Splitsingswet Berging vrachtschip volgende week WN: Stap niet dronken op de fiets na uitgaan ZEELAND 27 commentaar Onderzoek naar moord nog bezig Schaker* Service op maat Mwvfy&tm. op Dt Opevt Dag ©fctöfe©? H.i. ©fe I '^e0mé^L §jfe ütërst 4& 4#k\ Zierikzee Delta mag nog steeds een sprankje hoop koesteren dat de ge vreesde afsplitsing van het netwerkbedrijf uitein delijk niet doorgaat. In elk ge val is er een kans dat de Hoge Raad een gerechtshof opdracht geeft, te toetsen of de Wet On afhankelijk Netwerkbeheer wel in alle redelijkheid wordt toegepast. Als dat doorgaat, krijgt Delta mogelijk jaren res pijt. Dat geeft het bedrijf kan sen. Bijvoorbeeld de kans op wat rust op de energiemarkt. Belangrijker is, dat zowel de rechter als de Tweede Kamer tot inzichten kunnen komen die gunstig zijn voor Delta. Het huidige Delta is prima in staat om tegen een redelijke vergoeding energie te leveren. Dus is er geen harde reden om de splitsing door te zetten. Het belang voor Zeeland van een bedrijf met de massa van Delta is heel groot. Ook al wordt het een hele toer om de bedrijven recht te doen die al gesplitst zijn, deze onzalige wet moet worden herzien. SCHOONDIJKE - Het onderzoek naar de gewelddadige dood van een inwoner van Schoondijke in augustus is nog in volle gang. Dat is het enige wat de politie hier over bijna twee maanden later te melden heeft. In de nacht van 18 op 19 augustus brandde een huis aan de Dorps straat in Schoondijke af. De 56-ja- rige bewoner kwam daarbij om het leven. Hij bleek het slachtof fer van een misdrijf. De Schoon- dijkenaar, vader van een zoon en opa van twee kleinkinderen, ver bleef alleen in het huis. In zijn wo ning was in juli een hennepkwe kerij opgerold. De politie hield daarom direct al rekening met een misdrijf. DE BETROKKEN SCHEPEN OUD-VOSSEMEER - Het Poolse vrachtschip Isala, dat donderdag avond zonk in het Schelde-Rijnka- naal, wordt waarschijnlijk halver wege volgende week geborgen. Dat liet een woordvoerder van Rijkswaterstaat gisteren weten. Het schip ligt nog altijd dwars op de bodem van het kanaal. De eige naar overlegt met bergingsbedrij ven hoe en wanneer het schip weggehaald kan worden. De vaarroute door het Schelde- Rijnkanaal was gisteren tot halver wege de middag gestremd na de aanvaring tussen het vrachtschip en het passagiersschip Amelia. Schepen kunnen nu onder bege leiding van Rijkswaterstaat één voor één passeren, door een geul van zo'n 35 meter breedte. Dat le vert nog wel enige vertraging op. Het vrachtschip lekte aanvanke lijk olie, maar de gaten zijn door duikers gedicht. Bergingsbedrij ven hebben banden om het schip gelegd, om de olie in te perken. Het passagiersschip en het vracht schip botsten donderdagavond rond tien uur op elkaar. Volgens de Veiligheidsregio Zeeland had het vrachtschip stuurproblemen. Het passagiersschip kon het niet meer ontwijken. Het vrachtschip, dat geladen is met zout, zonk daar na snel. Rijkswaterstaat heeft me tingen verricht naar het zout dat in het water terechtgekomen is. „Het is dusdanig verdund dat het geen kwaad kan." Twee Poolse opvarenden van het vrachtschip konden met een red dingsboot ongedeerd aan boord van het passagiersschip komen. Na het uitgaan regelt 62 procent van de jongeren geen BOB, omdat ze op de fiets zijn, blijkt uit gege vens die het Zeeuwse steunpunt van WN afgelopen zomer verza melde tijdens de BOB-zomertour. Zeeuwse cijfers over nachtelijke ongevallen waarbij dronken fiet sers betrokken zijn, ontbreken. Maar uit recent onderzoek van de Rijksuniversiteit Groningen blijkt dat tweederde van de fietsers in Den Haag en Groningen 's nachts te veel gedronken had. „En we ver moeden dat het in Zeeland niet anders is", zegt Bas Vroonland van WN Zeeland. „Bijna ieder een gaat op de fiets naar huis na het uitgaan. Mensen realiseren zich niet dat het gevaarlijk is en dat je daardoor makkelijk in het ziekenhuis terecht kunt komen." WN adviseert fietsers die alcohol willen drinken om vervoer naar huis te regelen. „Zorg dat je opge haald wordt, of rijd met iemand mee die niet gedronken heeft." Goes Oud-Vossemeer Vossemeer ZATERDAG 4 OKTOBER 2014 MS Amelia Scheepstype: rivierschip Bouwjaar: 2012 Lengte: 135 meter Breedte: 11 meter Maximum aantal passagiers: 220 Aantal hutten: 110 Scheepstype: motorvrachtschip Bouwjaar: 1955 Lengte: 98 meter Breedte: 8 meter Diepgang: 2,5 meter Tonnage: 1121 ton ;ïn^grapK?clR«^Faar^ekamBronwww.debinnenvaart.nl en www.holidaycheck.nl Onbezorgd wonen in een Service-appartement op een unieke locatie in Goes. MIDDELBURG - Weinig mensen we ten dat ze een boete kunnen krij gen en gevaar lopen als ze na een avondje stappen in beschonken toe stand op de fiets naar huis rijden. Het Zeeuwse steunpunt van Veilig Verkeer Nederland (WN) trekt aan de bel. sDe MS Amelia ligt met schade (voorzijde) in de haven van Bruinisse. Inzet: hotelmanager Rudolph van der Meulen. foto's Ronald den Dekker Omleidingsroute via het Kanaal door Zuid-Beveland Locatie van de aanvaring, donderdag avond rond 22.00 uur Nieuw- schelde Tholen 75 .c Ooster- a) schelde

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 111