Veel Jaarbeursvoordeel! Veel mensen zien alleen de wijkverpleegster www.mechielsen.eu 28 WALCHEREN Evenementen onder de loep Nu te bewonderen in de showroom de Kip Shelter! ner Gildeweg 35, Vlissingen - T 0118-44 01 00 - E info@mechietsen.eu VLISSINGEN - Naar aanleiding van de tragedie met de monstertruck in Haaksbergen heeft de gemeen te Vlissingen de aanvragen voor dergelijke evenementen op haar grondgebied nog eens goed door genomen. Daar zaten geen monstertrucks bij, heeft burgemeester Letty Demmers de Vlissingse gemeente raadsleden donderdagavond mee gedeeld. „Wel zaten er dit soort motor- sportgerelateerde evenementen tussen. Naar die aanvragen gaan we goed kijken", meldde Dem mers. De burgemeester beloofde twijfel gevallen te zullen bespreken met de gemeenteraadsleden. a3 Het Theosofisch Genoot schap houdt vandaag, zater dag, een lezing over weder geboorte. N. Vas uit Vlissin gen spreekt over de voort gang van het bewustzijn na de dood. Hij put daarvoor uit vergeten, occulte ge schriften. De bijeenkomst begint om 10.30 uur in de Zeeuwse Bibliotheek in Mid delburg. Dierendag op De Klepperhoeve Kinderboerderij De Klepper hoeve in Middelburg viert Dierendag met extra ver wennerij voor de boerderij dieren. Tussen 14.00 en 16.00 uur kunnen kinderen voor een euro een voerzakje kopen waarmee ze de die ren kunnen trakteren. Ook kunnen ze onder begelei ding een traktatie maken voor de eigen huisdieren thuis. Rommelmarkt in wedstrijdhal Nieuw bïj de Katse Kaai Menu €27,50 Kreeften menu Wedergeboorte in theosofische lezing Manege De Kroo in Nieuw en Sint Joosland houdt van daag, zaterdag, een indoor rommelmarkt Tussen 10.00 en 15.00 uur treffen belang stellenden in de wedstrijd hal van De Kroo een combi natie aan van een kleedjes- markt en een kofferbakver- koop. Kinderen en volwasse nen verkopen er tweede hands spullen. De toegang is gratis. Expositie textiel- en bronsobj'ecten In Galerie 't Haentje te Paart in Middelburg exposeren vanaf morgen, zondag, Ma rie Therese Wisniowski en Luuc Ottens. De eerste laat textielkunst zien en de twee de bronsobjecten. Zaterdag 11 oktober demonstreert Wisniowski vanaf 15 uur haar werkwijze. Els van Baarle vertelt om 14.30 uur over beide kunstenaars. Het werk blijft tot 4 november. „Ja, ik zit zelf in de doelgroep", zegt Bos, net nadat ze haar Aan- de-Buurt-badge opgespeld heeft gekregen. „Ik heb me aangemeld omdat het me interessant leek om te weten wat er leeft. Ik denk dat ik met dit project ongeveer vier uur in de week bezig ben. Precies weet ik het niet, we moeten nog een training krijgen." Wat ze zelf op haar vragenformu lier zou invullen? Dat ze alles nog prima zelf kan, dat ze een man heeft die voor haar zorgt - en zij voor hem -, dat ze andere mensen kan helpen als het nodig zou zijn en dat haar kinderen in Middel burg wonen. „Niet om de hoek, maar als het nodig is later, kun nen ze misschien wel een handje uitsteken." Bos is al jaren vrijwilliger, bij de terminale thuiszorg, bij slachtof ferhulp en bij Ter Reede. En nee, ze zorgt niet voor mensen in de buurt. Althans, nu even niet. „Ik heb lang voor een buurvrouw ge zorgd, maar die is overleden." „Ik denk dat we veel kunnen bete kenen met dit project. In mijn buurt wonen veel mensen die al leen de wijkverpleegster zien en verder niemand. Ik hoop dat er iets goeds uit voortkomt. We zijn natuurlijk geen hulpverleners. Wat wij doen is een praatje ma ken en signaleren als er echt iets niet goed gaat. Wij geven dat weer door." „Ik vind het een voorrecht dat ik al dat werk mag doen. Je wordt er heel veel rijker van. Als ik terug kom na een middag werken in Ter Reede, heb ik echt een goed gevoel. Of ik voordeel van mijn leeftijd heb? Ik denk het wel, men sen vertrouwen het misschien meer." En al dat zorgen voor ande ren houdt Bos zelf jong, denkt ze. „Ach, je leeftijd is niet zo belang rijk uiteindelijk. Het gaat erom hoe je in het leven staat." Veerhaven 3,4485 PL Kats. Telefoon: 0113 - 600 200, Privé telefoon: 0611 70 56 15 Openingstijden: maart t/m oktober vrijdag, zaterdag en zondag Wij staan van 8 t/m 12 oktober op de jaarbeurs bij Bürstner. Jaarbeursvoordeel ookgeldig in Vlissingen t/m u oktober! Kampeercentrum MGChiGlSGII MIDDELBURG NW- EN ST JOOSLAND Vrijdag/Zondag menu Tomatensoep of Bisque Homard 2 kleine Oosterschelde tongetjes, tarbot of toumedos Dame Blanche, Irish coffee of koffie met cognac Bisque homard 600 gram kreeft p.p. Dame Blanche, Irish coffee of koffie met cognac €49,50 Reservering vooraf gewenstMet uitzicht op de Oosterschelde Niet van toepassing op zaterdag MIDDELBURG Janny Bos leest de droom die wethouder Albert Vader heeft opgeschreven. 'Dat we over twee jaar weten welke kracht er is in de buurt.' foto Ruben Oreel VLISSINGEN - Janny Bos is 78 en ze woont in het Vlissingse Middenge bied. Eigenlijk zou ze binnenkort een vrijwilliger van Aan de Buurt aan de deur moeten krijgen, maar dat gaat niet door: ze is is namelijk zélf zo'n vrijwilliger.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 32