TO©S Spreekuur huisarts vaker in avonduren Familie doodgeschoten dader wil overval op juwelier voor de rechter (0 PZC 2 IN HET NIEUWS HUISARTSPRAKTIJK COLOFON Huisartsen willen hun praktijk best flexibeler openstellen. Maar er is een grens. 4 core a O Maak iemand abonnee! paul kusters .nlO WERBM&A®: VEEL WEREN KRIJSEN SNOEP T: 088-0139995 Op zaterdagochtend, op een door deweekse avond, 's morgens van af zeven uur: de variëteit is groot en er is nog geen duidelijke lijn in de openingstijden te ontdekken. Over de extra toegankelijkheid maakten de Landelijke Huisart senvereniging LHV, het ministe rie van VWS en de zorgverzeke raars eind 2013 afspraken, die nu dus worden uitgevoerd. De LHV vindt dat elke dokter zelf de afweging moet maken of de praktijk op afwijkende tijden open is. Ze biedt wel een handlei ding aan, aan de hand waarvan de arts zelf die afweging kan maken. De vereniging voor huisartsen zorg Ineen, waaronder dë huisart senposten vallen, noemt extra spreekuren voor de patiënt altijd positief. Woordvoerder Christel van Vugt: „Het vormt geen con currentie voor de huisartsenpos ten. Die zijn bedoeld voor zorg in de avond, nacht en het weekeinde die niet kan worden uitgesteld. Extra spreekuren zijn bedoeld voor zorg op afspraak. Voor een patiënt is het altijd goed als hij op een moment dat het hem schikt naar zijn eigen huisarts kan gaan, want die kent hem het best." Overigens hanteren van de in to taal 5000 praktijken (met 9000 huisartsen) nog veel de gebruike lijke tijden van acht tot vijf. Dat heeft ook te maken met de financi ën, want zorgverzekeraars vergoe den de kosten van extra openstel ling niet helemaal. Al honoreert zorgverzekeraar VGZ openstelling op afwijkende tijden met een spe ciaal tarief, ook al - aldus een woordvoerder - 'omdat de huisart senposten erdoor worden ontlast'. OSS/VENRAY - „Omdat ik niet elke keer vrij wil vragen van mijn werk en mijn huisarts geen avond spreekuur heeft, val ik soms terug op Google. Maar als ik moet gelo ven wat ik daar lees, heb ik wel heel gauw enge ziektes onder de leden." De 21-jarige Saskia Bos uit Oss werkt overdag fulltime, dus een spreekuur in de avond zou voor haar een uitkomst zijn. Maar niet elke huisarts zit daar op te wachten. Huisarts Niels Rossen zou heel graag ook in de avonduren be schikbaar zijn voor patiënten, maar 'hoe paradoxaal ook, het kan gewoonweg niet'. Samen met drie collega-artsen werkt hij bij Me disch Centrum de Wieënhof in Venray. Met meer dan dertig extra avond-, weekend- of nacht diensten per jaar op de huisartsen post, verplichte nascholing, het bijhouden van de administratie en het volgen van cursussen 'ma ken we al zo veel uren, dat iets extra's zoals een avondspreekuur alleen incidenteel mogelijk is', al dus Rossen. „Het zou onverant woord zijn tegenover onze patiën ten om ook regelmatig 's avonds spreekuur te houden. Vrachtwa genchauffeurs mogen maar enke le uren achter elkaar werken, en dat geldt ook voor ons. Structu reel dagen maken van acht uur 's ochtends tot elf's avonds is niet vol te houden." Een inloopkliniek als CareToGo op Centraal Station Den Haag lijkt een uitkomst voor de drukbe zette mens. Even snel voor of na Bij ons is het internetconsult populairder dan het avondspreekuur noodweer." Advocaat Peter Plas man zegt dat de familie tijdens een rechtszaak van zich willen la ten horen. Zelf heeft hij twijfels over het eerste schot dat Marina Sanders afvuurde. Dat deed ze on gezien door een kier van de deur, maar ze trof de man (20) recht in het hart. Plasman vraagt zich af 'of dat nu echt door zijn hart moest'. Jan-Hein Kuijpers, advocaat van Sanders, noemt dat onzin. „Het was niet richten, het was in blin de paniek blind schieten. De man liep zelf recht op het pistool af." Kuijpers is teleurgesteld over de klacht, maar heeft alle vertrou wen in de uitkomst. „Het echt paar ook; zij weten wat er is ge beurd, iedereen kan dat ook zien en justitie staat achter ze." Volgens Bénédicte Ficq, advocaat van de familie van de tweede overvaller, heeft die nog niets be sloten over een eventuele klacht. Het gaat om een artikel-12-proce- dure. Als het Openbaar Ministerie (OM) niet vervolgt, kunnen be langhebbenden daar een klacht over indienen. Het hof kan het OM dan bevelen alsnog tot vervol ging over te gaan. Het echtpaar heeft aangeboden om zelf met de families te praten, maar daar is niet op gereageerd. Na maanden onderzoek maakte hoofdofficier van justitie Bart Nieuwenhuizen vorige week be kend dat hij de vrouw niet voor de rechter laat komen. „Haar scho ten waren gerechtvaardigd, dus WIST IK VEEL DAT IC ALUER6ISCH IS VOOR KAUWSUM Edisonweg 37E, Vlissingen Postbus 5046, 4380 KA Vlissingen 0118- 43 4000 www.pzc.nl Uitgever Erik van Gruijthuijsen Hoofdredactie Peter Jansen pjansèn@pzc.nl Arie Leen Kroon (adj.) alkroon@pzc.nl Centrale redactie T: 0118- 43 4010 E: redactie@pzc.nl Redactie Walcheren Postbus 5046, 4380 KA Vlissingen T: 0118- 43 4050 E-mail: walcheren@pzc.nl Redactie Bevelanden-Tholen T: 0113- 31 5670 E-mail: bevelanden@pzc.nl tholen@pzc.nl Redactie Zeeuws-Vlaanderen Postbus 145, 4530 AC Terneuzen T: 0115- 64 5740 E-mail: zeeuws-vlaanderen@pzc.nl Redactie Schouwen-Duiveland T: 0111- 45 4650 E-mail: schouwen-duiveland@pzc.nl Commercieel directeur Ivo van der Velde Advertenties Afdeling Direct Sales regio Zuid E-mail: adverteren.zeeland@wegenermedia.nl Personeelsadvertenties:055-5388000 Familieberichten: 088-0139 999 Kleintjes: 0900- 6743 836 Krant niet ontvangen? Onze excuses. Meld het via www.pzc.nl/geenkrant U ontvangt een e-mail met directe toegang tot de E-paper en een per soonlijke tegoedbon voor het opha len van de zaterdagkrant. Vragen? Bel: 088-0139910 Abonnementstarieven Deze vindt u op www.pzc.nl/tarieven Abonneren, wijziging vakantie service? Informatie kunt u vinden op onze site www.pzc.nl/service of bel: 088-0139910. Auteursrechten Alle auteursrechten voorbehouden O Uitge verij Provinciale Zeeuwse Courant, onder deel van Koninklijke Wegener NV. Publicatie recht beeldende kunst via Beeldrecht. Voor meer informatie: copyright@wegener.nl Gegevensbescherming PZC is een uitgave van Wegener NV. Weg ener legt van abonnees gegevens vast voor de uitvoering van de abonnementsovereen komst. Deze gegevens kunnen gebruikt wor den om u op de hoogte te houden van inte ressante producten en diensten van andere onderdelen van Wegener en zorgvuldig gese lecteerde partners. Indien u geen prijs stelt op informatie van de PZC of indien u uw toestemming voor het gebruiken van uw e-mail adres wilt in trekken, kunt u dit schriftelijk kenbaar ma ken bij PZC Lezersservice. Zie ook het priva cy statement op www.pzc.nl door Paulus Smits UTRECHT - Vele tientallen huisart sen stellen hun praktijk open bui ten de gebruikelijke tijden. Met de afwijkende openingstijden komen dokters tegemoet aan de wens van patiënten die voor een huisartsbe zoek geen halve dag vrij meer wil len opnemen. De flexarts door Kim Jacobs en Paulus Smits walk-in'dinic' for medical - 'B eatment Huisarts Jan Schellekens id\ www.Dzc.nl/abonneewerftabonnee En u als trouwe abonnee ontvangt een VVV-cadeaubon t.w.v. 50,-* De nieuwe abonnee leest de krant 24/7 digitaal nieuws 2 maanden gratis en betaalt vervolgens normaal tarief. Maak iemand abonnee op: www.pzc.nl/abonneewerftabonnee "Voorwaarde is dat u én de nieuwe abonnee minimaal 6 maanden abonnee blijven. door Max Steenberghe DEN BOSCH - Er komt toch een klacht tegen het Openbaar Ministe rie over het niet vervolgen van de Deurnese juweliersvrouw voor haar fatale schoten op twee over vallers. Familie van de Eindhovense dader wil dat de rechter zich uit spreekt over de vraag of het echt noodweer was.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 4