Voor Clinckemaillie heeft Verhoene even geen plaats bij Hoek VC Vlissingen gaat vooral van zichzelf uit I Kuijt trekt stekker er zelf uit 40 SPORT NEDERLANDS ELFTAL Bondscoach kondigt voor interlands tegen Kazachstan en IJsland veranderingen aan. dd De Belgische aanvaller had de af gelopen weken nauwelijks in breng en werd zaterdag tegen GVW halverwege gewisseld. Ver hoene wil er verder weinig woor den aan vuil maken, maar Clincke maillie lijkt weer wat krediet te hebben verspeeld. Dat deed hij tij dens de voorbereiding ook al, door tien kilo te zwaar terug te ke ren van vakantie. Zonder Clinckemaillie gaat Hoek op jacht naar drie punten. Win nen van Barendrecht is echter makkelijker gezegd dan gedaan, weet ook Verhoene. „Het is een degelijke ploeg, die je moeilijk uit elkaar kunt spelen", zegt de trai ner. „Ze spelen een beetje zoals Capelle. Ook Barendrecht is heel sterk vanuit de omschakeling. Ze spelen dus zoals meer ploegen in de topklasse. Ook bij Barendrecht weten ze hoe je op een hoger ni veau moet voetballen." Verhoene hoopt dat veel van zijn spelers dat inmiddels ook door hebben. Hoek ging zaterdag in Veenendaal (4-1 tegen GVW) niet voor de eerste keer onderuit na individuele fouten. Omdat Ver hoene vanwege familieverplich tingen in Duitsland maandag op de training ontbrak, werd daar dinsdagavond uitgebreid over ge sproken. „Op een normale manier, maar ik heb wel iets nadrukkelijker duide lijk gemaakt hoe ik er over denk", vertelt de trainer. „De spelers zijn niet van slechte wil, dat is nog maals benadrukt. Ik vind dat ik als coach moet proberen spelers vooruit te helpen. Ze moeten iets doen met wat ze aangereikt krij gen en niet steeds dezelfde fouten maken. Ze moeten beter omgaan met bepaalde zaken. Dat besef is er. Tegen Barendrecht kunnen we met z'n allen laten zien dat we hebben geleerd van de voorgaan de duels." Reguillo Vandepitte ontbreekt te gen Barendrecht vanwege een lies blessure, Thomas van der Haegen is eveneens afwezig. De midden velder heeft vanwege aanhouden de klachten een injectie in zijn en kel gehad en had daar vervolgens veel last van. „Aangezien ik alleen spelers wil die honderd procent fit zijn, komt Thomas dit week end niet in actie." Mitchell Braafhart zit voor het eerst dit seizoen bij de wedstrijd selectie. De doelman raakte tij dens de voorbereiding gebles seerd, werd geopereerd en trainde de afgelopen anderhalve week weer mee. Braafhart zou eigenlijk- vandaag in het tweede elftal kee pen, maar omdat derde keeper Ke vin Wissel deze week ziek was schuift hij een plekje op. Ibrahim Eryürük, die enkele goede wed strijden in het tweede speelde, be hoort ook tot de selectie. Vlissingen staat met zeven pun ten uit vier wedstrijden op de der de plaats. Bij winst op Haaglandia komt de Walcherse ploeg op tien punten. „Dan kun je van een goe de start spreken", meent Pen nings. Haaglandia heeft een jonge ploeg, die in vier duels al zeventien tref fers te incasseren kreeg. „Ik denk dat ze wat behoudender zullen spelen", stelt Pennings. „We zul len het spel zelf moeten maken." Vlissingen moet het stellen zon der Khalid El Hattach (knieblessu re). Verder is het meedoen van Ab- doe Abdenbi onzeker. Hij liep dinsdag op de training een kwet suur aan het onderbeen op. Ferry Alfons is hersteld van zijn blesssu- re. Kloetinge gaat vandaag in Hen drik Ido Ambacht op bezoek bij ASWH. De Zuid-Hollandse ploeg ZEIST - Om maar meteen aan alle speculaties een eind te maken. Nee, Guus Hiddink zegt geen mo ment overwogen te hebben te stoppen als bondscoach van Oran je. „Er is nogal wat commotie ge weest, maar daar heb ik totaal niet over nagedacht." Na een maand vol onzekerheden klom Hiddink gistermiddag bij het bekendmaken van de selectie voor de kwalficatiewedstrijden te gen Kazachstan en IJsland voor het eerst weer op het podium. Het werd geen tocht naar het oog van de orkaan, maar opnieuw werd duidelijk dat Hiddink niet meer die verbale gave heeft om een zaal vol journalisten te verlei den. Die kunst beheerste hij in zijn topdagen als coach als de bes te, maarhet verhaal dat zijn rehabi litatie moet inluiden na de afgang in Tsjechië miste nog net iets te vaak overtuigingskracht. „Ik snap best dat het naar buiten is gekomen dat ik een stapje terug zou willen doen", doelde hij op de publicatie in het AD, waarin werd beweerd dat de bondscoach aan collega's had aangeheven dat hij terug zou willen treden. Maar voor alle duidelijkheid: zo had Hiddink het nooit bedoeld, zei hij gisteren. „Ik ben soms wat loslip pig. Ik heb gezegd dat mijn jon gens en mijn staf uitstekend werk doen en dat ik er niet altijd bij werd vooraf als een titelkandidaat bestempeld, maar heeft na vier duels slechts vijf punten. Dat zijn er nog altijd vier meer dan Kloe tinge, dat zichzelf terugvindt op de voorlaatste plaats in de hoofd klasse B van het zaterdagvoetbal. „We wisten van tevoren dat het een zwaar seizoen zou worden", zegt trainer Diederik Hiensch, „maar we hadden tot nu toe in el ke wedstrijd punten kunnen pak ken. Het wordt het verhaal van de lange adem, maar als we ons kun nen blijven ontwikkelen, moeten de punten komen." Kloetinge verspeelde net als vorig seizoen vaak punten in de slotfa se van een wedstrijd. Zo ook afge lopen zaterdag tegen Katwijk. „In zo'n slotfase gebeurt er vaak heel wat", stelt Hiensch. „Dan kan de speelwijze van de tegenstander veranderen of gaat de vermoeid heid een rol spelen. Het is dan zaak om de concentratie vast te houden en dat heeft weer met er varing te maken. Op dat vlak moe ten we ons zien te verbeteren." Kloetinge kan zaterdag in de uit wedstrijd tegen ASWH niet be schikken over Michel Maaskant. De centrale verdediger ontbreekt wegens privé-omstandigheden. Dangelo Martien keer terug in de selectie. ZEIST - Je zou het typisch Dirk Kuijt kunnen noemen dat hij de deur nog niet helemaal in het slot heeft gegooid. Als Oranje hem echt nodig heeft, mag de bonds coach hem altijd bellen. Maar dat zal niet meer gebeuren. Na tien jaar Nederlands elftal, 104 inter lands, vijf grote toernooien, één WK-fïnale en 24 doelpunten heeft hij de stekker er zelf uit ge trokken. Dirk Kuijt maakte sinds 2004 deel uit van een generatie, waarin de meeste aandacht doorgaans uit ging naar de Grote Vier: Robben, Van Persie, Sneijder en Van der Vaart. Hoewel hij van die spelers de meeste interlands in dat tijd perk speelde, werd hij nooit in een adem met die stilisten ge noemd. Kuijt was de ideale team speler en dus stelden de bonds- coaches hem bijna altijd op. „Dirk kon nog steeds een rol ver vullen bij Oranje", aldus bonds coach Guus Hiddink. „Maar dat moet wel een goede rol zijn. En wij wilden op bepaalde posities proberen jonge jongens een kans te geven. Het moet niet zo zijn dat Dirk dan derde of vierde keus is. Daar heeft hij deze beslissing op gebaseerd." hoef te lopen. Ik bedoelde dat po sitief en niet zo negatief in de zin dat ik wil opstappen. Ik wil nog dolgraag leiding aan deze staf ge ven en als dat niet zo is over geko men, dan trek ik dat nu terug." Hiddink oogstte rond en na de wedstrijden tegen Italië en Tsje chië de nodige kritiek vanwege zijn wankelmoedige koers. Het ge- hussel met systemen, gevolgd door twee nederlagen, zorgde voor grote vraagtekens. Had Hid dink de taak niet schromelijk on derschat toen hij de erfenis van Louis van Gaal overnam? „Achter af zijn er altijd zaken die je met de kennis van nu wat anders zou aanpakken", zegt hij. „Maar in gro te lijnen heb ik geen spijt van on ze benadering en strijdwijze. Wij hebben met de staf alles geëvalu eerd en staan nog steeds met z'n allen achter de aanpak." i door Barry van der Hooft HOEK - Een week na de derde ne derlaag op rij krijgt Hoek vandaag de kans om de negatieve spiraal te doorbreken. De promovendus gaat op eigen veld tegen Barendrecht op jacht naar de tweede zege van het seizoen, waarmee het in de top klasse direct aansluiting met de middenmoot kan krijgen. Guillau- me Clinckemaillie is er niet bij. De topscorer van afgelopen seizoen meldt zich bij het tweede elftal. door Jan Dagevos VLISSINGEN - Kan VC Vlissingen de rol in de hoofdklasse A van het zon dagvoetbal bevestigen? Op die vraag komt morgen een antwoord als de nummer drie van de huidige competitie nummer laatst Haaglan- dia ontvangt. „We zullen vooral van onszelf moeten uitgaan", vindt trainer Ruud Pennings. Hiddink heeft er nog wel zin in door Leon ten Voorde Toch gaat de bondscoach de strate gie iets aanpassen de komende week. „Het is niet zo dat we het roer volledig omgooien, maar we gaan het wel wat anders doen." Selectie Oranje. Doel: Jasper Cilles- sen (Ajax), Tim Krul (Newcastle Uni ted) en Jeroen Zoet (PSV). Verdedi ging: Daley Blind (Manchester Uni ted), Jeffrey Bruma (PSV), Virgil van Dijk (Celtic), Daryl Janmaat (Newcast le United), Bruno Martins Indi (FC Por to), Erik Pieters (Stoke City), Joël Velt- man (Ajax), Stefan de Vrij (Lazio) en Gregory van der Wiel (Paris Saint-Ger main). Middenveld: Jordy Clasie (Feye- noord), Leroy Fer (Queens Park Ran gers), Nigel de Jong (AC Milan), Davy Klaassen (Ajax), Wesley Sneijder (Gala- tasaray) en Georginio Wijnaldum (PSV). Aanval: Ibrahim Afeliay (Olym- piakos), Klaas-Jan Huntelaar (Schalke 04), Jeremain Lens (Dinamo Kiev), Lu ciano Narsingh (PSV), Robin van Per sie (Manchester United), Quincy Pro mes (Spartak Moskou) en Arjen Rob ben (Bayern München), I Epke Zonderland lijkt de enige turner die mag terugkomen voor een toestelfinale. Op rek had hij de hoogste score: 15,600. Op brug (foto) staat hij zesde, waarmee de top acht buiten bereik lijkt, foto Soenar Chamid/VI Images

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 44