Nieuwe start voor twee kinderkoren College Kapelle bezuinigt op onderhoud en zwembad &OM, db' (fQjSt www.kerstaandekust.nl BEVELANDEN en THOLEN 29 Geloof speelt een rol in de mening over openingstijden van de supermarkten op zondag. Commissaris Polman praat met raad Noord-Beveland over opvolging GOES - Het supermarktpubliek in Goes reageert wisselend op het voornemen van de gemeente de openingstijden van de supermark ten in Goes op zondag in te per ken. De reacties variëren van 'waardeloos' tot 'van mij mogen de winkels de hele zondag dicht' en alles wat er tussen zit. Dat blijkt uit een steekproef van de PZC onder klanten van de Jum bo. De supermarkten mogen nu nog iedere zondag van 10.00 tot 18.00 uur open zijn, maar de coalitie in de Goese gemeenteraad wil de openingstijden uit respect voor de zondagsrust inperken. De su pers mogen dan met ingang van 1 januari op zondag pas om 13.00 uur open. Kasper de Feijter en Jasper Rie- mens komen vrijdagmiddag de Jumbo uit met twee mudvolle kar ren. Grote honger zeker? „Nee hoor, we hebben boodschappen gedaan voor de jeugdafdeling van onze kerk. We hebben dit week einde kamp." Hen vragen wat ze van de ope ningstijden op zondag vinden, is dus vragen naar de bekende weg. „Van mij mag alles dicht op zon dag. Een dagje rust in de week kan toch geen kwaad?" Yvonne Bal uit Kapelle denkt daar totaal anders over. „Waarde loos dat de supermarkten op zon dag pas om 13.00 uur open mo gen. De maatschappij verlangt van ons een flexibele opstelling, met arbeidstijden bijvoorbeeld, en dan zouden we niet meer op zondagmorgen boodschappen kunnen doen. Ik respecteer ieders geloof, maar wat mij betreft mo gen alle winkels in Goes elke zon dag open zijn. Dat is goed voor de stad en goed voor de midden stand." Het is betuttelend dat de gemeente zich bemoeit met de openingstijden van supermarkten OPENINGSTIJDEN SUPERMARKTEN OP ZONDAG Nicorine Baaijens uit Goes vindt de zondagrust juist wel een argu ment. „Dat zeg ik vanuit mijn ge loof, maar ieder mens is gebaat bij een dag rust in de week." Clarinda Kops uit Goes vindt het echter belachelijk de kerk te kop pelen aan de zondagopenstelling van supermarkten. „Wij hebben respect voor de mensen die iedere zondag naar de kerk gaan, maar zij moeten ook respect voor ons hebben. Het is gewoon fijn op zondagmorgen je boodschappen te kunnen doen. Dan heb je ten minste nog wat aan de rest van je zondag." Gerhard Weststrate uit Goes is duidelijk in zijn oordeel. „Vanuit mijn geloofsovertuiging ben ik principieel tegen de openstelling van winkels op zondag. Super markten zijn tegenwoordig de he le week tot laat open, dus is er tijd genoeg om je boodschappen te doen. Een dag rust in de week kan niemand kwaad." Sandra Sonke uit Goes noemt het 'betuttelend' dat de gemeente zich bemoeit met de openingstij den van supermarkten. „Ik vind het ook jammer dat de gemeente gaat besluiten de ruimere ope ningstijden op zondag terug te draaien. We waren er net aan ge wend." Hij denkt ruim een jaar nodig te hebben voordat het eerste optre den kan worden gegeven. Jongens en meisjes apart acht Boer van be lang voor een eigen identiteit. „Bij een gemengde opzet zou het na verloop van tijd alleen een meisjeskoor worden", weet hij. Onder het motto 'From cymbalist to chorister' begint hij binnen kort een basiscursus voor jongens en meisjes van 7 t/m 9 jaar op Schouwen-Duiveland en op de Be- velanden. „In die cursus leren de kinderen heel veel nieuwe liedjes en daarnaast alles over ritme, no ten, tonen, zingen én over spelen op de cymbaal", vertelt Boer en omdat hij wel beseft dat dit instru ment vragen oproept, geeft hij spontaan een demonstratie. Hij to vert met een plectrum heldere, frêle klanken uit de snaren die ge spannen zijn over een houten blok. „Soms wordt dit instrument in een kleine zanggroep ook ge bruikt als begeleiding, maar het is in de eerste plaats bedoeld om kinderen vertrouwd te maken met tonen en ritmes." In Goes geldt de Maria Magdalena kerk als standplaats voor de koren in wording en in Zierikzee wordt de katholieke Willibrordusschool de cursuslocatie. Boer beseft dat kinderen tussen 7 en 9 jaar heel veel keus hebben voor invulling van hun vrije tijd. Toch is hij er van overtuigd dat zingen in een koor ook 'super cool' kan zijn. MIDDELBURG - Commissaris van de koning Han Polman gaat bin nenkort in overleg met de ge meenteraad van Noord-Beveland over de opvolging van burgemees ter Henny van Kooten. Donderdagavond werd bekend dat hij is voorgedragen als burge meester voor de Gelderse gemeen te Maasdriel (24.000 inwoners). Daar wordt Van Kooten naar ver wachting al op 21 november geïn stalleerd. Na het overleg met de raadsleden overlegt Polman met het ministe rie van Binnenlandse zaken over de openstelling van de vacature en eventueel de aanstelling van een tussentijdse burgemeester. Van Kooten was begin deze zo mer benoemd voor een tweede termijn van zes jaar. VRIJDAG 12 DECEMBER 2014 ZEELANDHALLEN GOES v. 3JS DO XANDER DE BUISONJE LANGE FRANS ANITA MEYER NIELSON LEONA PHILIPPO NEW AMSTERDAM ORCHESTRA Tot hogere lasten voor de burger leidt dat niet: de gemeentelijke be lastingen stijgen komend jaar met het inflatiecijfer: 1,4 procent. Le- geskosten, vooral voor bouw, wor den volgend jaar kostendekkend. Dat brengt 90.000 euro meer op. De komende jaren wil de gemeen te nog meer bezuinigen om de meerjarenbegrotingen sluitend te krijgen. Er wordt scherp gekeken naar onderhoud en ambtenaren. Veel schuiven door naar de ge meenschappelijke regeling De Be- velanden. Het ambtenarenkorps gaat van 77 fte naar 56. Sportcentrum Groene Woud moet een beter exploitatieresul taat krijgen. Bezien wordt of het buitenbad gesloten wordt. Dat trok afgelopen zomer circa 2500 bezoekers, dat is mager, vindt wet houder Jon Herselman. Sluiting scheelt de gemeente circa ander halve ton aan onderhoud, schat hij. Met exploitant Optisport wordt gekeken naar vervangend vermaak. Het college wil praten met verenigingen over overname van het beheer of eigendom van de sportvelden. Er komt een toe komstvisie op de dorpshuizen. Die kampen met teruglopende ac tiviteiten, mede doordat Ceder hof in Kapelle veel activiteiten aantrekt. ZATERDAG 4 OKTOBER 2014 Wisselende reacties op kwestie supers door Frank van Cooten Sandra Sonke, Goes De openingstijden van supermark ten zullen per 1 januari voor de derde keer in nog geen twee jaar tijd worden aangepast; eerst tus sen 16.00 en 20.00 uur, nu tussen 10.00 en 18.00 uur en straks dus tussen 13.00 en 18.00 uur. Wim Boer oefent in de Maria Magdalenakerk met drie leerlingen zang en het bespelen van de cymbaal. foto Marcelle Davidse door Ali Pankow GOES - Ooit had de Zeeuwse Koor school grote faam dankzij de bezie lende leiding van oprichter en diri gent Evert Heijblok. Die tijd is voor bij, maar musicus Wim Boer uit Burgh-Haamstede heeft zich ten doel gesteld een doorstart te ma ken met een Zeeland Boys Choir en een Zeeland Girls Choir. In het begin rouleerde de - toen nog gedoogde - zondagsopenstel ling steeds en mochten er maxi maal twee open zijn. Niet alle supermarkten zijn (meer) open op zondag. De Albert Heijn vindt het niet rendabel. door Claudia Sondervan KAPELLE - Kapelle gaat de komen de jaren straf bezuinigen. Op amb tenaren, op sportaccomodaties en dorpshuizen. Op de totale begro ting van 2015 staat 500.000 euro minder aan de uitgavenkant.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 101