arrestatie van pedo-bisschop U JVtJf *531 op Si Mild, BUITENLAND 9 99,- 459,- 299,- 485,- 355,- 379,- 399,- 459,- 399,- W:% Zware straf geëist voor drie Spaanse verdachten van de dubbele moord op Ingrid Visser en Lodewijk Severein. MADRID - Tegen ieder van de drie verdachten van de moord op vol leybalster Ingrid Visser en haar partner Lodewijk Severein, vorig jaar mei in het Spaanse Murcia, is 50 jaar cel geëist. Een publieke ju ry zal, als de drie schuldig wor den bevonden, uiteindelijk de de finitieve strafmaat bepalen. De dood van de voormalig re cord-international (36) en haar le vensgezel (57) was moord met voorbedachte rade. Dat conclu deert officier van justitie Arancha Morales na een onderzoek van bijna anderhalfjaar. De eis van 50 jaar is hoog voor Spaanse begrip pen. Volgens de toelichting van het OM wegens de 'wreedheid' van de daad en omdat het twee af zonderlijke zaken betreft. Het drietal moet bovendien een schadevergoeding van 200.000 eu ro betalen aan nabestaanden. Dat meldt de Spaanse krant La Ver- dad, die de hand heeft weten te leggen op het rapport van de offi cier van justitie. De strafeis is gelijk voor de drie hoofdverdachten; zowel voor het vermoedelijke brein, voormalig Juan Cuenca besloot zijn schuldeiser Lodewijk Severein te doden technisch directeur Juan Cuenca van de volleybalclub waarvoor Visser uitkwam, als voor zijn twee Roemeense handlangers. Ook omdat het onderzoek niet heeft uitgewezen wie de 'zware stompe voorwerpen' heeft gehan teerd om het stel te doden. Dat gebeurde zo goed als zeker op 13 mei 2013. Gelokt door Cuenca, met de belofte van een goed ge sprek over zakelijke geschillen, stapte het tweetal die dag in Mur cia nietsvermoedend in de auto bij een vriendin van de hoofdver dachte. Rosa Vazquez bracht In grid en Lodewijk naar een afgele gen vakantiehuis, waar ze op bru te wijze werden gedood. „Zonder kans zich te verdedigen", aldus de officier van justitie. De lichamen werden begraven in een citroenboomgaard, eigendom van Serafin de Alba, eveneens ver dachte in de zaak. Tegen de voor malig belastinginspecteur is drie jaar cel geëist, wegens het verber gen van de lichamen. Rosa Vaz quez is voorlopig ontslagen van rechtsvervolging. De achtergrond van de dubbele moord is volgens justitie een con flict over geld. In het rapport wordt uiteengezet hoe de hoofd verdachte het misdrijf zorgvuldig voorbereidde. Van het inhuren van de twee Roemenen tot de aan koop van vuilniszakken en een kettingzaag. „Juan Cuenca besloot zijn schuldeiser Lodewijk Seve rein te doden", aldus de officier van justitie. „Toen duidelijk werd dat Visser ook naar de afspraak kwam, besloot hij haar eveneens om het leven te brengen." Met de strafeis is de door de ver dachten geïntroduceerde 'vierde man' door het OM als leugen be stempeld. Eind vorig jaar beweer den de drie dat ene Danko, lid van de Russische maffia, verant woordelijk zou zijn voor de moor den. Het proces begint vermoede lijk begin volgend jaar. het publiek gewerkt. Hij is zie dend. Zeven agenten werken hem de trap af, het station in. Onder aan de trap klinkt een doffe bons. De damesstem klinkt: „Pas op, het kan glad zijn..." Aan de andere kant van het kruis punt zwaait een man met Chine se vlaggetjes. De mensen naast hem zijn net als hij Chinees en werken in een hotel. „Wij komen om de politie te steunen", zegt Ivan (35). „Ik vind het wel goed zo. Ik hoef niet meer democratie", zegt hij en kijkt afkeurend. „Alles moet gewoon weer worden zoals het was." Het lijdt geen twijfel dat het con servatieve deel van de curie, het bestuursapparaat van het Vati- caan, zich - opnieuw - uitge daagd voelt. Vrijwel alle kardina len en bisschoppen zijn benoemd door de vorige twee pausen. Die bestraften misbruik hooguit met overplaatsing. Onder Johannes Paulus II was misbruik geen is sue. Diens rechterhand Joseph Ratzinger kreeg veel gevallen van misbruik op zijn bureau, maar zou pas als paus Benedictus XVI oog krijgen voor de slachtoffers en oproepen de kerk 'te zuiveren'. Franciscus is de eerste die de daad bij het woord voegt, en dat levert vervelende herinneringen en scheve gezichten op. De Argen tijn profileert zich als man van het volk, die liever luistert naar lo kale geestelijken dan naar hoge Romeinse bestuurders. De door Franciscus georganiseerde synode over het gezin, die morgen be gint, belooft ook om deze rede nen een confrontatie te worden tussen twee werelden, met als in zet modernisering van de kerk. Een van de controversieelste the ma's is de positie van gescheiden katholieken. Franciscus wil dat de ze personen, na een periode van Franciscus, die een barmhar tige kerk wil die minder oor deelt, weet dat hij een wes pennest is binnengetreden boetedoening, moeten kunnen hertrouwen. Dit is voor velen vloeken in de kerk. Een groep vooraanstaande kardinalen heeft zelfs een pamflet gepubliceerd te gen wat voor hen het 'morrelen' is aan katholieke dogma's. Franciscus, die een barmhartige kerk wil die minder oordeelt, maar ook permanente samenwer king voorstaat tussen Rome en de periferie, weet dat hij een wespen nest is binnengetreden. Het ver sturen van vragenlijsten naar alle parochies als voorbereiding op de ze synode, werd al met argusogen bekeken. Net als het volgend jaar te houden tweede deel van de sy node, waarin lokale kerken kun nen oordelen over de conclusies. Het riekt naar te veel democratie. gplj 'CömforHf at j 3 dagen shopping- cruise naar Keulen en Düsseldorf 6 dagen kerstcruise over de Rijn o.a. Düssel dorf, Koblenz en Keulen 6 dagen Kerstreis Romantische stad Praag 6 dagen Kerstreis Rügen in Noord-Duitsland 6 dagen Kerstreis Dresden en omgeving 6 dagen Kerstreis Het Bayerische Wald M 6 dagen Kerstreis Wereldstad Berlijn MËÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊM 6 dagen Kerstreis Oostenrijkse Alpen 6 dagen Kerstreis Van Der Valk Land Hotel Spornitz 8 dagen Kerstreis Toscane, Florence, Pisa 8 dagen Kerstreis Wenen Wienerwald - Donaudal 8 dagen Kerstreis Kroatië Opatija ZATERDAG 4 OKTOBER 2014 Eis: 50 jaar voor moord op Visser door onze correspondent Pauline Blom rI:i~ cU'. Vertrekdata: 26. 28 f nov/3.5.10.12.17, 19 dec Vertrekdatum: 22 december Vertrekdatum: 22 december "3/ Vertrekdotum: 22 december Vertrekdatum: V 22 december i" Vertrekdatum: 22 december WÊÊÊÊÊÊÊMÊÊ WfWilMMW 22 december Vertrekdatum: 22 december Vertretnlatum: 22 december Brochure en boekingen: (0318) 58 09 58 www.bolderman.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 11