m Ai»*, 66 Het lijkt wel of nóg een zege mij niet gegund is. Dat ik er steeds naast pak, is misschien mijn lot 66 Als ik de marathon van 2013 nog 99 keer zou lopen, zou ik hem 99 keer winnen El Mouaziz loopt tweede tijd ooit Middelburgse atleet grijpt opnieuw naast vierde zege in Kustmarathon. Hij wordt geklopt door de Marokkaan El Mouaziz. Chelsea steviger aan kop na zege op Arsenal I Nog geen paniek bij I Hoek na nieuw verlies 1401115 ZOUTELANDE - Het lot is hem niet gunstig gezind, vindt Sébastièn Schletterer. Het lukt de Middel burger maar niet om voor de vier de keer de Kustmarathon te win nen en daarmee boven Jan van der Marei uit te stijgen, die ook al drie keer als eerste finishte in Zou- telande. Zaterdag werd de routi nier tot zijn .grote teleurstelling tweede, op 37 seconden van de Marokkaan Hamid El Mouaziz. „Het lijkt wel of nóg een zege mij niet gegund is", zei hij met een kleine snik in zijn stem. Schletterer (41) had met zichzelf te doen. Hij kwam - anders dan bij zijn overwinningen in 2004, 2008 en 2009 - zelfs licht geëmoti oneerd over de finish. De atleet wil, voordat hij te oud is om nog met de besten mee te kunnen, heel graag iets unieks neerzetten. Aan drie keer zeges in de Kustma rathon, het grootste en meest aan sprekende sportevenement in de provincie Zeeland, heeft hij niet genoeg. Hij is daarmee immers niet uniek. In 2010 maakte de eerzuchtige Schletterer zijn kwartet al bijna vol. Hij stond toen op en top ge traind aan de start in Burgh, maar werd verrast door de deelname van de Algerijn Noureddine Athamna. Die was op het laatste moment aan de startlijst toege voegd. „Ik vind dat nog altijd een rotstreek", zei de Middelburger za terdag. Hij werd in dat jaar even eens tweede, op anderhalve mi nuut van de frêle Noord-Afri kaan. Vorig jaar was hij wederom de topfavoriet voor de winst. Maar een domme fout deed hem de das om. Bij de strandopgang bij Vrou wenpolder versnelde stadgenoot Erwin Harmes plotsklaps. Schlet terer counterde die aanval met een te snelle afdaling van de glooiing. Hij liep daarbij een spier- scheurinkje op in zijn linkerbeen en stapte daarom even later uit de wedstrijd. „Het was enorm stom van me dat ik met zo'n onbezon nen actie van Erwin meeging", stelde hij zaterdag. „Als ik die Kustmarathon nog 99 keer zou lo pen, zou ik hem 99 keer winnen. Ik was zó in vorm. Het was een schot voor open doel. Ik kon die kans niet missen, maar deed het toch." Zaterdag wilde de Walchenaar zich revancheren. Hoewel hij met overtrainde en dus pijnlijke voe ten aan de strijd begon, meende hij wel met de voorsten mee te kunnen. Maar hij werd op waarde geklopt door El Mouaziz. De 35-ja rige inwoner van Brussel liep soe pel en had onderweg nog tijd voor lolletjes. Ook laste hij een keer een sanitaire stop in. „Hij heeft heel bekeken gelopen en is op het juiste moment ont snapt", gaf Schletterer aan. De Middelburger kwam na de demar rage van de Marokkaan nog wel dicht bij hem in de buurt. Waar het verschil rond Domburg een minuut was, was dat bij de finish bijna gehalveerd. Op de vlakke stukken kon Schletterer nog wel tempo maken, maar zowel heuvel op als heuvel af ging het niet meer zo soepel. Hij voelde als maar aan zijn bovenbenen en hoopte dat zijn blessuregevoelige lichaam niet nog meer schade zou oplopen. „Als ik daar meer voluit had kunnen lopen, dan was ik misschien nog dichtbij geko men. Of ik dan gewonnen had, weet ik niet hoor. Misschien had ZOUTELANDE - De in Brussel woon achtige Marokkaan Hamid El Mouaziz heeft zaterdag de tweede tijd ooit op de Kustmarathon gelo pen. In de twaalfde editie finishte hij in 2.32.59 uur. Alleen zijn land genoot Hicham El Barouki was in 2012 sneller. Hij klokte destijds 2.29.56. El Mouaziz woont in Brussel en loopt veel wedstrijden in Neder land. Vorig jaar al was hij een keer in Zeeland. Hij won toen de Halve van Renesse. Middelburger Erwin Harmes maakte de wedstrijd hard. Hij spoot er in zijn eentje vandoor bij het verlaten van Schouwen-Dui- veland. Achteraf was dat onver standig, vond hijzelf ook. „Men had mij gewaarschuwd die fout niet te maken, maar ik deed het toch", zei de uiteindelijke num mer vier. Hamid El Mouaziz zat op dat mo ment in een achtervolgend groep je met alle favorieten. Toen het rond het 21 kilometerpunt ieder voor zich was, haalde El Mouaziz Harmes al snel bij. Daarna so leerde hij naar de winst. Bij de fi nish werd hij traditioneel opge tild door organisator Lein Lie- vense. Er eindigden zes Zeeuwen in de top tien. Achter Sébastièn Schlette rer (tweede) en Erwin Harmes (vierde) waren dat Martijn de Kok (vijfde), Tim Pleijte (zesde), Huub van Noorden (zevende) en Remy Vasseur (negende). Jan van der Ma- rel uit Aarlanderveen, winnaar in 2005,2006 en 2007, kwam als tien de over de meet Er bleven twaalf lopers onder de drie uur. hij wel een betere eindsprint ge had." Het deed de nummer twee pijn dat hij op de Stormvloedkering al veel energie verloren had aan ge kissebis met Huub van Noorden, de winnaar van vorig jaar. De Goesenaar, die niet de beste be nen had, wilde geen kopwerk doen. Waar Sébastièn Schletterer en de Belg Dieter Brouckaert (de latere nummer drie) wel tegen de wind in beukten in hun jacht op koploper Erwin Harmes, deed Huub van Noorden dat niet. Die bleef opzichtig in Schletterers spoor lopen. De Middelburger er gerde zich daar groen en geel aan en ging op de pijlerdam zelfs slingeren om zich van zijn scha duw te ontdoen. Na het 15 kilome terpunt was hij hem eindelijk kwijt. MAANDAG 6 oktober 2014 Schletterer is nog niet uniek door Roeland van Vliet Sébastièn Schletterer (links) feliciteert de Marokkaanse winnaar Hamid El Mouaziz. Het onderlinge verschil was 37 seconden, foto Ruben Oreel Sébastièn Schletterer Sébastièn Schletterer

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 33