Van Assche maakt goede internationale rentree Max Verstappen doet het rustig aan SPORT 41 SAPINDA Ruime thuiszege Vitesse op ADO Vitesse heeft gisteren voor de tweede week op rij een ruime zege geboekt in de eredivisie. Na de 6-2 tegen FC Dordrecht van vorige week, klopte de Arnhemse formatie in eigen stadion ADO Den Haag met 6-1, na een ruststand van 5-1. Keivin Leerdam (2), Marko Vejinovic (3) en een eigen doelpunt van Timothy De- rijck zorgden voor het halve dozijn. Michiel Kramer deed iets terug voor ADO. Augustine Loof gelijk bij debuut Augustine Loof heeft vrij dagavond zijn debuut ge maakt in het betaalde voet bal. De speler uit Koewacht speelde met Jong PSV in de Jupiler League met 1-1 gelijk bij Roda JC. Vlissinger Ist- van Bakx won met FC Oss 0-2 bij MW en staat stevig in de middenmoot. Jeremy de Nooijer uit Vlissingen verloor met Sparta bij Tel star (4-3)- NEC pakte de eer- ste-periodetitel. Zwaar thuisverlies voor Groene Ster Ook na vier duels wacht Groene Ster nog steeds op de eerste overwinning in de eredivisie. De zaalvoetbal lers uit Vlissingen moesten gisteravond hun meerdere erkennen in FCK De Hom mel. In sporthal Baskens- burg werd het na een 0-3-ruststand uiteindelijk 1-7 voor de Brabantse ploeg. Bij 0-5 redde Abdoe Abden- bi de eer. Groene Ster speelt over twee weken bij HV/ Veerhuys in Hoorn. De Bruijn zorgeloos naar kwartfinale Met veel vertoon van macht is Jean Paul de Bruijn door gedrongen tot de kwartfina le van het WK bandstoten dat in het Franse Saint Bre- vin wordt gehouden. Na de degelijke winst donderdag op de Fransman Petit gaf de Hulstenaar gisteren een de monstratie tegen de Griek Nicolas Gerassimopoulos. Met een serie van 123 bere- reikte hij de 150 punten, 's Avonds versloeg hij ook de Duitser Dieter Steinberger. Van Drongelen en Smulder in selectie De Zeeuwse voetballers Rick van Drongelen (afkom stig uit Axel, nu spelend bij Sparta) en Steven Smulder (afkomstig uit 's-Heeren- hoek, nu spelend bij Feye- noord) zijn opgenomen in de voorlopig selectie van het Nederlands team onder zeventien jaar. Oranje speelt van 17 tot en met 22 oktober in Servië het kwalificatie toernooi voor het EK. Van Assche, die aanvankelijk re serve was voor het WK en pas twee weken geleden toch aan de selectie werd toegevoegd, liet in Nanning zien dat hij nog altijd van waarde kan zijn voor de na tionale ploeg: Op het onderdeel ringen haalde de Zeeuws-Vla ming zoals verwacht de hoogste score voor Oranje. Hij turnde uit stekend op zijn specialisme en landde na zijn oefening precies volgens het boekje. Hij wist meteen dat het goed zat en balde zijn vuist. Vervolgens beloonde de ietwat strenge jury hem met 14,500 punten. Als hij zijn af sprong nog moeilijker maakt - wat het plan is in de komende maanden - kan hij bij volgende confrontaties met de wereldtop wellicht boven de 15,000 punten uitkomen. Op vloer en voltige hoorde Van Assche eveneens tot de beste vier Oranje-turners, waardoor ook die resultaten meetelden voor het eindtotaal van Nederland. Op brug, sprong en rek was hij de nummer vijf en had hij het weg- streepresultaat. Dat was enigszins ingecalculeerd. Het team kwam uit op een score van 335,051 punten. Invaller- bondscoach Bram van Bokhoven, die de thuisgebleven Mitch Fenner verving, zei daar „redelijk tevreden" mee te zijn. Hij had wel foutjes gezien bij Epke Zonderland en Michel Bletter- man op voltige en bij Anthony van Assche op sprong. De Zeeuws-Vlaming had op dat on derdeel zijn handen nodig bij de landing. Kapitale blunders zaten er echter bij de zes gymnasten niet bij. Op welke plaats Nederland ein digt, wordt pas vandaag duidelijk. Na de eerste dag staat Oranje tien- de en dus is een plek bij de beste 24 vrijwel zeker. Over plaatsing voor het WK van 2015 in Glas gow, waar de eerste startbewij zen voor de Spelen van 2016 te verdienen zijn, hoeft niemand zich vandaag dus meer druk te maken. Voor vijf van de zes Oranje-tur ners zit het WK er na gisteren op. Jeffrey Wammes, Michel Blet- terman, Casimir Schmidt, Boude- wijn de Vries en Anthony van As sche waren mee naar China puur voor het teamresultaat. Alleen Ep ke Zonderland turnt nog de rek stokfinale. Met een oefening zon der al te grote risico's - hij laste niet meer dan twee vluchtele- menten aan elkaar - haalde de re gerend wereldkampioen gisteren 15,600 punten, waarmee hij na de eerste dag ver boven de con currentie uitsteekt. Op brug zal de Fries naar alle waarschijnlijk heid naast een finaleplaats grij pen. Anderhalf uur later staat het resul taat zwart op wit: twaalfde tijd, nog geen halve seconde langza mer dan wereldkampioen Sebasti an Vettel. Een betere entree was nauwelijks denkbaar. Met gevoel voor historie zoomt de camera vlak voor de vrije trai ning in op de man die achter een balustrade achterin de pitbox van Toro Rosso de verrichtingen van zijn zoon op de voet volgt: Jos Ver stappen. Precies op deze plek, het circuit van Suzuka, reed de inmiddels 42-jarige oud-coureur elf jaar gele den - op 12 oktober 2003 - zijn laatste Formule i-meters. Jos Ver stappen eindigde die dag op een roemloze vijftiende plaats, achter het stuur van een Minardi. Precies dat team werd later - eind 2005 - opgedoekt en omgedoopt in Toro Rosso. „Ik voelde me al snel vertrouwd in de auto en kon ook steeds een stukje sneller gaan", blikte Ver stappen na zijn officiële debuut als Formule i-coureur terug. Er staat dan een tijd van 1.38,157 op de klokken, waarmee hij slechts een fractie langzamer is dan zijn Russische teamgenoot Daniil Kvyat. Goed voor de twaalfde plaats, een plek waar de Toro Ros- so-bolides dit seizoen doorgaans tijdens de trainingen bivakkeren. Op de vraag of hij het uiterste er uit geperst heeft, is de Limburger duidelijk. „Nee, natuurlijk niet. Ik zat echt niet tegen de limiet aan. Het ging erom kilometers te ma ken. Ik reed op veilig en wilde geen gekke dingen doen. Voor mijn gevoel heb ik het echt rustig aan gedaan. In mijn snelste ronde had ik ook nog met verkeer te ma ken." Teambaas Franz Tost complimen teert Verstappen met zijn optre den. „Hij heeft precies gedaan wat we van hem gevraagd hebben en daarbij toch nog een snelle tijd ge reden. Beetje bij beetje stomen we hem klaar voor het grote werk, volgend jaar als Grand Prix-coureur." ZATERDAG 4 OKTOBER 2014 ,6Ot0*0t05SC lorotouu ARNHEM VLISSINGEN VLISSINGEN SAINT BREVIN ZEIST door Roeland van Vliet VLISSINGEN - In het turnwalhalla van China, een futuristische hal in de zuidelijke stad Nanning, heeft Anthony van Assche gisteren op fraaie wijze zijn internationale ren tree gemaakt. De 25-jarige Sasse- naar, die zo'n anderhalfjaar uit beeld was vanwege een zware knie blessure, draaide tijdens het we reldkampioenschap een meerkamp zonder al te grote fouten. Hij kwam uit op een totaalscore van 80,631 punten. Na dag één van de teamwedstrijd staat Anthony van Assche met 14,500 negentiende op ringen. Voor een fina leplaats (beste acht) is waarschijnlijk een score van minimaal 15,300 nodig. Met een brede glimlach staat Max Verstappen na de training de pers te woord. „Ik ben tevreden, zowel met de twaalfde plaats als de tijd die ik gereden heb." foto James Moy/VI Images door Ivo Op den Camp SUZUKA - Alsof ze een erehaag wil len vormen. Een compleet peloton fotografen staat in twee rijen opge steld voor de pitgarage van Scude- ria Toro Rosso. Er blijft precies ge noeg ruimte over voor Max Ver stappen om zijn bolide - de Toro Rosso STR9 - doorheen te sturen. Eén ding is dan al duidelijk: de we reldpers is nieuwsgierig naar het eerste officiële optreden van de jongste Formule 1-coureur ooit.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 45