Ministerie: 1 1 schoolreis doorgaan Voordelig Curasao SP: Staatssecretaris is 'toetsverslaafd' IN HET NIEUWS 3 Facebook trekt boetekleed aan Het ministerie reageert daarmee op het nieuws dat honderden leer lingen van de Katholieke Scholen gemeenschap Etten-Leur (KSE) gisteren niet naar Parijs mochten uit vrees voor een aanslag door de Islamitische Staat. IS zou hebben gedreigd om aansla gen te plegen op het metronet werk in de Franse hoofdstad. Vol gens KSE-rector Peter van Heus- den was de kans zeer gering dat zijn leerlingen iets overkomt in Parijs, maar wilde hij 'elk risico uitsluiten'. „We vinden deze maatregel niet overdreven. De dreiging is er zeker en we hoeven het niet op te zoeken." De KSE-leerlingen gaan over een paar maanden misschien alsnog naar Parijs. Volgens het ministerie van Bui tenlandse Zaken is het goed om alert te zijn, aangezien Nederland meedoet aan de militaire missie tegen IS. „Maar het is op dit mo ment niet nodig om schoolreizen niet door te laten gaan", zegt een woordvoerder. Reisorganisatie Travel Inventive in Breda, gespecialiseerd in school reizen, raadt wel voorzorgsmaatre gelen aan: „Mijd in Parijs de me tro", zegt directeur Ellen Weijand van Travel Inventive. „De meeste scholen gaan met de bus, gebruik die dan voor zover mogelijk. En maak anders gebruik van open baar vervoer boven de grond." Het ministerie en de VO-raad, de organisatie voor het voortgezet on derwijs, zeggen dat ze nog door geen enkele school zijn benaderd met vragen over de veiligheid van schoolreizen. „Als er toch behoef te ontstaat aan informatie op dit punt, gaan we kijken wat het meest verstandige advies is", zegi een woordvoerder van de VO-raad. van een eigen bijdrage, strengere selectie en een grotere rol voor de telefoonarts. Over andere spreek uurtijden zegt het artikel niets, maar Giesen heeft er een positief idee bij: „In de praktijk waar ik werk, houden we spreekuur op donderdagavond, van zes tot ne gen. Daarmee hopen we wat druk van de huisartsenpost te halen." het werk de bloeddruk laten me ten of oren laten uitspuiten, enke le tientjes afrekenen en weer door. Na een korte sluiting vanwe ge discussie over vergoedingen werd de kliniek woensdag hero pend. Rossen juicht het concept niet echt toe, want de patiënt maakt kosten die normaal zijn in begrepen in het basispakket van de zorgverzekeraar. Huisartsenpraktijk De Aesculaap in Nijverdal biedt al enkele jaren een avondspreekuur aan, maar de opkomst is veel lager dan gedacht, weet huisarts Jan Schellekens:. „Er wordt meer gebruik gemaakt van het internetconsult. We twij felen dan ook of we met het avondspreekuur door moeten blij ven gaan." Als patiënten ook 's avonds of in het weekeinde naar hun eigen huisarts kunnen, heeft dat gevol gen voor de toeloop naar de huis artsenposten, is de algemene ver wachting. Paul Giesen is huisarts en onderzoeker aan het Radboud- umc in Nijmegen. Hij heeft mee gewerkt aan een artikel over huis artsenposten in het tijdschrift Huisarts en Wetenschap. Uit on derzoek onder honderden huisart sen blijkt dat de werkdruk toe neemt op de posten, bestemd voor acute zorg in avonduren en weekenden. Dat komt onder meer door patiënten die ten on rechte gebruikmaken van de pos ten. De huisartsen bepleiten maat regelen om de druk op de posten te verminderen, zoals invoering PALO ALTO - Drie maanden nadat Facebook forse kritiek kreeg van wege het buiten hun medeweten rommelen met de tijdlijn van ge bruikers, trekt het bedrijf het boe tekleed aan. „We hadden dingen anders moeten doen", stelt Mike Schroepfer, een van de topman nen van Facebook. Facebook manipuleerde de tijd lijn van 600.000 gebruikers om te bewijzen dat het aantreffen van veel positieve berichten het hu meur ten goede komt. Schroepfer kondigt maatregelen aan. Zo komen er richtlijnen voor Facebookonderzoekers, panels die onderzoeken bespreken en wor den onderzoekspraktijken vast on derdeel van de training voor nieu we medewerkers, het bootcamp. Kras.nl/curacao of bel 0900-9697i5cPm De WD-staatssecretaris heeft be paald dat basisscholen vanaf vol gend jaar verplicht een eindtoets (meestal Cito) moeten afnemen. Coalitiegenoot PvdA zag dat niet zitten, net als D66 en CDA, maar zij stemden uiteindelijk in, mits het schooladvies van de basis school en niet de eindtoets door slaggevend zou zijn. Volgens Dekker is in Waterland het schooladvies leidend. Deson danks ziet het samenwerkingsver band van scholen aldaar wel dat het beleid op gespannen voet staat met de Haagse regels, aldus direc teur Marianne van Zanten. „Wij testen de intelligentie, omdat dat sowieso nodig is voor kinderen die naar het praktijkonderwijs gaan. Ik heb geen enkel signaal dat onze middelbare scholen de IQjscores gebruiken om de beste leerlingen te selecteren." Maar Van Zanten snapt wel de vrees dat scholen daar elders minder secuur mee omgaan. CDA'er Michel Rog: „Scholen willen weten wie ze in huis halen, omdat het ministerie hen afrekent op leerlingen die af zakken naar een lager niveau." ZATERDAG 4 OKTOBER 2014 slaat niet overal aan kan gewoon door Jacques Hendriks en Peter Winterman DEN HAAG - Het ministerie van Bui tenlandse Zaken roept op school reisjes niet te annuleren vanwege dreiging van IS-terreur. „Voor ste den als Parijs en Londen geldt geen negatief reisadvies", laat een woordvoerder weten. Huisartsenpost Care to Go hero pende deze week in Den Haag Cen traal Station, foto David van Dam/HH Zonvakantie Curasao naar het populaire Chogogo Resort Geliefd 4-sterren resort direct aan de Jan Thiel Baai Ruime appartementen en bungalows Klantbeoordeling 8,4 Prijzen p.p. o.b.v. 2 personen excl. reserveringskosten en Calamiteitenfonds vervolg van pagina 1 DEN HAAG - De SP noemt staatsse cretaris Dekker 'toetsverslaafd'. Ook onderwijsbond AOb verzet zich tegen de Haagse toetscultuur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 5