De Bruijn grijpt naast wereldtitel bandstoten Martin soleert naar zege Ronde van Lombardije Van Assche met Oranje achttiende op WK 1 I 12 SPORT FORMULE 1 Bianchi bij na spoedoperatie Vettel verlaat renstal Red Buil Franse coureur botst tijdens verregende Grand Prix van Japan op kraanwagen. Hij wordt bewusteloos afgevoerd. 3= De Bruijn was na afloop van de fi nale teleurgesteld, maar ook realis tisch en sportief: „Frédéric was de beste dit toernooi. Bij mij liep het de laatste dag niet zoals ik graag wil en dus moet ik tevreden zijn met het zilver." De analyse was scherp en juist. Caudron is immers de beste all round biljarter van de wereld op dit moment. Hij is regerend we reldkampioen driebanden en won drie keer het WK voor landen teams, samen met Eddy Merckx. Nu is hij dus ook wereldkampi oen bandstoten. De Belg had voor de partijen naar 150 caramboles 5, 18, 11, 10, 5, 8 en in de finale 14 Pieter Weening bereikte met de Belg Ben Hermans als eerste de steile klim in Bergamo, waar het duo meteen werd ingerekend. De Belg Tim Wellens probeerde al leen weg te komen, maar uiteinde lijk ontstond er in de dalende kilo meters naar de finish een kop groep van negen renners. Martin sprong weg uit die kop groep toen het tempo even stilviel De ploeg heeft zich nu geplaatst voor het WK van 2015 in Glas gow, waar een ticket voor de Olympische Spelen van 2016 ver diend kan worden. Daarvoor moet nog, wel grote progressie worden geboekt. Nederland turnde vrijdag, maar moest tot zaterdag wachten voor de einduitslag. Op de tweede wed strijddag presteerden nog zes lan den beter dan het Oranje-zestal. „We hebb n het voor nu hartstik ke goed gedaan", reageerde Van Assche voor de camera's van de NOS. Over zijn eigen optreden was hij zeker tevreden. „Ik heb al leen een foutje gemaakt op sprong, maar dat komt door mijn knie. Ik kan de laatste passen voor mijn afzet nog niet helemaal vol uit gaan. De andere vijf toestellen gingen prima." Van Assche was sinds april 2013 uit de roulatie vanwege een zwa re knieblessure. In Nanning turn de hij nog met een brace om. Hij zette een meerkampresultaat neer van ruim 80 punten. beurten nodig. De Bruijn begon met 3 en vervolgde met 25, 14, 8, 10 en eindigde met 14. Voor Caudron betekende dat 14.634 ge middeld tegen 10.798 voor De Bruijn. Ondanks een perfecte organisatie en overweldigende publieke be langstelling werden de verwach tingen door de spelers niet inge lost. Naast Caudron, De Bruijn en Blomdahl kwam niemand boven 10.00 gemiddeld uit. De Bruijn bleef met zijn moyenne ook dui: delijk onder zijn niveau van de laatste jaren (WK 2007 16.400, 2009 14382, EK 2013 18.330). Des ondanks bleef hij ongeslagen tot de slotronde. Rust is de Hulstenaar niet gegund. Morgen reist hij vanuit Saint Bre- vin rechtstreeks naar Parijs om van daaruit het vliegtuig te ne men naar Zuid-Korea om deel te nemen aan het Wereldbekertoer nooi driebanden. Ook Caudron is daar actief en verdedigt zijn koppo sitie op de wereldranglijst. en werd net niet meer terugge pakt. Het was de eerste zege van dit sei zoen voor de Ier die vorig jaar Luik-Bastenaken-Luik en een rit in de Tour de France won. Dit jaar kende Martin veel tegenslag. Zo viel hij in de laatste bocht van Luik-Bastenaken-Luik, terwijl hij op weg leek naar zijn tweede zege op rij en moest hij op de openings dag van de Ronde van Italië al op geven na een val in de ploegen tijdrit. Valverde nam met zijn tweede plaats de leiding in de World- Tour-ranglijst over van zijn landge noot Alberto Contador. Er volgt nog één koers: de Ronde van Pe king. Wilco Kelderman was met de zeventiende plaats de beste Ne derlander. SUZUKA - Een zware crash van Jules Bianchi heeft de overwin ning van Lewis Hamilton bij de Grand Prix van Japan compleet overschaduwd. De Franse For mule i-coureur botste na 46 van de 53 ronden zijdelings tegen een kraanwagen op het moment dat die langs de baan de gestrande bo lide van Adrian Sutil wegtakelde. In bewusteloze toestand werd de Marussia-coureur per ambulance naar het hospitaal vervoerd. De schrik zat er duidelijk in na de crash van Bianchi. De wed strijdleiding besloot prompt de race, die vanwege hevige regenval eerder al een keer was stilgelegd, af te vlaggen. Vooral de onzeker heid over de toestand van Bian- SUZUKA - De Franse Formule i-coureur Jules Bianchi heeft gis teravond in het ziekenhuis van Su- zuka een spoedoperatie onder gaan. De piloot uit de renstal van Ma- russia was met zwaar hoofdletsel opgenomen na zijn crash eerder op de dag in de Grote Prijs van Ja pan. Volgens de BBC was Bianchi na de ingreep bij bewustzijn en kon hij op eigen kracht ademha len. chi zorgde voor een onwezenlijke sfeer bij de huldiging. De als tweede over de finish gekomen Nico Rosberg fluisterde zijn win nende teamgenoot nog een laat ste melding in het oor, waarop de Brit een bezorgd gezicht trok en besloot de champagne van de winnaar onaangeroerd in de fles te laten. De top drie, gecomple teerd door Sebastian Vettel, hield het bij een ingetogen viering. „Ik hoop dat Jules Bianchi oke is", wa ren de eerste woorden van Ha milton vanaf het erepodium. Ros berg toonde zich bezorgder. „Het lijkt ernstig. Laten we hopen dat het allemaal meevalt", klonk het redelijk pessimistisch uit de mond van de Duitser. Het ongeluk van Bianchi gebeur de in de slotfase van de race op SUZUKA - Regerend wereldkampi oen Formule 1 Sebastian Vettel vertrekt na dit seizoen bij Red Buil. Dat heeft de renstal zaterdag bekendgemaakt. „Sebastian Vettel heeft ons laten weten dat hij na het seizoen 2014 vertrekt bij Red Buil", staat op de website. Volgens de BBC verkast de viervoudig we reldkampioen naar Ferrari, waar Fernando Alonso plaats zou moe ten maken. Die zou op zijn beurt naar McLaren-Honda gaan. een moment dat het heviger was gaan regenen in Suzuka en nog niet alle rijders een switch had den gemaakt van intermedia- te-banden naar regenrubber. Op dat moment vloog Adrian Sutil met zijn Sauber in bocht 7 van de baan en was een kraanwagen snel ter plaatse om de gestrande bolide weg te hijsen. Precies op die plek verloor even later echter ook Jules Bianchi de macht over het stuur. De pech voor de Fransman was dat zijn Marussia zijdelings tegen de kraanwagen op knalde, waardoor de impact van de botsing veel ernstiger was dan die van Sutil. „De omstandigheden werden slechter en slechter en op die plek was veel aquaplanning", ver telde een aangeslagen Sutil bij te rugkeer in de pits. „Jules ging op dezelfde manier en op dezelfde plek er vanaf als ik. Eigenlijk on schuldig. Normaal gezien niets aan de hand, alleen stond die kraanwagen er nu. Pure pech dus. Maar het was wel een harde klap." De wedstrijdleiding besloot de ra ce na het ongeluk van Bianchi voortijdig te beëindigen, ook al omdat de omstandigheden door de regen en de invallende schemering steeds slechter wer den. Bovendien was er meer dan drie kwart van de raceafstand af gelegd, de minimumeis om volle dige WK-punten toe te kennen. Daarmee kwam een einde aan een enerverende race, die ook al achter de safety-car was begon nen en zelfs al na twee ronden bijna een half uur werd stilgelegd vanwege de hevige regenval. Na de herstart - ook achter de vei ligheidswagen - leek Rosberg op een onbedreigde overwinning af te stevenen met teamgenoot Ha- EF door Joop van den Oudenhoven SAINT BREVIN - Jean Paul de Bruijn uit Hulst is er in Frankrijk niet in ge slaagd de wereldtitel in zijn gelief de spelsoort bandstoten te herove ren. Teamgenoot bij AEJ/Dallinga Frédéric Caudron uit België bleek in de finale te sterk, 73-150. BERGAMO - Wielrenner Daniel Mar tin heeft gisteren de Ronde van Lombardije gewonnen. De Ier van Garmin-Sharp reed in Bergamo 500 meter voor de streep weg uit een groep favorieten. De Spanjaard Alejandro Valverde sprintte kort achter hem naar de tweede plaats. De Portugese oud-wereldkampioen Rui Costa werd derde. door Roeland van Vliet NANNING - Turner Anthony van As sche uit Sas van Gent is zaterdag tijdens het wereldkampioenschap voor landenteams achttiende ge worden met Nederland. Daarmee haalde Oranje in Nanning ruim schoots de doelstelling, een plaats bij de beste 24. Anthony van Assche keek tevreden terug op zijn eigen optreden op het WK én dat van het hele team. Rijders verontrust na crash Bianchi door Ivo Op den Camp I De Nederlandse turnsters, met vooraan een juichende Céline van Gerner, behaalden op het WK in China een pri ma resultaat, foto VI Images

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 44