Rio ineens minder ver weg voor turnsters SPORT 13 EF De Cesaris na ongeval overleden Voormalig formule ï-cou- reur Andrea de Cesaris is overleden. De 55-jarige Itali aan stierf aan de gevolgen van een motorongeluk op de rondweg van Rome, zo meld den Italiaanse media giste ren. De Cesaris reed van 1980 tot en met 1994 onder meer voor de renstallen Mi nardi, Jordan en Sauber. Hij won geen van zijn 208 races. Weer vier zeges voor Inge Dekker Inge Dekker blijft winnen bij de wereldbekerwedstrij den in het 25-meterbad. De Nederlandse zwemster voeg de dit weekeinde in Moskou weer vier overwinningen aan haar erelijst toe. Dekker won gisteren de 100 meter vrij in een tijd van 52,83 en was daarna ook succesvol op de 50 meter vlinderslag (25,31). Zaterdag pakte ze ook al de eerste plaats op de 100 meter vlinderslag. Op de 50 meter vrij zegevierde ze in een tijd van 24,05. Van der Poel wint veldrit in Gieten Mathieu van der Poel heeft gisteren voor het eerst in zijn loopbaan de veldrit uit de Superprestige in Gieten op zijn naam gebracht. De negentienjarige renner sloot in de laatste ronde aan bij koploper Lars van der Haar en reed in de slotfase weg bij de Nederlands kam pioen. De Belg Sven Nys ein digde als derde. Van der Poel had nog bij de beloften kunnen starten, maar koos er voor bij de eli te uit te komen. Derksen elfde in Schotland Golfer Robert-Jan Derksen is gisteren op het Alfred Dun- hill Links Championship in Schotland op de elfde plaats geëindigd. De veertigjarige Nederlander, bezig aan zijn laatste maanden als prof, ging gisteren op de Old Cour- se van Sl Andrews rond in zeventig slagen. Het eind klassement werd gewonnen door de Engelsman Oliver Wilson met 271 slagen. Michael Phelps gaat in therapie Michael Phelps gaat in thera pie. De achttienvoudig olym pisch kampioen heeft dit gis teren via Twitter laten we ten. Het Amerikaanse zwem- icoon werd dinsdag gearres teerd omdat hij met te veel drank op achter het stuur zat. In 2004 beging hij deze overtreding ook al eens. Phelps maakte eerder dit jaar zijn rentree in het zwembad, maar gaat zich voorlopig op zijn persoonlij ke problemen concentreren. „Gaaf om na twee subdivisies tweede te staan na Rusland", rea geerde Sanne Wevers. Op de eer ste van twee kwalificatiedagen zou alleen Amerika daar nog over heen gaan. De derde plaats in de tussenstand met 214,662 punten is mooi, maar vandaag komen nog veel toplanden in actie. Het contrast met een jaar geleden in Antwerpen was groot. Ook toen was Sanne Wevers gese lecteerd om haar kunsten alleen op de smalle evenwichtsbalk te vertonen, na twee jaar blessure leed. Al bij de opsprong ging het mis. De Oldenzaalse belandde on der het toestel. Plichtmatig turnde ze in het Sportpaleis haar oefening uit. Daarna vloeiden de tranen rijkelijk. In het Guangxi Sport Center was ze gisteren het stralende middel punt van een familiefeestje. Twee lingzus Lieke werkte een degelij ke meerkamp af, ondanks een lan dingsfoutje op de brug met onge lijke leggers. Vader Vincent droeg als assistent-bondscoach zijn steentje bij. Sanne Wevers moet vrezen dat vandaag nog minimaal drie turn sters haar score op balk overtref- fen, waardoor ze buiten de toe stelfinale valt. In dat geval is Ep- ke Zonderland de enige van de Oranje-afvaardiging in China die deze week nog in actie komt, zondag in de rekfïnale. De rest kan de toerist uithangen, uitge zonderd Jeffrey Wammes. Hij reist wegens familieomstandighe den voortijdig naar huis. Céline van Gerner mag nog een beetje hopen op een optreden in de meerkampfinale met de 24 beste allroundsters op vrijdag. Ze staat halverwege het vrouwen toernooi dertiende op de ge schoonde lijst, rekening houdend met maximaal twee Analistes per land. Tussen de twaalfde plaats in de olympische meerkampfinale van Londen en Nanning zitten voor Van Gerner twee jaren waarin ze van de ene in de andere blessure verviel. Pas in mei kon ze haar turntraining weer oppakken. In de tussentijd is de negentienjari ge Emmeloordse fysiek vol groeid, wat in het vrouwentur- nen niet bepaald een voordeel is. Ze weet zelf dat Van Gerner 2.0 nog niet van olympisch niveau is. „Ik ben naar dit WK gekomen met het idee: kijken wat het wordt. Ik zie dit als een opstapje naar volgend jaar en het jaar er op." 2016 is weer een olympisch jaar. De gymnastiekunie gaat er in zijn meerjarenplan vanuit dat de vrouwenploeg pas vanaf 2020 structureel bij de top twaalf van dë wereld behoort en een vaste waarde is in de olympische team wedstrijd. Rio 2016 staat slechts met potlood genoteerd. Na het hoopgevende teamre sultaat van de zusjes Wevers, Van Gerner, Lisa Top, Vera van Pol en Maartje Ruikes in Nanning is bondscoach Wiersma geneigd om Rio in kapitalen te schrijven. Een plaats in de top twaalf lonkt. En dat in de wetenschap dat toppers als Noëlle van Klaveren en Wyomi Masela geblesseerd afhaakten tijdens het voortraject. milton in zijn kielzog. Het Merce- des-tweetal, zoveel is al het hele seizoen duidelijk, maakt onder ling uit wie er wereldkampioen wordt. Daarbij kan elk puntje meer of minder essentieel zijn, re den waarom Hamilton in het spoor van de Duitser bleef zon der aanvankelijk de kans te krijgen er voorbij te komen. Die gelegenheid kwam er vanaf het moment dat DRS - het systeem waarbij de achtervolgende rijder op een recht stuk zijn achter vleugel vlakker kan afstellen en meer snelheid kan maken - toege past mocht worden en Rosberg problemen met zijn banden kreeg. Hamilton drong aan, deed eerst twee keer een schijnma noeuvre, maar verschalkte Ros berg na 29 ronden buitenom in de eerste bocht na het rechte stuk. Hamilton slaagde er prompt in zijn teammaat op afstand te rij den, maar met opnieuw een re genbui in aantocht was de over winning nog lang niet binnen. De regen kwam er, maar ook de ongelukken van Adrian Sutil en Jules Bianchi, waardoor de race commissarissen besloten de wed strijd voortijdig te beëindigen. Een zege met een zeer zwart randje, zo besefte Hamilton maar al te goed. MAANDAG 6 OKTOBER 2014 JEaÏÏÏÏMm WA LONDEN MOSKOU GIETEN ST. ANDREWS BALTIMORE door Marcel Luyckx NANNING - De Nederlandse turn sters bewaarden gisteren op het WK in Nanning het beste tot het laatste. Sanne Wevers zette op balk een indrukwekkende oefening neer, ingeluid met de naar haar ge noemde Wevers-pirouette. Het rap portcijfer van de jury (13,933) leid de tot een enorme ontlading in het KNGU-kamp. „Super. Het sluitpunt was heel belangrijk. Sanne turnde ons boven concurrenten als België, Spanje en Canada uit", zei bonds coach Gerben Wiersma in de NOS-microfoon. Terwijl de kraanwagen de bolide van Adrian Sutil (links op de foto) wilde weghalen, crashte Jules Bianchi erop. De Fransman werd bewusteloos afgevoerd. foto Hollandse Hoogte

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 45