Wie is wie in het strafbankje 1 7. 10. 11 12. 13 14. 15. 16. 17 18. 19. 20. 21 22 VERDIEPING 11 ZATERDAG 4 OKTOBER 2014 Hieronder staan 22 Nederlanders van wie nu publiekelijk bekend is dat ze verdachte zijn in een jihad-proces in Nederland (of België). De nummers 1 tot en met 6 worden ervan verdacht onderdeel uit te maken van een terroristische organisatie en worden begin 2015 in een twee weken durend proces voor de rechtbank in Den Haag berecht. De nummers 9,10 en 11 komen samen op 3 november voor. Azzedine C. (32), Tm Imran B. (24), Jordi de(21), Zeyneb K. (28), vrouw van Adil U. (nr. 7). Adil U. (33), beter bekend als Abu Moussa, uit Den Haag. Vermeend leider van de jihadgangers uit de Schilderswijk. Die groep werd gisteren door het OM aangeduid als terroristische organisa tie. Werd op 28 augustus gearresteerd in Duits land (samen met zijn 'tweede vrouw'). Begin 2013 deden ouders van Syriëgangers al aangif te tegen hem vanwege ronselen. i Oussama C. (18), i Maher H. (20), uit Den Haag, alias Abu Yazeed. Jonge ideoloog van de Haagse groep, compaan van Abu Mous sa. Werd in juni aangehouden in Den Haag. Wordt verdacht van lidmaatschap van terroris tische organisatie en ronselen van vijf Syrië-gan- gers. Zit vast op de terreurafdeling van De Schie in Rotterdam. Rudolph H. (24), alias Abu Suhayb. Nederlandse bekeerling, op vallend door z'n rode haar. Hoort bij zelfde club als Abu Moussa en Abu Yazeed. Internetcolum nist op dewarereligie.net en vermeend ronse laar. Dag voor Abu Moussa opgepakt, maar dan in Den Haag. Werd eerder veroordeeld voor het doodschudden van zijn babydochter. Oum Oussama (19), Naam onbekend (23) uit Arnhem. Tweede vrouw van Abu Moussa en samen met hem opgepakt bij München. Wordt verdacht van ronselen voor de jihad en het verheerlijken van de Islamitische Staat. Ze werd na twee weken vrijgelaten, maar is nog wel verdachte. Muhajiri Shaam, alias Abu Mousa al Gharib. Bekeerling uit Delft. Opgepakt op 30 september, was toen al half jaar terug in Nederland na jihad van drie maan den in Syrië. Het is onduidelijk wat hij daar ge daan heeft. Behoort tot de groep van Abu Moussa. Zit vast vanwege terrorismetraining. Deed ooit mee aan de talentenshow 'X-factor' op tv. Moussa L. (40), alias Abu Ilias. Hoort ook bij de groep van bo venstaande vijf. Zit niet vast, is waarschijnlijk in Syrië. Samen met vrouw en twee zoontjes. Naam onbekend (29) Een 29-jarige Hagenaar, is op 3 september gear resteerd omdat hij als jihadist in Syrië zou heb ben gevochten, meldt het OM. Hij wordt ook verdacht van het bezit van opruiende teksten. Zijn naam is nog niet bekend. Mohamed A. (21), uit Delft, van Somalische afkomst. Was in 2013 een halfjaar in Syrië. Werd in mei opgepakt: op weg een gewapende overval te plegen in Sche- veningen. De opbrengst daarvan zou ten goede komen aan de jihad. Komt in november voor. Mourad M. (33), uit de Schilderswijk in Den Haag. Werd op 6 au gustus door de Belgische politie op vliegveld Zaventem in Brussel aangehouden, bij terug komst uit Syrië. Samen met zijn vrouw Zeyneb (nr. 8). Ze zouden plannen hebben voor een aanslag op een EU-gebouw. Hun woning in Den Haag werd onderzocht. Zouden ook banden hebben met Moussa L. (nr. 6) en bekeerlinge Engelina 'Khadija' M.: 'Jihadge- zin' uit Huizen, eind augustus opgepakt. Zou den met hun vijf kinderen (in leeftijd 1 tot 9 jaar) naar Syrië hebben willen vertrekken. Vol gens OM wilde Mourad daar aanslagen plegen. Zijn vrij, maar Mourad draagt een enkelband. Rashid el J. (31), uit Zoetermeer, alias Abu al Walae. Kwam in fe bruari terug uit Syrië, werd voor de zomer op gepakt. Kwam volgens advocaat terug 'omdat hij het daar wel gezien had'. Volgens het OM omdat zijn vrouw (die ook in Syrië was), moest bevallen. Moet 3 november samen met nr. 10 en nr. 11 voorkomen vanwege 'samenspanning tot moord met terroristisch oogmerk'. Nederlandse bekeerling. Vormt samen met zijn vrouw tweede jihadgezin uit Huizen. Wilden met hun baby naar Syrië 'om hulpgoederen aan familielid te geven'. Volgens OM vecht dat fami lielid echter bij IS. Mohamed el A. (27), vrouw van Maher H. Werd in 2013 opgepakt en weer vrijgelaten. Ging daarna met H. naar Sy rië, beviel begin dit jaar in Nederland van een dochter. Verdacht van ronselen. uit Arnhem, wordt op 14 augustus 2013 samen met Hakim B. (22, nr. 18) opgepakt in Kleve (D). Waren volgens OM op weg naar Syrië, in bezit van survivalspullen, cash geld, jihad-propa- gandamateriaal en een afscheidsbrief. Verdacht van beramen terroristische activiteiten. Zijn vrij, maar dragen een enkelband. Hakim B. (22), zie Mohamed el A. (nr. 17) Een 23-jarige man uit Utrecht, naam onbekend. Staat samen met Maher en zijn vrouw terecht. Is niet in Syrië geweest, maar wordt verdacht van 'onttrekking aan het gezag van een minder jarige'. Mogelijk wilde hij met die minderjarige naar Syrië afreizen. Kaya K. (35), uit Rotterdam. Samen met Aykut K. eind 2012 als eerste vermeende Syriëgangers (samen met de intussen al veroordeelde Mohammed G.) opgepakt. Stonden op het punt van Brussel naar Turkije te vliegen. Begin 2013 beiden op borgtocht vrijgelaten. Geen zitting gepland. Nederlandse jihadi (naam en leeftijd onbekend) zette video van zichzelf op facebook na Ameri kaans bombardement. In de video zei hij dat 'er een stevige daad tegen Nederland moest ko men'. OM startte een strafrechtelijk onder zoek. Opstelten trok zijn paspoort in. Aykut K. (25), uit Doesburg. Werd samen met nr. 19 opge pakt. Zou nu toch in Syrië zitten. Redouan A. (27), uit Naarden. Vertrok in november 2012 naar Sy rië en zou daar nog steeds vechten. Is verdach te in het grote Belgische proces tegen Sha- ria4Belgium. Er werd eerder deze week acht jaar cel tegen hem geëist. Yassine el K. (22), uit Utrecht. Zou een van de leiders van een groep Nederlandse en Belgische jihadisten in Syrië zijn geweest. In het Sharia4Belgium-pro- ces eiste de Belgische justitie deze week acht jaar tegen hem. Maar hij is vermoedelijk eerder dit jaar in Syrië gesneuveld.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 13