn kwalitei ten als doelpuntenmaker. Eerst schoot hij uit een strafschop de gelijkmaker binnen en in de 85e Goes speelde geen goed voetbal en ging slordig om met de kan sen. „Vooral in de eerste helft speelden we niet goed", aldus as sistent-trainer Shannon Braaf- hart. „We creëerden niet veel kan sen en de de mogelijkheden die we kregen, wisten we niet om te zetten in doelpunten." In de tweede helft speelde de Be- velandse eersteklasser beter en kwam meerdere keren in de buurt van een doelpunt. Maar de keeper, het houtwerk en een do sis pech voorkwamen de vijfde overwinning op rij voor Goes. Een teleurgestelde Braafhart: „Frits Paap en Sherief Tawfik kwa men in de tweede helft allebei oog in oog met de keeper, maar maakten het niet af. Vervolgens raakten we nog de paal en werd er een bal van de lijn gehaald. Daartegenover stond slechts een klein kansje voor Velo. Op basis hiervan kun je stellen dat we twee punten hebben verloren." Reservedoelman Bart van Wuyck- huyse reisde niet mee naar Den Haag. Hij ligt overhoop met de technische staf, omdat niet hij maar Dennis Uyl vorige week werd verkozen om de geschorste eerste keeper Niels Zoutewelle te vervangen. „Bart was erg teleurge steld en is weggegaan", zei Braaf- hart hierover. „Hoe dit gaat aflo pen, weet ik niet. Hij heeft in ie der geval al wel een gesprek ge had met iemand van de techni sche staf. De toekomst zal het le ren." en 90e minuut bezorgde hij zijn ploeg alsnog de verdiende over winning. Bij Haaglandia liepen de frustraties nog hoog op en aan voerder Phiras Chehoudi kreeg na een opstootje met Pattinama nog de rode kaart. Zeelandia Middelburg-SC 't Zand 2-1: De overwinning van Zeelandia Middelburg was dikver diend. SC 't Zand leidde halverwe ge weliswaar met 0-1, maar was over de volle negentig minuten aanvallend nauwelijks gevaarlijk. De openingstreffer kwam in de twintigste minuut uit het niets. Kevin van der Kaaij scoorde met een fraai schot van buiten de zes tien. Nog voor de rust kreeg Da niel Wissel twee grote kansen, maar beide keren miste de spits. Zeven minuten na de rust, kort nadat ook Niels Luteijn een hon- derdprocentkans onbenut had ge laten, had Wissel wel succes. Weg gestuurd door Dennis Tukker schoot hij fraai raak. De beslissing viel een kwartier voor tijd toen in valler Rogier Veenstra op aange ven van Jorn Soethout de 2-1 bin nenschoot. HW'24-Madese Boys 0-2: Made- se Boys was niet alleen in fysiek opzicht sterker, maar voetbalde ook beter. Halverwege de eerste helft buitten de bezoekers het overwicht voor de eerste keer uit. Björn de Bruijn zorgde toen voor 0-1. De score werd in de 63e mi nuut verdubbeld door Richard Ramsteijn. Na rust probeerde HW'24 het met een extra aanval ler, maar goals leverde dat niet op. Smerdiek-Oostkapelle 2-0: Oost- kapelle ontsnapte in de beginfase aan een rode kaart, maar de ope ningstreffer van Smerdiek kon- cfen de bezoeksters niet voorko men. Uit een vrije trap van zo'n 25 meter schoot Colinda van der Steen na ongeveer een half uur raak. Oostkapelle - dat nog geen doelpunt heeft gemaakt dit sei zoen - ging op zoek naar de gelijk maker. Selena Paardekooper was dicht bij de 1-1, maar haar inzet raakte de lat. Smerdiek had het bij zonder lastig tegen de bezoekers. Oostkapelle had een punt ver diend. Van der Steen dacht daar echter anders over. Uit de counter zorgde ze een kwartier voor tijd voor de 2-0, waardoor de thuis ploeg de volle winst pakte. IJzendijke-Reiger Boys 2 2-1: Voetballend deden de ploegen niet voor elkaar onder, maar voor al in de eerste helft bleek IJzendij- ke uiterst effectief. De tweede kans voor de thuisploeg werd ruim een kwartier verzilverd. Kel ly van Leeuwe tekende voor de 1-0. Na een slippertje van de IJzen- dijke-keepster leek de 1-1 een feit, maar ze herstelde dit zelf. In de veertigste minuut zorgde Thea de Blaey voor de 2-0. Vanaf de rand van het strafschopgebied schoot ze de bal met links knap in de ver re hoek. Direct na de pauze kwam Reiger Boys 2 terug in de wed strijd. Het niveau van het duel daalde vervolgens. IJzendijke had nog een aantal mogelijkheden om op de counter toe te slaan, maar het bleef bij 2-1. MZC'11-Faja Lobi KDS 0-2: Het duel ontbrandde in de tweede helft. Tweedeklasser MZC'11 had het betere van het spel, maar door een foutje achterin kwamen de bezoekers op voorsprong. De thuisploeg liet zich niet van de wijs brengen en ging op zoek naar de gelijkmaker. De ploeg voetbalde goed, maar grote kan sen werden niet gecreëerd. Faja Lobi KDS loerde op de counter en dat sorteerde een kwartier voor tijd effect: 0-2. Toen knapte er iets bij MZC'11, waardoor het 0-2 bleef. Breskens verraste in deze klasse met een 3-2-zege op de gedeelde nummer twee Hoeven, terwijl RIA W de eerste doelpunten maakte en punten pakte tegen Clinge (2-6). Terneuzen klom naar het linkerrijtje door een 4-2-zege op Philippine. Internos-RCS 2-1: Na de snelle 1-0 van Aziz Demmers kregen de Souburgers drie dotten van kan sen op de gelijkmaker die echter niet werden benut. Pas kort voor 1 MAANDAG 6 OKTOBER 2014 uitdaging nodig vVv," I Met een stijlvolle actie probeert Josimar Pattinama in de eerste minuut van de wedstrijd te scoren tegen Haaglan- dia. De poging mislukte echter. Later scoorde de spits van Vlissingen nog wel vier keer. foto Ruben Oreel door Daniel Vervelde DEN HAAG - Eersteklasser Goes heeft op bezoek bij het Haagse Ve- lo voor het eerst dit seizoen pun ten laten liggen. Zowel de Zeeuw en als de Hagenaars kwamen giste ren niet tot scoren, waardoor het duel eindigde in 0-0. door Eddy van der Hooft VLISSINGEN - Ook in de vijfde wed strijd van het seizoen bleef Zeelan dia Middelburg zonder nederlaag. De hoofdstedelingen versloegen gisteren op eigen veld SC 't Zand met 2-1 en handhaafden zich daar mee in de bovenste regionen. HW'24 verloor op eigen veld met 0-2 van Madese Boys. door Len Wolters VLISSINGEN - Zonder een goede wedstrijd te spelen kregen de voet balsters van Smerdiek rivaal Oost- kapelle toch op de knieën in de eer ste klasse. In beide helften scoorde de thuisploeg eenmaal, terwijl de bezoekers doelpuntloos bleven. IJ- zendijke bleef door de 2-1-thuisze ge op Reiger Boys 2 bovenin mee draaien. door Jos van Belzen VLISSINGEN - RCS wacht ook na vijf wedstrijden nog op de eerste winst in de derde klasse van het zondag voetbal. De Souburgers verloren gisteren in een levendige wedstrijd met 2-1 bij Internos. Samen met vier andere Zeeuwse team staat RCS in de onderste regionen. rust kwam de verdiende gelijkma ker er alsnog via Remco Felius uit een vrije trap. In de tweede helft voorkwam Tim Blind eerst met een fraaie redding de 2-1 van Gi- no Mac Nack, maar in de rebound was het alsnog raak via Jaye Mus ters. Hierna golfde het spel op en neer in deze qua niveau matige, maar wel levendige wedstrijd. Breskens-Hoeven 3-2 (3-1). Jim Franssen 0-1 (strafschop), Jan van den Broecke 1 -1Bart van de Hemel 2-1 Tim van Hasselt 3-1, Jim Franssen 3-2. Clinge-RIA W. 2-6 (2-3). Pieter Cor- nelis 0-1, Rodrian Uranie 1-1 (eigen doelpunt), Roy Strooband 2-1, Cüneyt Kursun 2-2, Cüneyt Kursun 2-3, Pieter Cornelis 2-4, Roniel Uranie 2-5, Sou- fian Doorns 2-6. Terneuzen-Philippine 4-2 (1-1). Can Kiran 1-0, Lunven Vermeer 1-1, Can Kiran 2-1, Jarno Waebeke 3-1, Mare Verwei 4-1, Roland van de Wege 4-2.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 49