Kinderen merken weinig van verandering Omwonenden van coffeeshop Aarden vechten vergunning aan WALCHEREN 21 Onderzoek naar inbraken in Paauwenburg Stefan Pleijte heeft geld voor rolstoel binnen Vrouwen stelen portemonnee Twee vrouwen zijn zaterdag aangehouden op de rommel markt bij stal De Kroo in Nieuw- en Sint Joosland. Ze hadden de portemonnee van één van de kraamhou- ders gestolen. Die betrapte de vrouwen vlak daarna. Het gaat om een 40-jarige vrouw uit Middelburg en een 59-jarige vrouw uit de gemeente Vlissingen. Inloopochtend voor 50-plussers De Stichting Majoraat be gint morgen, dinsdag, in sa menwerking met Zorg- stroom een inloopochtend in de wijk Paauwenburg. Tussen 10.00 uur en 12.00 uur is iedereen van 50 jaar en ouder welkom de Van Ho- gendorpweg 60. Doel van de bijeenkomst is om deze Vlis- singers met elkaar in con tact te brengen. Er is koffie met wat lekkers. Tevens is er verkoop van tweede hands dames jassen. Kinderkledingbeurs in 't Speeltreintje Peuterspeelzaal 't Speeltrein tje houdt morgen van 13.30 tot 15.15 uur een kinderkle dingbeurs in het Protestants Kerkcentrum in Oostkapel- le. Wie zelf spullen wil ver kopen, kan mailen met Mir jam Wisse: Scooterrijder valt en rijdt fietsers aan Een 30-jarige man heeft za terdagavond rond acht uur met zijn scooter een groepje fietsers aangereden bij de Draaibrug in Oost-Souburg. Hij verloor de macht over het stuur en viel in het groepje. Hij raakte daarbij ge wond aan zijn hoofd, de fiet sers bleven ongedeerd. De man had te veel gedron ken en bleek geen rijbewijs te hebben. Zijn scooter is in beslag genomen. Zelf moest hij naar het ziekenhuis. GOES - Vanaf begin volgend jaar bellen kinderen in Ze.eland niet meer met de Zeeuwse Kindertele foon, maar met een Kindertele foonlocatie ergens anders in Ne derland: een aantal regionale vesti gingen wordt opgeheven. De Zeeuwse vestiging dus ook, maar de kinderen merken daar niks van. De verandering heeft te maken met de overgang van jeugdzorg van het Rijk naar de gemeenten. Om versnippering en bijvoorbeeld uiteenlopende werkwijzen te voor komen, heeft de Kindertelefoon er voor gekozen om één landelijke stichting op te richten. Op dit mo ment nemen vrijwilligers de tele foon nog op in achttien plaatsen in het land. Straks zijn dat er nog maar zeven. Vrijwilligers van de Kindertele foon zitten 24 uur per dag klaar achter telefoon en computer, want er wordt de laatste jaren niet al leen gebeld, maar ook gechat. Vo rig jaar zochten kinderen 188.000 keer direct contact via de compu ter en telefoon; het aantal bezoe kers van de website en het webfo rum van de Kindertelefoon steeg tot 700.000. De stichting Kindertelefoon hoopt dat de organisatie door de concen tratie van het werk op een kleiner aantal lokaties beter kan werken: medewerkers en vrijwilligers zijn beter aan te sturen en te begelei den, verwacht men. De Kindertelefoon in Zeeland is in 1986 opgericht, toen bestond de landelijke telefoondienst al zeven jaar. In Zeeland hebben in 28 jaar in totaal 240 vrijwilligers aan de te lefoon gezeten. Het aantal telefoon gesprekken van de Kindertelefoon Zeeland steeg van 1042 in 1986 tot 10.549 in 2013. VLISSINGEN - De politie onder zoekt twee woninginbraken zater dagavond in de Savornin Lohman- laan in Vlissingen. In een woning zijn de insluiper(s) mogelijk ge stoord door thuiskomst van de be woners. Hoewel de bovenverdie ping overhoop is gehaald, lijkt er niets te zijn meegenomen. In een andere woning in dezelfde straat is het insluiper(s) wel ge lukt een buit te maken. Deze be woners zijn sieraden en een mun tenverzameling kwijt. Diezelfde avond is de Schubertlaan ook ge probeerd om een woning binnen te dringen. Daar bleef het bij een poging. Ze vinden dat de coffeeshop voor onaanvaardbare overlast zorgt. Buurtbewoners zeggen last te heb ben van zoekverkeer en van straat handel. De coffeeshop ging vorig jaar open, daarna begonnen de klachten. Dit voorjaar werden de buurtbewoners nog uitgenodigd voor een bijeenkomst met de ge meente om de overlast te bespre ken. „Maar daar is nooit een terug koppeling van geweest", vertelt omwonende Ron Davidse. „We hebben geen vervolgbij eenkomst gehad. Ik probeer nu al maanden een afspraak te maken, maar dat lukt niet. Mensen zijn moedeloos, er is een meldpunt ingesteld, maar niemand gelooft er nog in." Het Bellamypark is natuurlijk - door de horeca - nooit echt rustig geweest en de omwonenden we ten wat een huis in de stad bete kent, zeg Davidse. „Maar dit is an ders. Gewone horeca geeft over last in het weekend, en 's avonds laat. Dit gaat de hele week door." Vorige week liet burgemeester Letty Demmers nog weten dat er gesproken wordt over de afslui ting van brandgangen, maar dat die onderhandelingen bemoei lijkt worden omdat niet alle pand- eigenaren te bereiken zijn. Dem mers kondigde eerder een blower bod aan: dat moet helpen om de hangende wietrokers weg te ku- nen sturen. „Je kunt wel regels verzinnen", zegt Davidse. „Maar dat helpt niet. Dat werkt alleen als ze ge handhaafd worden. In het voor jaar is er even iets uit de kast ge trokken, maar er gebeurt niets meer. Het lijkt wel of ze hopen dat het vanzelf over gaat." ARNEMUIDEN - Postduivenvereni ging De voorwaarts in Arnemui- den heeft 9200 euro ingezameld voor een sportrolstoel voor Stefan Pleijte (22). Zaterdag werd een gro te verkoopactie gehouden. Pleijte heeft sinds zijn derde de spierziekte Duchenne en heeft een rolstoel nodig om zijn hobby, rolstoelhöckey, te kunnen uitoefe nen. Zo'n rolstoel kost tussen de 12.000 en 15.000 euro. Met het geld van de postduiven vereniging lijkt hij het bedrag bij elkaar te hebben, hij had al ruim vijfduizend euro ingezameld. In Arnemuiden zijn tal van acties ge weest om geld in te zamelen. MAANDAG 6 OKTOBER 2014 'NIEUW- EN ST-J'LAND VLISSINGEN OOSTKAPELLE mirj am-wisse@hotmail.com OOST-SOUBURG Kinderen bellen nog steeds over dezelfde dingen: seks, relaties en pesten, foto Marcelle Davidse door Nadia Berkelder VLISSINGEN - Omwonenden van cof feeshop Aarden aan het Bel- lamypark in Vlissingen staan bin nenkort voor de rechter om de ver gunning aan te vechten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 21