Paus schokt synode met 8 BUITENLAND ONRUST HONGKONG €159 €369 Demonstranten in Hongkong werden gisteren aangevallen door voorstanders van de lijn-Peking. Niet eerder werd een zo hoge pre laat opgepakt en nog wel binnen de muren van het Vaticaan. Maar nog meer indruk maakte het feit dat de opdracht tot arrestatie af komstig was van de paus zelf. Franciscus noemde onlangs kin dermisbruik door geestelijken 'het ontheiligen van God'. Na een commissie te hebben gevormd die het fenomeen moet helpen uitbannen en een ontmoeting met slachtoffers in het Vaticaan, was harde actie tegen overtreders en degenen die de schandalen hielpen afdekken, logisch. Francis cus heet nu de 'politie-paus'. De bekende vaticanist Marco Politi ziet een 'revolutie' en een 'einde van de straffeloosheid'. HONGKONG - „Pas op, de vloer kan glad zijn door de vele regen." De stem van de omroepster, met Brits accent, schalt door de gan gen van het metrostation Mong Kok. Rechts lopen de mensen die uit de metro komen, links de men sen die ernaar op weg zijn. Bovenaan de trap naar de straat gaat het er stukken minder orde lijk aan toe. Een roepende menig te, die vind dat de regering moet opstappen, produceert een muur van geluid. Gistermiddag, terwijl de bezet ters van de democratiseringsbewe ging hun spullen droog proberen te houden, duiken er een aantal mannen op die de tenten af wil len afbreken. Zijn ze van de anti democratiseringsbeweging, pro-Peking, of zijn het gewoon bo ze buurtbewoners die genoeg heb ben van de wegafzettingen? Feit is dat ze zich agressief opstellen je gens de occupydemonstranten. Het duurt uren voor de politie op volle sterkte aanwezig is. Als het 's avonds, na een chaoti sche dag, eindelijk ophoudt met regenen, staat van het Occupy- kamp in Mong Kok alleen een gro te, blauw-wit gestreepte tent over eind, in het midden van het kruis punt Daaromheen bevindt zich een groep bedreigde Occupy-aan- hangers, omsingeld door de tegen standers. Daar weer omheen een lint van politiemannen in gele hesjes, die eikaars hand stevig vasthouden en weigeren om men sen door te laten. Door de overheid gestuurd, die mannén. Vorige week beschermde de politie hen nog Duizenden mensen komen in de loop van de avond op de rel af. Me destanders van de demonstran ten, voornamelijk. Ze zitten met honderden op de overkapte me tro-ingang. Waar het eerder op de dag nog gevaarlijk leek om een geel lintje te dragen, het symbool van de democratiseringsbewe ging, is het nu gevaarlijk om je uit te spreken tégen de demonstran ten. Politieagenten voeren men sen af van het kruispunt. Nie mand weet wie het zijn die wor den afgevoerd. Dan gaan in een hoek van de menigte, vlakbij een van de metro-ingangen, handen omhoog. Veel handen, die zeg gen: wij doen niets, wij zijn vreed zame demonstranten. Vingers wij zen naar een man in hun midden. Die zou geslagen hebben, het is een onruststoker. Even gaan de handen naar beneden om de man een duw te geven in de richting van de metro-ingang waar een tiental politiemannen klaar staat. Een hoop geduw en getrek, er wordt geschreeuwd: „Arresteer hem!" De agenten nemen de man over en escorteren hem het metro station in. Charly (30) staat ernaar te kijken. „Ze zijn door de overheid ge- stuurd, die mannen. Het is zo dui delijk. Afgelopen week bescherm de de politie hen nog." Een oude re man naast hem vult aan: „We geloven de politie niet meer." Opnieuw wordt een man, naar verluid een tegenstander van de Occupybeweging, hardhandig uit Hoogtepunten van Politie beschermt protest Boek nu voordelig de mooiste excursievakanties incl. vele extra's 3-daagse Kerstshoppen Londen compleet v.a. Inclusief Overtocht via de Kanaaltunnel Verblijf in Hotel Ibis London Heatrow op basis van logies en ontbijt Excursiepakket o.a. naar Canterbury, Ikhttour door Londen o.Lv. een gids, kerstshoppen in Londen Reiscode: Vertrek 21, 28 nov 5,12 BE41400 SS Betaalbaar genieten! 5-daagse Oud&Nieuw All inclusive aan de Moezel compleet v.a. Inclusief Verblijf in Hotel Brauer op basis van all inclusive feestelijk diner en gezellige avond op 31 december 4x ontbijt, lunch en diner, gratis drankjes in hotel (16.00 en 24,00u) Excursiepakket t.w.v. 35,- o.a. naar Monschau, Cochem, Trier o.Lv. een gids en de Loreley Reiscode: Vertrek 28 december BE40576 14-daagse Kerstreis Inclusief Verblijf in diverse middenklasse hotels-op basis van haffpension Kerstdiner op 25 december, Oudejaarsdiner en gezellige avond op 31 december Excursiepakket t.w.v. 75,- o.a. naar Venetië incl. boottocht, Vercma, Florence, Rome, Vaticaanstad en Pompei o-l.v. een gids Reiscode: Vertrek 21 december BE41512 Vraag nu gratis de brochure aan! peterlanghout.nl of 0172-468800 door onze correspondent Eelco van der Linden ROME - De toon is gezet, of was het toeval? In de aanloop naar de belangrijke bisschoppensynode, die morgen van start gaat, werd de Poolse pedo-bisschop Jozef Weso- lowski gearresteerd. Hij zou als nuntius in de Dominicaanse Repu bliek kinderen misbruikthebben. Het veroorzaakte rillingen en onge loof. Een van de meest controversiële thema's is de positie van gescheiden katholieken door onze correspondent Eefje Rammeloo I Een boze man in Hongkong wordt door de politie weggehouden bij de Occupydemonstraten die meer democratie willen. Het is onduidelijk wie de tegende- monstranten zijn: boze buurtbewoners die de overlast beu zijn of agenten die door Peking gestuurd zijn. foto Corbis/HH Charly, Occupydemonstrant

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 10