Justitie eist vier jaar celstraf tegen agressieve inwoner Terneuzen De jeugd van tegenwoordig 26 ZEELAND "Set /Cfe de AANVARING Duitse passagiers van riviercruiseschip Amelia komen met de schrik vrij na aanvaring met binnenvaartschip Isala. zaterdag Van de week las ik dat de Zeeuwse popzalen zoals De Spot in Mid delburg en 't Beest in Goes in toenemende mate af hankelijk worden van oude rockers. De jeugd laat zich steeds minder zien bij popcon certen. Dat is al een tijdje zo, maar door de nieuwe drank wet, komen de jongeren tot 18 jaar bijna helemaal niet meer. Tegelijkertijd berichtte de ge meente Terneuzen dat ze met jongeren om de tafel gaat, om te kijken wat ze geboden kan worden. Je leest en hoort het re gelmatig dat de jeugd klaagt dat er niets te doen is. Ik vind het moeilijk hoor. Niets te doen? Wij gingen elk weekend op stap. Nu hadden wij geen last van een drankverbod, maar toen we 18 jaar waren, deden we elk weekend niet anders. Het lijkt wel of de jeugd niet meer naar de kroeg gaat. Ik dacht eerst dat het een regio naal probleem was, maar van de zomer op de camping ston den we naast mensen uit Zoe- termeer en die hadden al een zoon van 19. Z'n vader brak zich er het hoofd over. „Ze zit ten elke zaterdagavond op zol der te gamen en te drinken en dan willen ze om half één nog eens in de stad gaan kijken. Dat schiet niet op. Ik zeg weieens op vrijdagmiddag ga nou eens met je maten een pilsje drin ken, maar ze doen het niet." „En gaat-ie weieens naar de Lo comotion", vroeg ik, „dat is toch een bekende discotheek." „Nee joh, die is failliet." Blijk baar zijn de interesses veran derd. Er wordt weieens gezegd dat het te duur is om op stap te gaan, maar dat vind ik onzin. Er worden nu andere keuzes ge maakt. Zoals voor dure mobiel tjes en grote festivals en dance- feesten. Vijftig euro entree en meer, is geen uitzondering en dan betaal je vijf euro voor een watertje. Ik weet het niet hoor. Het is volgens mij niet cool om op Facebook te zetten dat je de hele avond op een barkruk slap hebt zitten lullen, of dat je de buurjongen in 't Beest hebt op zien treden. Je moet kunnen vertellen dat je DJ Huppelde pup hebt gezien en het liefst met een selfie tussen duizen den anderen. Tjonge, ik ben 39 jaar en echt een ouwe zeikerd. De PZC maakte een boek over ft*mcas hjk'. u tweehonderd jaar Zeeland in lci samenwerking met leerlingen van 74 basisscholen. De afgelopen maanden kreeg u hier een voor proefje. Dit is de laatste aflevering uit de serie. U kunt het boek voor 29,95 euro bestellen op www.webwinkel.pzc.nl 6 maart L I9 3 '•sloten Plaau on 1 zijn g«^2002. PpeiI>g»terUg Nieu^ui'mp als eersfe iv/w ?n£ Bestel het boek nu voor 29,95 euro op www.webwinkel.pzc.nl BRUINISSE - Hotelmanager Ru dolph van der Meulen van rivier cruiseschip MS Amelia stond don derdagavond even voor tien uur uit volle borst de Duitse zeemans liederen-klassieker Seemann, lass das Traumen te zingen toen hij plots voelde dat de kapitein het ri viercruiseschip tot stilstand pro beerde te brengen. „Op zo'n moment voel je het schip licht vibreren. Dat gebeurt vaker, bijvoorbeeld als je een sluis nadert." Kort daarop volgt echter een forse klap, waarop alles begin nen te schudden en glazen van de tafels vallen. Soms raakt de kapi tein iets in de sluis. Ik keek dus naar buiten, maar ik zag helemaal geen sluismuren, alleen duister nis!" Pas tien minuten later hoor de hij tot z'n grote verbazing dat er aanvaring was geweest met een binnenvaartschip dat nu aan het zinken was op het kanaal. „De kapitein had alles onder con trole, want vlak na de klap zag ik dat mijn receptiepersoneel rustig bleef zitten. En volgens de proto collen wordt ik meteen gewaar schuwd' zodra de veiligheid van de passagiers in gevaar komt, wat dus niet het geval was." Van der Meulen besloot, ondanks de schrik onder de passagiers en de tientallen gesneuvelde glazen en andere serviesstukken, ge woon verder te gaan met de show die de gasten altijd de een-na-laat- ste avond krijgen voorgeschoteld. „In een flits besluit je verder te gaan, al zong ik wel door met een iets zenuwachtiger stem. Achteraf was de kapitein blij met de beslis sing. Wanneer we waren gestopt met de show, zou iedereen naar boven zijn gegaan en had hij z'n werk niet rustig kunnen doen." Het tafereel roept onvermijdelijk de vergelijking op met de Titanic, waar de strijkers op bevel van de leiding tot het allerlaatste mo ment doorspeelden. „Zodra omge roepen was wat er was gebeurd, werden de eerste grapjes over de Titanicband al snel gemaakt." Van der Meulen is verbaasd over de rust aan boord na de aanva ring. „Alleen één moeder en doch ter wilden het liefst zo snel moge lijk van boord af. Ik heb een uur tje de tijd genomen, met ze ge praat en gerust kunnen stellen." Ondertussen ontfermde het per soneel zich over de twee Poolse kapiteins. „We hebben eten, drin ken en een hut aangeboden. Ze mochten nog langer blijven, maar dat was niet nodig, zeiden ze." Zodra duidelijk werd dat de, overi gens nauwelijks gehavende, Ame lia niet verder kon varen vanwege het gezonken vrachtschip, maakte het schip rechtsomkeert. „We wa ren onderweg naar Nijmegen, maar het is Bruinisse geworden, een plaats waar we tijdens deze cruise alleen langsvaren op weg van Rotterdam naar Gent." Na al die uren vertraging was doorva ren naar Nijmegen geen optie. Van der Meulen: „De gasten wil den de benen strekken en de kapi teins hadden al te veel vaaruren achter de rug." Het bedrijf heeft razendsnel drie bussen geregeld, zodat de passagiers de volgende dag konden kiezen tussen een be zoek aan Bruinisse of Zierikzee. „Zaterdag eindigt de cruise in Nij megen, in plaats van Keulen. Daar worden de passagiers met de bus naartoe gebracht." De rechtbank in Middelburg ver oordeelde B. in februari tot 3 jaar gevangenisstraf waarvan 1 jaar voorwaardelijk. Advocaat-gene raal De Vries deed daar gisteren bij het Gerechtshof in Den Bosch een schepje bovenop. De vertegenwoordigster van het Openbaar Ministerie bij het ge rechtshof eiste 4 jaar cel waarvan 2 voorwaardelijk. Iemand die 'een soort terreur in de straat in leven houdt', is B. vol gens De Vries. Ze wil dat de re classering hem na detentie 2 jaar in de gaten houdt. En ook dat hij beseft dat elke ui ting van geweld kan leiden tot 2 jaar extra zitten. Het begon op 7 mei vorig jaar met een aanval van de hond van B. op de hond van het latere slachtoffer. De mannen belandden in een ge vecht, waarbij de opponent van B. een steekwond in zijn buik op liep. De 54-jarige verdachte beweerde gisteren dat het latere slachtoffer het mes vast had en dat hij hem bij de pols heeft gepakt. In de wor steling zou de ander zich met zijn eigen mes hebben verwond. Advocaat A. Sol vindt dat zijn cliënt geen straf verdient, omdat hij zou hebben gehandeld uit zelf verdediging. Op z'n minst was hij zo over zijn toeren dat het steken hem niet kan worden aangerekend. Volgens de raadsman kan zijn cliënt het met een deel van de buurt goed vinden. Desondanks is B. niet van plan terug te keren. Uitspraak op 17 oktober. Maikel Harte Voor meer columns: www.pzc.nl/columns 'ff fej j 2002 Ien °nder Jaar 29 wordt nejet ®JSS Zeelann etu"nel. Sa„ ""«Beier der Zijj no eerste 7 nd-4n- re°g je r. ^uxvse n *Jeco*>ditieort oen A ^erlnr.ri. Terwijl Isala zonk, ging de show door door Joeri Wisse UNIVERSITY DELTA verbindt DEN BOSCH - „Ik wil de zekerheid dat het rustig blijft in dit buurtje." Met dat argument vroeg justitie gisteren in hoger beroep een extra lange voorwaardelijke straf voor de 54-jarige Omar B.. Hij wordt ervan verdacht dat hij op 7 mei vorig jaar een man heeft neergestoken in de Van Bovenstraat in Terneuzen. Ff Een schip van Rijkswaterstaat tijdens het onderzoek op het Schelde-Rijnka naai gisteren. Het kanaal was lange tijd gestremd, foto Leo Adriaansen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 30