€3, Het alziend oog Veel mobiel, weinig kosten en geen zorgen! Aanmodderfakker beste film 4 BINNENLAND I Spieken is onmogelijk, en je bepaalt je eigen tempo. Vanuit Eindhoven rolt het CBR het theorie-examen nieuwe stijl uit. M TOMMY WIERINGA Het ministerie van Sociale Zaken heeft zes jaar lang onwettig gepio nierd met het kop pelen van databestanden van burgers. De bemoedigende re sultaten gaven aanleiding tot een vernieuwde wet, die de overheid in staat stelt onbe perkt privé-gegevens aan elkaar te verbinden en bij verdachte signalen op te treden. Als je je overheid blind vertrouwt, is er niks aan de hand. Maar het ging meteen al mis. Volgens NRC Handelsblad ver klaart het ministerie dat het Col lege Bescherming Persoonsgege vens toezicht hield op het on wettige 'oefenen' met het koppe len van gegevens. Het CBP spreekt dit tegen. Integendeel, het heeft juist 'stevige kritiek' geuit op de handelwijze van het ministerie. Heel brutaal trans formeerden de voorlichters van het ministerie 'stevige kritiek' tot 'toezicht' - ze zijn daar niet in hun eerste leugen gestikt En wat zei minister Asscher over de kritiek op het software programma SyRI, het Systeem Risico Indicatie, dat al onze ge gevens verzamelt en verbindt? „Bij dit soort gevoelige informa tie is het extra belangrijk de fei ten juist te presenteren." Juist ja. Hij zou ons teleurstellen, voor spelde Asscher bij zijn aantre den als minister. Dat hij erin heeft toegestemd het wantrou- wen van de macht te systemati seren, is wel de grootste teleur stelling die hij voor ons in petto had. Hij vraagt ons te geloven dat de overheid niets kwaads in de zin heeft, en dat haar wantrouwen zich alleen richt op individuele gevallen. We moeten erop ver trouwen dat er niet lukraak da ta gekoppeld worden en dat het systeem anoniem opereert - maar in al die bezweringen ho- Onder Lodewijk Asscher heeft de overheid ondubbelzinnig haar keuze voor het systeem bepaald, en zich tegen de burger gekeerd. ren we al de toekomstige veront schuldigingen. Het lek, de hack, de overtreding en het verdoven de zinnetje 'het blijft mensen werk'. Onder Lodewijk Asscher heeft de overheid ondubbelzinnig haar keuze voor het systeem be paald, en zich tegen de burger gekeerd. Haar software be schouwt de burger per definitie als verdachte, die je permanent moet controleren. Zo hebben de overheid en de terrorist hun mensbeeld gemeen: er zijn geen onschuldigen. Ook filosofen weten dit. In een brief aan Jürgen Habermas schrijft Peter Sloterdijk: „Zelfs het nazi-regime was technisch langzamer en aanzienlijk min der gesynchroniseerd dan de to tale openbaarheid van nu." Er is weinig verzet tegen SyRI, het alziend oog dat mensen meet als risico. Dat kan beteke nen dat de burger zich schikt in zijn rol als vermoedelijke dader. Hij lijkt wezenlijk onverschillig bij de aantasting van zijn priva cy. Het is onomkeerbaar, verzet is zinloos. Zijn rol als vrij burger in een parlementaire democratie is hiermee uitgespeeld. Wie de kracht of de moed niet kan op brengen om zich te verzetten te gen de autoritaire inmenging in zijn private levenssfeer, heeft ongeveer de status van een huis dier. Zijn disciplinering is vol tooid, hij blaft niet meer tegen indringers en laat zichzelf uit. EINDHOVEN - Ze mag met recht een ervaringsdeskundige ge noemd worden. Simone Aben uit Eindhoven deed gisteren voor de vijfde keer haar theorie-examen voor het B-rijbewijs. Voor het eerst kon ze deelnemen aan het Het systeem is al geschikt voor theorie-examens met bewegende beelden examen nieuwe stijl dat deze week in Eindhoven het licht zag. Laten we beginnen met het goede nieuws: Simone is geslaagd! Jui chend verlaat ze de ruimte waar ze voor de zoveelste keer haar ver- keerskennis moest bewijzen. Niet zoals de vorige vier keren in een grote zaal waar iedereen tegelijk dezelfde vragen krijgt. Nee, nu zat ze tussen twee schotten ach ter een touchscreen. Als ze een vraag had beantwoord, kreeg ze meteen de volgende voor haar neus. Wachten tot de hele zaal klaar is met drukken, hoefde dus niet meer. „Dit is ideaal", glun dert ze. „Je zit afgeschermd van de rest. Ik heb faalangst, maar daar had ik nu geen last van." Aben mag nu ook meteen haar praktijk-examen aanvragen. Ze was klaar voor dat examen, maar dat mag je pas doen als ook de theorie binnen is. Eindhoven is de eerste CBR-loca- tie met het examen nieuwe stijl. BBHHH je betaalt slechts per maand! De Samsung Galaxy Trend Plus t.w.v. €139,- En iedere maand Daar houden wij van! hollandsnieuwe.nl/pzc hollands nieuwe. De film Aanmodderfakker is vrijdagavond met drie Gouden Kalveren als grote winnaar uit de bus gekomen tijdens het Ga la van de Nederlandse Film. De rolprent werd uitgeroepen tot beste film. Hoofdrolspeler Gijs Naber ging naar huis met de prijs voor beste acteur en Anne Barnhoorn scoorde een beeldje voor beste scenario voor dezelf de film. Aanmodderfakker is een tragikomedie van regis seur Michiel ten Horn over „mannen die te lang jongens blijven en meisjes die te snel vrouw willen worden". Het Gouden Kalf voor beste ac trice ging naar Abbey Hoes voor haar rol in Nena. Deze film viel ook in de prijzen in de categorie beste regie, door Onderzoek navigator van monstertruck In het strafrechtelijk onder zoek naar het ongeluk zondag met de monstertruck in Haaks bergen, betrekt de politie ook de rol van de navigator van het stuntteam. De navigator zou zich na het ongeluk hebben misdragen en zeer agressief zijn geweest Hij was niet aangehouden. Saskia Diesing. Lies Vissche- dijk kreeg de prijs voor beste vrouwelijke bijrol in Hemel op Aarde, die eveneens een Kalf won voor beste production de sign. De beste mannelijke bij rol was voor Ton Kas in Jon gens. Hollands Hoop werd uitgeroe pen tot beste televisiedrama. Maarten Heijmans kreeg een Gouden Kalf voor beste acteur televisiedrama in Ramses en de beste actrice televisiedrama was Loes Schnepper voor haar rol in One night stand IX - voor Emilia. Verder ging het Gouden Kalf voor beste publieksfilm naar De Nieuwe Wildernis en de speciale juryprijs naar Oorlogs geheimen. Rutte vergelijkt strijd tegen IS met '40-'45 De strijd tegen de terreurorga nisatie Islamitische Staat is vol gens premier Mark Rutte te ver gelijken met de strijd tegen de Duitsers in de Tweede Wereld oorlog. „Wij moeten onze kernwaar den, als dat nodig is, met hand en tand verdedigen", zei hij vrijdag. Slagen doe je voortaan in je eentje REPORTACE RIJEXAMEN door Paul Bots Harold Bekhuis, CBR Uniek aanbod UTRECHT Zwirog. £>'C- €12,- -wsr rv, -V J - Superscherp beeld - Razendsnelle processor - Compact model - 275 MB, belminuten of sms'jes Bij hollandsnieuwe krijg je de Samsung Galaxy Trend Plus (t.w.v. €139.-) nu voor maar €12.- per maand! Dat is inclusief een maandtegoed van 275 MB, belminuten of sms'jes. De bezorgkosten zijn eenmalig €30,- en de aansluitkosten krijg je cadeau! Ga je heel veel internetten? Neem er dan 500 MB of 1000 MB extra bij. Zo weet je zeker dat je altijd en overal zorgeloos online kunt gaan. Met hollandsnieuwe bepaal je zelf hoe jij je tegoed gebruikt. Je betaalt altijd een vast laag tarief en beft nooit zomaar buiten je bundel. Vervelende verrassingen op je rekening zijn dus voorgoed voorbij! Bestel snel op: HAAKSBERGEN DEN HAAG Zakelijk abonnement nodig? Er is ook hollandsnieuwe voor ondernemers.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 6