Plannen om pand warenhuis op te splitsen Veel Jaarbeursvoordeel! m 28 SCHOUWEN-DUIVELAND NOORDSTRAAT HAAMSTEDE Mechielsen www.mechielsen.eu Burgers dienen zienswijze Schelphoek in Informatie over gebruik E-books De bibliotheek in Zierikzee geeft vandaag, zaterdag, in formatie over E-books tus sen 10.00 en 12.00 uur. Ieder een kan alle vragen stellen over het gebruik van E-books, hoe je die kunt le nen, hoe je ze op je tablet of E-reader kunt krijgen en na tuurlijk wat het enorme aan bod aan digitale boeken bij de bibliotheek is. Brandpreventie bij Schouwse Vrouwen Ben Meddeler van de vrijwil lige brandweer houdt dins dag 7 oktober een lezing voor de Vrouwen van Schou wen. Hij zal talloze tips ge ven voor het voorkomen van brand en het snel hande len om schade te beperken. Hij schetst de voorwaarden voor een veilige woonomge ving. De bijeenkomst is in dorpshuis De Schutse in Haamstede. Aanvang 14 uur. Keurige kleding voor Exoduskerk Gewassen en gestreken tweedehands kleding wordt woensdag 8 en zaterdag 18 oktober verkocht in een schuur aan de Oostelijke Achterweg in Middelharnis. Tussen 9.00 en 15.00 uur is de schuur geopend. De op brengst is voor de restaura tie van de Exoduskerk in Sommelsdijk. Daar is in het laatste weekeinde van okto ber het overschot te koop. Afscheidsrituelen voor iedereen De stichting Gee Ver, houdt woensdag 8 oktober een avond over afscheidsritue len voor verstandelijk gehan dicapten in Brugzicht in Zie rikzee. Ina Braber en Anne- loes Stechlich vertellen hoe traditionele afscheidritue- len, eventueel Vertaald', mensen kunnen helpen om afscheid een plaatsje te ge ven. Aanvang 19.30 uur, toe gang gratis. Volgens bedrijfsmakelaar leroen Visser van Sinke Komejan is het moeilijk gebleken het pand te ver kopen of te verhuren. „Het pand beslaat een behoorlijke oppervlak te, want het zijn in totaal zes ver weven panden. Een supermarkt zou een oplossing kunnen zijn, maar dat is in strijd met het be stemmingsplan, aangezien er al eentje tegenover zit. Uiteraard wil de eigenaar ook graag van het pand af en daarom zijn we nu aan het bekijken wat de mogelijkhe den zijn om het pand te splitsen en zo meerdere ondernemers de kans te geven er een onderne ming te starten. Dat kunnen er twee zijn, maar het is ook moge lijk er zes ondernemers in te huis vesten. Dat is afhankelijk van hoe veel ruimte de ondernemers no dig denken te hebben." Volgens Visser zijn er gesprekken met belangstellenden gaande. „Voordat we het pand aanpakken, uiteraard zowel aan de binnen- als de buitenkant, moeten we nog even afwachten hoe we het pand gaan splitsen. Zolang we dat nog niet weten, kunnen we nog niets doen, maar we zijn er wel mee be zig." Visser vindt niet dat er spra ke is van verpaupering. „Als zo'n beeldbepalend gebouw leegvalt, zie je het nu eenmaal snel achter uit hollen." Een woordvoerder van de gemeen te bevestigt dat er gesprekken gaande zijn met de eigenaar van het pand. Volgens hem liggen er echter nog geen plannen voor het aanpakken van de uitstraling van de Noordstraat. „We hebben het op dit moment te druk met de herontwikkeling van Renesse, Bruinisse en Zierikzee. Dat ron den we eerst af voordat we naar andere dingen gaan kijken." IJl rmtrtGr Gitdeweg 35, Vlissingen - T 0118-44 01 00 - E info@mechielsen.eu Nieuw bij de Katse Kaai Menu 27,50 Kreeften menu SEROOSKERKE - Actiegroep Red de Schelphoek heeft vrijdag bij de ge meente een zienswijze ingediend tegen bebouwing in natuurgebied de Schelphoek bij Serooskerke. Dit is een reactie op de gebiedsvi- sie van de gemeente. Daarin wordt naar aanleiding van een ver zoek om in het gebied een zorgho- tel te bouwen voor pas geope reerde hartpatiënten gekeken naar wat er mogelijk is in het ge bied. In totaal tekenden 1348 men sen de petitie op www.schelp- hoeknatuurlijk.nl. De handteke ningenactie op de website blijft nog doorlopen tot en met decem ber 2014. ZIERIKZEE HAAMSTEDE MIDDELHARNIS ZIERIKZEE John Jansen praat met een medewerkster van restaurant De Graaf van Haamstede voor het verlaten warenhuis in de Noordstraat, foto Ronald den Dekker HAAMSTEDE - De eigenaar van het leegstaande pand in de Noord straat en zijn makelaar beseffen in middels ook dat het voormalige pand van warenhuis Goudzwaard niet eenvoudig te verhuren of te verkopen valt omdat het zo groot is. Daarom wordt nu gekeken naar mogelijkheden om het pand te splitsen. Wij staan van 8 t/m 12 oktober op de jaarbeurs bij BUrstner. Jaarbeursvoordeel ook geldig in Vlissingen t/m 11 oktober! Vrijdag/Zondag menu Tomatensoep of Bisque Homard 2 kleine Oosterschelde tongetjes, tarbot of toumedos Dame Blanche, Irish coffee of koffie met cognac Bisque homard 600 gram kreeft p.p. Dame Blanche, Irish coffee of koffie met cognac €49,50 Reservering vooraf gewenst Met uitzicht op de Oosterschelde Niet van toepassing op zaterdag Veerhaven 3,4485 PL Kats. Telefoon: 0113 - 600 200, Privé telefoon: 0611 70 56 15 Openingstijden: maart t/m oktober: vrijdag, zaterdag en zondag I

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 90