r Genieten aan de Moezel Lilian Janse: Bij doodstraf zou ik beul kunnen zijn Organisator Lein Lievense 'super tevreden' Bijna 11.000 deelnemers, minstens zoveel toeschouwers Weer werkt mee. Slechts twee hardlopers rennen even in de regen Boete voor telefoneren op de fiets *try ::'y''4hf- rji 1 1 Sport .S8&2& ff-s»- Kras.nl/17500 of bel 0900-9697,5cPm ril •- foto Johan van der Heijden Als het gaat om 'Gij zult niet doodslaan' keert zij zich in eerste instantie tegen abortus en eutha nasie, om zich daarna uit te spre ken over de doodstraf: „We mo gen, volgens de Bijbel, wel beslui ten om een einde te maken aan het leven van een moordenaar of een verkrachter. Van mij mag de doodstraf weer worden inge voerd. Snel en niet extra pijnlijk of zo - het hoeft geen show op de markt te worden zoals in de Arabi sche wereld gebeurt." „Ja, ook zijn leven is van God ge geven, maar iemand die zulke gru welijke dingen doet, heeft al zijn rechten verspeeld. Het klinkt misschien hard, maar ik geloof dat ik - zolang ik het vreselijke lot van zijn slachtoffers maar in ge dachten houd - zelf de beul zou kunnen zijn." Het standpunt van de SGP luidt dat de partij 'bij ernstige levensde licten het opleggen van de dood straf door een wettige overheid een legitieme straf vindt. De uitspraken van Janse leidden in het weekeinde tot veel reacties en discussie op de website van de PZC. Janse liet gisteravond weten zelf nog geen reacties te hebben ontvangen. Zij zegt ingenomen te zijn met het openhartige inter view. „Op vragen probeer ik altijd eerlijk antwoord te geven. Ik heb écht mijn hart laten spreken." DEN HAAG - Bellen en whatsappen op de fiets moet strafbaar worden gesteld. Dat vindt Koos Spee, voor malig landelijk verkeersofficier van justitie. „Bellende jongeren missen totaal wat er op de weg ge beurt", zegt Spee. „Dat is levensge vaarlijk, net als niet handsfree bel len in de auto. Alleen met een ver bod kun je dit probleem met wor tel en tak uitroeien." Andere ver- keersdeskundigen vallen de oud-verkeersofficier van justitie bij. „Voorlichting en campagnes, zoals in Nederland, helpen niet", zegt verkeerspsycholoog Gerard Tertoolen.Vorige week lanceerde het ministerie van Infrastructuur een campagne om gevaarlijk smartphonegebruik op de fiets on der de aandacht te brengen. De kans op een verkeersongeval is volgens het ministerie minstens 25 keer groter als iemand tijdens het rijden bezig is met het lezen of schrijven van tekstberichten, mailen en sociale media. DESTELLING UW MENING 290 reacties eens WÊÊÊÊËÊÊÊÊÊÊÊÊÊb™ 6 6' MAANDAG 6 oktober 2014 E:oureur Jules Bianchi >tig gewond na crash Autovakantie Duitsland 3-8 dagen al v.a. W Ontdek deze streek met wijngaarden en vele pittoreske dorpen. Hotel Pistono in het centrum van het wijndorp Dieblich Inclusief ontbijtbuffet en parkeren Hotel met wijnkelder en een binnenzwembad Prijzen p.p. o.b.v. 2 personen excl. reserveringskosten en Calamiteitenfonds Uk •WwNS "WSK~É VLISSINGEN - Het Vlissingse SGP- raadslid Lilian Janse steunt herin voering van de doodstraf. Ze acht zichzelf in staat om ook de tenuit voerlegging op zich te nemen. Jan se zei dat zaterdag in een inter view met Trouw, waarin ze rea geert op de tien geboden. O pagina 19: Commentaar pagina 2: Tweede Kamer niet enthousiast Editie: Walcheren 256e jaargang nr. 235 Los nummer 1,95 Abonneeprijs 1,07 Eerlijkheid siert Lilian janse Reageer op pzc.nl Advies van basisschool moet doorslag geven en niet eindtoets ONEENS 13% Voorlopig wisselvallig 20c

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 1